První mistrovské utkání je tu: šemíci hostí v Krči Táborsko

„A“-muži – Dvakrát postup do 3. kola v letech 2008 a 2012 – to je dosavadní pohárové maximum Slavoje Vyšehrad. Před šesti lety se šemíci pod taktovkou Jiřího Hrušky, nyní kouče Štěchovic, díky trefám Kamila Matuszného a Radka Šourka blýskli vítězstvím 2:1 nad prvoligovou Viktorií Žižkov a její kormidelník Stanislav Griga si musel po prohře na Vyšehradě balit kufry. Ve 3. kole jsme pak ale podlehli Hradci Králové 0:2.

V následujících třech ročnících nám vystavila pohárovou stopku mužstva Řevnic, Hořovicka a Převýšova. Až předloni jsme se opět probili do 3. kola a přijel atraktivní soupeř: prvoligové Teplice. Do čeho na Vyšehradě koply, ze všeho byl gól a nakonec náš debakl 0:7. Před rokem jsme nejprve porazili v 1. kole 4:3 Kunice a ve 2. kole podlehli v Kostelci u Křížků již druholigové Viktorii Žižkov 2:4.

Tentokrát stojí v cestě neméně zdatný protivník – FC MAS Táborsko, třetí tým uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy, který bojoval až do posledního kola o postup do nejvyšší soutěže.

„Pro nás budou prioritou spíš zápasy v ČFL než v poháru. Potřebujeme v tomto období hlavně zkonsolidovat tým, navíc řada našich hráčů má stále tréninkový deficit. Máme tedy ještě dost co dohánět. Z různých důvodů nám chybějí někteří hráči, kteří byli na jaře hráči základní sestavy,“ uvedl jeden z dvojice trenérů Vyšehradu Milan Kopřiva. „Víme, že Táborsko nedalo v posledních čtyřech přípravných zápasech gól, jenomže je to stále špičkový tým druhé ligy. A má už nyní, na rozdíl od nás, zcela jistě zkonsolidované mužstvo. Nebudu se proto uchylovat k frázím typu balon je kulatý a nebo že zápas začíná za stavu 0:0, protože soupeř je zřetelným favoritem. Samozřejmě chceme vyhrát, reálně vzato však taháme za kratší konec. Odehrajeme-li dobré utkání, bude to pro nás povzbuzení do další přípravy před zahájením ČFL.“

V zápasech letní přípravy Slavoje Vyšehrad, počítaje i ten červnový s Mladou Boleslaví, nastoupilo až dosud celkem 33 hráčů včetně těch z juniorky, U 19 a nového partnera z Kolína.

Pokud by se přesto podařila našemu mužstvu senzace a Táborsko by vyřadilo, narazilo by ve 2. kole poháru na mnohem stravitelnějšího soupeře: vítěze utkání Hořovicko – Tachov. A po překonání této překážky by Vyšehrad přivítal 6. září ve 3. kole Viktorii Plzeň! Takže je určitě o co hrát…

Utkání Slavoj Vyšehrad – FC MAS Táborsko se hraje v sobotu 26. července v 10.15 hod. na stadionu Sparty Krč a řídí jej rozhodčí Ondřej Berka z Prahy 8, na čarách mu budou asistovat Tomáš Mokrusch z Plzně a Ondřej Kožár z Tachova.

Dosavadní příprava šemíků v letní pauze:

Mladá Boleslav – Vyšehrad 2:2 (1:2)

Hráno 21. 6. v Dlouhé Lhotě. Branky: 28. Štohanzl, 76. Khumalo – 10. Macháček, 32. Schön. Rozhodčí: Černý. Diváků: 150.

Sestava: Procházka – Frohna, Hendrych, Nosek, Lukeš (82. Blažek) – Chalupa, Schön, Doksanský – Kočí – Ansuma, Macháček.

Vlašim – Vyšehrad 3:3 (3:3)

Hráno 9. 7. v Kácově. Branky: 10. a 19. Jakubov, 40. Putz – 26. a 27. Ansuma, 1. Macháček. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 100.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Budějský (13. Hanzlík), Houdek, Nosek, Kubík – Mojdl – J. Janda, Kočí (36. Doksanský), Frohna – Ansuma, Macháček.

Sestava 2. poločas: Mokrohajský – Frohna (81. Komers), Mojdl, Nosek, Dušek – J. Janda (68. Ivančo), Hanzlík, Macháček (73. Žampa), Doksanský – Červený, Ansuma (50. Kubík, 64. Š. Klíma).

