Vyšehrad - Písek

vysehradpisekZda bod s Pískem má cenu ukážou až další kola.

Slavoj Vyšehrad - FC Písek 0:0 (0:0)

Předposlední domácí utkání v tuto sezonu sehráli hráči Vyšehradu proti ambicioznímu týmu Písku, který v minulú sezonu prohrál boj o druhou ligu s Vlašimí, v túto sezonu se po špatném rozjezdu opět pohybuje pod samým vrcholem. Na první místo již šanci nemá, ale stále kalkuluje s možností, že Bohemians Praha se nepřihlásí do druhé ligy a v tom případě by postupoval i druhý tým z ČFL.

Vyšehrad do utkání nastupoval s vědomím, že Jablonec v sobotu doma prohrál severočeskú derby s Libercem a že jeho další dva zachraňující konkurenti se utkají odpoledne na Žižkově.

Do sestavy Vyšehradu se po zranění a nemoci vrátili kapitán Hendrych a velezkušený matador Matuszny, proti utkání v Liberci chyběl švédský forvard Zhubi a zraněný Chalupa, kterého ve středu pole nahradil Jurčík.

Utkání začalo ve svižném tempu a hned po první desetiminutovce se zrodila jedna z největších šancí utkání. Matuszny byl důsledný v napadání, na levú stranu získal míč, zbavil se obránce a na zadní tyči našel volnúho Frohnu, který hlavičkoval do proti pohybu brankáře Samoela. Již překonaného brankáře hosté však na brankové čáře zastoupil stoper Kubiš, který míč směřující do sítě vyhlavičkoval na roh.

Hosté si kromě standardních šancí nevytvořili žádnou vyloženou šanci a proto branku Víška odstřelovali především ze střední a větší vzdálenosti. Nejpovedenější a nejnebezpečnější střelu vyslal několik minut před poločasovou přestávkou střední záložník Mašát, ale Víšek si sice s obtížemi, ale přesto s jeho střelou poradil.

V druhúm poločase byli vstřelení branky blíže domácí. Největší možnost měl Tomáš Dubský, který v 60. minutě postupoval sám na Samoela, ale z deseti metrů trefil pouze brankáře hostů.

V samém závěru mohl o tříbodovúm zisku rozhodnout Obermajer, který si naskočil na centrovaný míč od Frohny, ale jeho hlavička směřující na zadní tyč minula píseckou branku o dvacet centimetrů.

Utkání skončilo zaslouženou remízou, při troše klidu a štěstí v koncovce mohly tři tolik potřebné body zůstat na Vyšehradě.

Trenér Písku Karel Musil: "Remíza je zasloužená, přestože dozajista narušila plány naše i Vyšehradu, ale takový je fotbal. My doplácíme hlavně na domácí ztráty, takže i proto jsme chtěli v Praze vyhrát, vždy se stále pereme o druhé místo. Máme o něj zájem, protože pokud by se Bohemians Praha nepřihlásili do druhé ligy, bude postupovat z ČFL i druhý tým. Máme k tomu vytvořené podmínky a věřím, že Písku by druhá liga slušela."

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: "Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který má zájem o postup do druhé ligy. Písek navíc disponuje týmem, který je dlouho pohromadě, a to je na jeho hře znát. U nás hrál to, co obvykle, to znamená standardky, standardky a zase standardky. Kromě jednoho náznaku šance jsme ho však do ničeho nepustili. My jsme toho ale také moc neměli, prostě remízový zápas. Bylo to o jednom golu, nikdo ale neměl to štěstí, aby ho vstřelil. My jsme byli k jeho střelení o kousíček blíže."

Rozhodčí: Cupl - Bureš, Lerch.