Mladíci z Viktorky si odvezli třígólový příděl

plzen

FK Slavoj Vyšehrad - FC Viktoria Plzeň B 3:0 (1:0)

Nejvyšší výhru obstarali klasičtí střelci: stopeři a Dubský
Po prohře v Mladé Boleslavi, kterou vyvrcholil anglický týden, kdy hráči Vyšehradu odehráli tři utkání v termínech neděle-středa-sobota, na ně čekal další soupeř z dolní poloviny tabulky, tentokrát však na domácícm hřišti.

Domácí nastoupili poprvé na jaře bez vykartovaného Petra Víška v brance, kterého nahradil Václav Svatoš a trenér Formánek nemohl počítat ani s Doškem, Chalupou a Zhubim.

Gólově se domácí poporvé prosadili po více jak půlhdině hry, kdy po rohu Frohny nadvakrát dotlačil míč do sítě nejelepší jarní střelec stoper Miroslav Obermajer. Obermajer se už tři minuty po vedoucím gólu mohl zapsat znovu do střelecké listiny, jeho další pokus však chytil plzeňský gólman Houdek na čáře.

Po poločasové přestávce opět udeřili domácí a znovu to bylo po standardní situaci. Další roh z pravé strany a tentokrát byl adresátem Miroslav Hendrych. Jeho hlavička znamenalya vedení 2:0.

O výsledku definitivně rozhodl čtvrt hodiny před koncem, po přihrávce amerického útočníka Juckema, Tomáš Dubský který účet utkání uzavřel na konečných 3:0.

Trenér Plzně B Milan Matejka: "Z výsledku musíme být zklamáni. I když jsme předem věděli, že zápas na Vyšehradě bude hlavně o standardkách, dostali jsme z nich první dvě branky. První gól nám dal Obermajer, přestože jsme na něj dali osobní bránění. K tomu se přidají procenta prohraných osobních soubojů v obranné i útočné činnosti a máme důvod, proč jsme prohráli nula tři. Před třetím gólem domácích jsme hráli pět minut na jejich polovině, ale pak jsme inkasovali po brejku. Bylo to také o větším důrazu, domácí se o výsledek víc poprali. Představa našeho naivního mládí, že po technické stránce zápas zvládneme, byla mylná. Fotbal je kontaktní a konfliktní sport, na což si hoši musejí zvyknout. Kdo se tomu nepřizpůsobí, nemůže výkonnostně dál růst."

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: "Je to naše první jarní vysoká výhra a moc nám pomohla. Po předchozí prohře v Mladé Boleslavi jsme se dostali do složité situace v tom, že jsme tento zápas museli za každou cenu zvládnout. Ten tlak byl tentokrát opravdu extrémní a je dobré, že jsme se s tím vyrovnali. Náš úkol pro další zápasy je jasný, nejen vyhrávat doma, ale vozit body i zvenku, další šanci budeme mít v Budějovicích."

Slavoj Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 3:0 (1:0)

Branky: 34. Obermajer, 49. Hendrych, 75. T. Dubský.
Rozhodčí: Lerch – Vnuk, Josef Svoboda
ŽK: Hendrych, Juckem, Houštecký (všichni Vyšehrad)
Diváci: 382.

Sestava Vyšehradu: Svatoš – Budějský, Obermajer, Hendrych, Soukup (80. Jurčík) – Frohna, T. Dubský, O. Dubský, Nosek – Juckem (77. M. Pospíšil), Kubík (80. Houštecký). Trenér Jiří Formánek.

Sestava Plzně B: Houdek – Nový, Matas, Chvojan, Mandous – Staněk (50. Šlajs), Sladký (70. Štrajt) – Mudra, Darida, Vitouš – Herák (80. Bezděk). Trenér Milan Matejka.