Zápas s FSC Libuš byl zrušen, šemíci ladí formu na start ČFL

A“-muži Těsně před ostrým startem ČFL měli ještě fotbalisté Slavoje Vyšehrad v plánu sehrát ve středu 6. srpna poslední přípravné utkání s FSC Libuš v Dolních Břežanech, k němu však už nedojde. Druhý tým uplynulého ročníku pražského přeboru totiž nemá v současnosti k dispozici relevantní počet hráčů. Zápasová část letního bloku tak skončila ve středu 30. července vítězstvím 2:1 na Admiře.

Počítaje i červnový zápas s Mladou Boleslaví a pohárové měření sil s Táborskem, odehrál Slavoj v létě celkem sedm přípravných utkání. Jedno vyhrál, právě to poslední v Kobylisích, dvě zremizoval a čtyři prohrál.

Nejvýraznější postavou přípravy byl útočník Michal Macháček: nastřílel nejvíc gólů (3), nastoupil ve všech sedmi zápasech a odehrál ze všech hráčů nejvíc minut (568). Do všech utkání ale zasáhli také Jakub Frohna a Tomáš Nosek. Na druhé straně 13 hráčů nastoupilo jen jednou.

Včetně hráčů z juniorky, partnerského Kolína a těch, co přišli na zkoušku z jiných oddílů, oblékl v létě dres Vyšehradu téměř astronomický počet 40 fotbalistů: v abecedním pořadí Musa Ansuma, Mihail Batryn, Martin Blažek, Andrej Brehin, Lukáš Budějský, Adam Čapek, David Červený, Jevgenij Čižikov, Martin Doksanský, Přemysl Dušek, Jakub Frohna, Radek Hanzlík, Miroslav Hendrych, Karel Holeček, Oto Houdek, Jaroslav Chalupa, Jiří Ivančo, Jakub Janda, Josef Just, Jan Kalaš, Štěpán Klíma, Michal Kočí, Petr Kolařík, Jan Komers, Karel Kratochvíl, Jiří Kubík, Jan Lukeš, Michal Macháček, Václav Milec, Radim Mokrohajský, Jan Mojdl, Tomáš Nosek, Jan Procházka, František Rybařík, Vladislav Schön, David Smolák, Jan Svátek, Dominik Veselý, Michal Zeman a Viktor Žampa.

Jedenáct z nich utvoří v sobotu 9. srpna v 15.00 hod. základní sestavu pro utkání 1. kola ČFL v Domažlicích.

Letní bilance Slavoje Vyšehrad

Celkem 7 zápasů, 1 výhra – 2 remízy – 4 prohry, skóre 11:23.

Střelci branek

3 – Macháček, 2 – Ansuma, Svátek, 1 Budějský, Hanzlík, Mojdl, Schön.

Počet odehraných zápasů

7 – Frohna, Macháček, Nosek, 6 – Ivančo, Procházka, 5 – Hendrych, Mokrohajský, 4 – Budějský, Doksanský, Janda, Mojdl, Rybařík, 3 – Dušek, Hanzlík, Kolařík, Komers, Kubík, Lukeš, Schön, Veselý, 2 – Ansuma, Blažek, Červený, Just, Kočí, Svátek, Žampa, 1 – Batryn, Brehin, Čapek, Čižikov, Holeček, Houdek, Chalupa, Kalaš, Š. Klíma, Kratochvíl, Milec, Smolák, Zeman.

Počet odehraných minut

568 – Macháček, 553 – Frohna, 510 – Nosek, 405 – Hendrych, 360 – Mojdl, Procházka, 270 – Kolařík, Mokrohajský, 243 – Janda, 242 – Schön, 238 – Budějský, 231 – Lukeš, 221 – Doksanský, 203 – Rybařík, 199 – Kubík, 195 – Hanzlík, 188 – Ivančo, 147 – Dušek, 140 – Ansuma, 132 – Svátek, 126 – Kočí, 122 – Veselý, 103 – Just, 90 – Chalupa, Kratochvíl, 80 – Červený, 62 – Kalaš, Žampa, 60 – Komers, 50 – Čapek, Smolák, 45 – Batryn, Brehin, Čižikov, Holeček, Houdek, Milec, Zeman, 26 – Š. Klíma, 19 – Blažek.

Zápasy Slavoje Vyšehrad v letní pauze

Mladá Boleslav – Slavoj Vyšehrad 2:2 (1:2)

Hráno 21. června v Dlouhé Lhotě.

