Remíza s Kladnem připravila Vyšehrad o 1. místo v tabulce

„A“-muži – Od 1. do 14. kola trůnili fotbalisté Vyšehradu v čele tabulky divize B, v podzimní derniéře však o vedení přišli. Po domácí bezbrankové remíze s Kladnem nás předstihl na skóre nováček z Louňovic, který smetl 5:0 Štětí, a tak stráví zimní pauzu na vedoucí příčce. Za oběma celky s 34 body je už devítibodová propast s dvojicí Souš – Motorlet. Soutěž je ale teprve v polovině, a tak nic není rozhodnuto.

Slavoj nastoupil ve stejné základní sestavě jako týden předtím ve Štětí. Soupeř se snažil alespoň zpočátku o vyrovnanou partii, a tak přišla první možnost až ve 14. min., kdy Budějský z trestného kopu těsně přestřelil břevno. Střelu Mbaha chytil pozorný brankář Sedlák. Po necelé půlhodině hry se dostal k zakončení kladenský Samek, Hendrych ale jeho střelu zblízka včas zblokoval. Ani z dalších dvou trestných kopů Vyšehradu se nic neurodilo, jeden vyrazil brankář a druhý proletěl do zámezí. To už Kladno důsledně bránilo.

Ve druhé půli tlak domácího týmu postupně gradoval, do šance se tlačil Budějský, ale v souboji se Štoncnerem neuspěl. Nosek střelou zpoza vápna trefil jen gólmana. Do nadějné možnosti se dostal Kočí, střela mu nevyšla, měl však spíš přihrát lépe postavenému spoluhráči.

V závěru utkání mohl rozhodnout naopak soupeř, J. Růžička i Šíma však minuli bránu a pět minut před koncem zachránil Vyšehrad od pohromy Mokrohajský, když zlikvidoval gólovou šanci Kabeleho. Zápas tak skončil remízou, pro náš tým první v sezoně.

Asistent Milan Kopřiva: „První remíza v sezoně je pro nás především ztrátou dvou bodů a další domácí zápas, který jsme nezvládli. Kladno hrálo odzadu a spoléhalo na brejky. Nějaké šance tam byly, vyloženou snad ale jen jednu v první půli po rohu Budějského. Ve druhé půli, tak mezi šedesátou a osmdesátou minutou, jsme hráli fotbal, na který se dalo koukat, ke gólové šanci to ale nevedlo. Bez střel na bránu nemáme šanci vyhrát. Nakonec jsme mohli ještě sami inkasovat. Opakujeme některé chyby, proto teď nejsme první v tabulce.“

Brankář Radim Mokrohajský: „Do poloviny první půle Kladno aktivně napadalo, ve druhé půli jsme je zavřeli ve vápně, ale nakonec jsme ještěv mohli inkasovat. Bylo štěstí, že protihráč si nestihl přesně zpracovat balon a nebyl schopen pořádně vystřelit. Pak to kopnul vedle. Těšit mě může jedině sedmá nula, jinak nic.“

Marek Smola: „Hrál jsem i za Kladno, to už je skoro dvacet let. Měli jsme jen náznaky šancí, ale vyloženou ne. Máme s tím problémy, navíc soupeř měl tři brejkové hráče a nakonec můžeme být rádi za bod. Ale sezona je teprve v polovině.“

Jakub Frohna: „Vypracovali jsme si dost zajímavých situací, ale nedotáhli je do konce. Byli jsme lepší jen po vápno, ale nedostali jsme se ke koncovce. Ani střely zdálky nevyšly. Kladno hrálo zodpovědně a bylo vždy včas u balonu. Mají velmi zkušený tým, Procházka, Bartoš, Frič, a tak dále. Za hru i za bojovnost bychom si vyhrát zasloužili, ale nepodařilo se.“

Michal Kočí: „Klasický domácí zápas. Soupeř zpočátku velmi aktivní, ale dlouho mu to nevydrželo a pak zalezl do bloku a bránil svoji polovinu hřiště. Naše dobývání je stále stejné, navíc nemáme útočníka, který by se ve vápně prosadil a zakončil naše akce. Velkou šanci jsme ani neměli, Na Kladně, kde je letiště, by to ale vypadalo úplně jinak.“

Petr Marčík: „Kladno dobře bránilo, ale to nás neomlouvá. A na konci mělo ještě velkou šanci, a tak můžeme být za remízu rádi.“

Trenér Kladna Ivan Pihávek: „Na Vyšehrad jsme přijeli s úmyslem neinkasovat, ale ne tak, že budeme hrát zanďoura. Domácí nás přehrávali, potvrdili své kvality na zdejší umělce, proto jsme s bodem spokojeni. Hráli jsme vysoký presink, což se nám hlavně v první půli dařilo, kdy jsme přinutili soupeře k nakopávání míčů, přestože má svoji hru založenou na kombinaci. To byl voda na náš mlýn, protože naši hráči vyšších postav vyhrávali hlavičkové souboje. Ve druhé půli už to bylo hektičtější, protože Vyšehrad se díky bojovnosti a dravosti dostával k odraženým míčům a občas nás i přišpendlil, naše obrana si s tím však bravurně poradila a nakonec nepustila domácí do žádné vyložené šance. Naopak škoda našich dvou šancí v závěru utkání, které zůstaly neproměněny.“

Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 0:0

Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:3.

Rozhodčí: Langer – Poživil, Martínek. ŽK: Jung, Kočí – Z. Rada.

Diváků: 188.

Vyšehrad: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Nosek, Smola – Budějský, Kočí, Mojdl, Mbah – Marčík, Jung (78. Červený). Na lavičce byli ještě připraveni Příhoda, Turbák, Doksanský a brankář Procházka. Trenér Jaroslav Klíma.

Kladno: Sedlák – Samek, Hanzlík, Z. Rada, Štoncner – T. Procházka – P. Růžička (46. Bartoš), J. Růžička, Frič (60. Tóth), Šíma – Kabele. Trenér Ivan Pihávek.