Překvapit Chrudim? Proč ne!

„A“-muži – Trenérská dvojice Slavoje Vyšehrad Jaroslav Klíma – Milan Kopřiva by možná měla vzít s sebou v sobotu ráno do Chrudimi v roli poradců trenéry mladších dorostenců Olina Martince a Alexandra Samuela. Znají totiž recept na to, jak nedobytnou Chrudim dobýt. Před dvěma týdny tam totiž naše sedmnáctka vyhrála ve svém mistrovském utkání 5:1 a šestnáctka 3:0. Pokud by na mládežnická družstva navázal A-tým, špatně rozjetá sezona by hned dostala jiné a mnohem příznivější parametry.

„Jedeme do Chrudimi vyhrát. Máme tady hráče z Kolína a není žádný důvod, abychom se cítili předem odsouzeni k porážce,“ prohlásil Milan Kopřiva. Sebevědomí našeho týmu posílilo středeční vítězství 2:1 nad Zápy, jež konečně přineslo Vyšehradu první tři body v soutěži.

Chrudim je momentálně na 11. místě tabulky ČFL se sedmi body, z nichž šest získala doma, kde porazila Meteor a dokonce i profesionální tým Bohemians Praha. A docela dost dala zabrat v pohárovém utkání i Slavii. Venku je to mnohem slabší, svěřenci trenéra Pavla Jirouska prohráli na půdě nováčků v Louňovicích a v Písku. Až ve středu získali alespoň jeden bod v Převýšově, domácí však vyrovnali až pět minut před koncem a pak uspěli v penaltovém rozstřelu. Hostující MFK nastoupil v tomto utkání v sestavě: Vostradovský – Adámek, Radouš, Drahoš, Mastík – Jindřich Kučera (81. Langr), Sixta, Vodrážka, Nadrchal (90. Holub) – Kopecký (70. Malinský), Vácha.

Omezí se sobotní zápas na souboj dvou Radimů, nejlepšího střelce loňské ČFL Holuba a brankáře Vyšehradu Mokrohajského? Takový scénář by možná vyhovoval Chrudimi, pokud se tedy objeví Holub v základní sestavě. Šemíci by se ale rádi i při utkání venku prosadili vlastní hrou, přestože není žádným tajemstvím, že Jirouskův tým je dlouhodobě nejúspěšnější v ČFL, co se týče bilance domácích utkání.

Ke vzájemnému souboji došlo naposledy v sezoně 2000/01 rovněž v ČFL. Jak Chrudim, tak i Vyšehrad vyhrály doma ve vzájemném souboji 2:1.

Utkání MFK Chrudim – Slavoj Vyšehrad v 5. kole ČFL (celkově šestém kole) se hraje v sobotu 6. září od 10.15 hod. a řídí jej čáslavská arbitryně Olga Zadinová alias Malá Dáša, jak jí podle jejího vzoru leckde přezdívají fanoušci. Na čarách jí budou asistovat Josef Vnuk z Třebovle a Petr Hocek z Benešova.

Juniorka Vyšehradu, která po dvou kolech vede I. A třídu, hraje stejně jako áčko rovněž v sobotu dopoledne, a sice v Hostivaři. U 19 hostí v neděli v 10 hodin na Vyšehradě Sokol Stodůlky. Mladší dorostenci hrají v neděli v Radotíně s Motorletem, starší žáci se představí v sobotu v Táboře a mladší žáci jedou v neděli do Ústí nad Labem. Starší přípravka A vstoupí do sezony v neděli zápasem na Xaverově domácími „kuřaty“ a starší přípravka B hraje už v pátek odpoledne na Vyšehradě s Ruzyní.

Soupiska MFK Chrudim:

BRANKÁŘI: Lukáš Mrázek (narozen 1991), Petr Trojan (1995), Petr Vostradovský (1990)

OBRÁNCI: Jiří Adámek (1979), Petr Drahoš (1993), Michal Radouš (1990), Vojtěch Řezníček (1993), Pavel Štěpánek (1991), Tomáš Valda (1993)

ZÁLOŽNÍCI: Jan Hannich (1994), Ondřej Hauf (1985), Ondřej Kesner (1989), Lukáš Kopecký (1991), Jindřich Kučera (1993), Sebastien Langr (1993), Martin Malinský (1994), Lukáš Mastík (1991), Jiří Nadrchal (1983), David Sixta (1995), Petr Vladyka (1974), David Vodrážka (1990)

ÚTOČNÍCI: Radim Holub (1975), Jaroslav Kroutil (1990), Marek Netušil (1995), Tomáš Vácha (1985).