Branky: 28. Štohanzl, 76. Khumalo – 10. Macháček, 32. Schön.

Rozhodčí: Černý.

Diváků: 150.

Sestava: Procházka – Frohna, Hendrych, Nosek, Lukeš (82. Blažek) – Chalupa, Schön, Doksanský – Kočí – Ansuma, Macháček.

Vlašim – Slavoj Vyšehrad 3:3 (3:3)

Hráno 9. července v Kácově.

Branky: 10. a 19. Jakubov, 40. Putz – 26. a 27. Ansuma, 1. Macháček.

Rozhodčí: Svoboda.

Diváků: 100.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Budějský (13. Hanzlík), Houdek, Nosek, Kubík – Mojdl – J. Janda, Kočí (36. Doksanský), Frohna – Ansuma, Macháček.

Sestava 2. poločas: Mokrohajský – Frohna (81. Komers), Mojdl, Nosek, Dušek – J. Janda (68. Ivančo), Hanzlík, Macháček (73. Žampa), Doksanský – Červený, Ansuma (50. Kubík, 64. Š. Klíma).

Dobrovice – Slavoj Vyšehrad 6:2 (1:0)

Hráno 13. července v Kosořicích.

Branky: 55., 75. a 78. D. Miškovský, 7. Vajgl, 57. Křelina, 83. Volf – 50. Macháček, 81. Budějský.

Rozhodčí: Vlk. Bez karet.

Diváků: 90.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Budějský, Nosek, Lukeš – Čižikov, Kubík, Žampa, Ivančo – Rybařík, Macháček.

Sestava 2. poločas: Procházka – Frohna, Budějský, Nosek (60. Kubík), Doksanský – Janda, Macháček, Dušek, Ivančo (60. Lukeš) – Rybařík (79. Blažek), Kubík (55. Komers).

Slavoj Vyšehrad – Příbram junioři 1:2 (0:0)

Hráno 16. července v Kostelci u Křížků.

Branky: 62. Hanzlík – 55. Hlinka, 60. Mahmutovič.

Rozhodčí: Ulrich. Bez karet.

Sestava: Mokrohajský (46. Procházka) – Kubík (55. Červený), Hendrych, Nosek, Frohna – Janda, Dušek (57. Ivančo), Hanzlík, Lukeš (74. Komers) – Rybařík (58. Doksanský), Macháček.

Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 5:0 (4:0)

Hráno 22. července v Hostivaři.

Branky: 5. a 30. Marek, 14. Folprecht, 40. Voltr z pen., 49. Hejný.

Rozhodčí: Váňa – Černý, Zeman. Bez karet.

Diváků: 50.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Kolařík, Nosek – Čapek, Schön, Mojdl, Zeman – Kalaš, Macháček.

Sestava 2. poločas: Procházka – Frohna (67. Ivančo), Hendrych, Mojdl, Kolařík – Čapek (50. Janda), Schön (62. Hanzlík), Holeček, Veselý – Kalaš (62. Rybařík), Macháček.

Slavoj Vyšehrad – Táborsko 1:4 (0:1)

1. kolo Poháru FAČR, hráno 26. července v Krči.

Branky: 59. Mojdl – 14. a 90. (+1) Džafič, 86. Přeučil, 89. Musiol.

Rozhodčí: O. Berka – Mokrusch, Kožár. ŽK: Mojdl, Svátek, Hendrych, Schön – Javorek.

Diváků: 90.

Sestava: Procházka – Kolařík, Hendrych, Kratochvíl, Frohna – Budějský (46. Nosek), Mojdl, Schön, Just (55. Veselý) – Macháček, Svátek (80. Ivančo).

Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:2)

Přípravné utkání, 30. července v Kobylisích (UMT).

Branky: 40. vlastní Budějský – 20. a 28. Svátek.

Rozhodčí: Kučera – Flimmel, Kutiš. Bez karet.

Diváků: 30.

Sestava 1. poločas: Mokrohajský – Frohna, Hendrych, Kolařík, Nosek – Just, Budějský, Mojdl, Smolák – Svátek, Macháček.

Sestava 2. poločas: Procházka – Budějský, Kolařík, Mojdl, Nosek – Just (48. Veselý), Batryn, Milec, Smolák (50. Ivančo) – Brehin, Svátek (52. Rybařík).