Dobrovice – Vyšehrad 6:2 (1:0)

Hráno 13. 7. v Kosořicích. Branky: 55., 75. a 78. D. Miškovský, 7. Rudolf, 57. Křelina, 83. Wolf – 50. Macháček, 81. Budějský. Rozhodčí: Vlk. Bez karet. Diváků: 90.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Budějský, Nosek, Lukeš – Čižikov, Kubík, Žampa, Ivančo – Rybařík, Macháček.

Sestava 2. poločas: Procházka – Frohna, Budějský, Nosek (60. Kubík), Doksanský – Janda, Macháček, Dušek, Ivančo (60. Lukeš) – Rybařík (79. Blažek), Kubík (55. Komers).

Vyšehrad – Příbram junioři 1:2 (0:0)

Hráno 16. 7. v Kostelci u Křížků. Branky: 62. Hanzlík – 55. Hlinka, 60. Mahmutovič. Rozhodčí: Ulrich. Bez karet. Diváků: 40.

Sestava: Mokrohajský (46. Procházka) – Kubík (55. Červený), Hendrych, Nosek, Frohna – Janda, Dušek (57. Ivančo), Hanzlík, Lukeš (74. Komers) – Rybařík (58. Doksanský), Macháček.

Viktoria Žižkov – Vyšehrad 5:0 (4:0)

Hráno 22. 7. v Hostivaři. Branky: 5. a 30. Marek, 14. Folprecht, 40. Voltr z pen., 49. Hejný. Rozhodčí: Váňa. Bez karet. Diváků: 50.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Kolařík, Nosek – Čapek, Schön, Mojdl, Zeman – Kalaš, Macháček.

Sestava 2. poločas: Procházka – Frohna (67. Ivančo), Hendrych, Mojdl, Kolařík – Čapek (50. Janda), Schön (62. Hanzlík), Holeček, Veselý – Kalaš (62. Rybařík), Macháček.

Slavoj Vyšehrad v pohárové soutěži:

1984/85: 1. kolo Vyšehrad – Mladá Boleslav 1:5 (0:1)

1985/86: 1. kolo Uhelné sklady – Vyšehrad 3:1 (1:0)

1986/87: 1. kolo Říčany – Vyšehrad 1:0 (1:0)

1987/88: 1. kolo Vyšehrad – Montáže Praha 3:2 (0:2), 2. kolo Most – Vyšehrad 6:0 (1:0)

1988/89: předkolo Kročehlavy – Vyšehrad 5:3 (3:2)

1989/90: 2. kolo Vyšehrad – Neratovice 2:3 (0:0)

1996/97: 1. kolo Benešov – Vyšehrad 1:1 (1:1), na penalty 4:2

1997/98: předkolo Benátky nad Jizerou – Vyšehrad 2:3 (0:2), 1. kolo Neratovice – Vyšehrad 3:0 (1:0)

1998/99: nezúčastnil se

1999/00: nezúčastnil se

2000/01: nezúčastnil se

2001/02: nezúčastnil se

2002/03: 1. kolo Vyšehrad – Sparta Krč 0:2 (0:1)

2003/04: 1. kolo Vyšehrad – Kolín 0:1 (0:1)

2004/05: 1. kolo Vyšehrad – Xaverov 1:3 (1:2)

2005/06: 1. kolo Vyšehrad – Chomutov 1:1 (0:0), na penalty 2:3

2006/07: 1. kolo Vyšehrad – Kolín 0:3 (0:3)

2007/08: 1. kolo Ovčáry – Vyšehrad 0:3 (0:1), 2. kolo Vyšehrad – Dukla Praha 0:3 (0:0)

2008/09: 1. kolo Klatovy – Vyšehrad 0:2 (0:1), 2. kolo Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:1 (0:0), 3. kolo Vyšehrad – Hradec Králové 0:2 (0:1)

2009/10: 1. kolo Řevnice – Vyšehrad 1:0 (0:0)

2010/11: 1. kolo Hořovicko – Vyšehrad 4:2 (0:1)

2011/12: předkolo Štěchovice – Vyšehrad 1:2 (0:1), 1. kolo Vyšehrad – Hořovicko 2:1 (2:1), 2. kolo Vyšehrad – Převýšov 1:3 (1:1)

2012/13: předkolo Vyšehrad – Benešov 2:1 (0:0), 1. kolo Vyšehrad – Rokycany 5:1 (2:0), 2. kolo Vyšehrad – Písek 2:0 (1:0), 3. kolo Vyšehrad – Teplice 0:7 (0:1)

2013/14: 1. kolo Vyšehrad – Kunice 4:3 (1:1), 2. kolo Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:4 (1:3)

2014/15: 1. kolo Vyšehrad – Táborsko ???