Muži A: Slavoj Vyšehrad - Sez. Ústí 1:0 (0:0)

vysehradsezimovo_usti
Muži A: Slavoj Vyšehrad - Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:0 (0:0)

Důležité tři body nad vítězem ČFL zařídil hlavou Obermajer

Předposlední v celé soutěži a poslední domácí utkání sehráli hráči Vyšehradu tuto neděli proti již jistému vítězi letošního ročníku třetí fotbalové ligy Sezimovu Ústi, které si svůj postup zajistilo výhrou na domácích hřišti proti Viktorii Žižkov v minulém kole.

Úvod a prakticky celá první polovina patřila hostujícímu týmu, který přijel do Prahy s jistotou postupu a jeho hráči působili uvolněným dojmem a přijeli s velkou chutí hrát a vyhrát.

Naopak domácí vědomi si důležitosti utkání vypadali křečovitě a upracovaný výkon domácích mnoho fotbalové krásy nenabídl. Paradoxně již v 10. minutě se vyšehradští radovali, ale pouze na chvilku, protože branka dosažena po hlavičce Obermajera neplatila pro jeho ofsajdové postavení. Stejnou radost a stejné zklamání zažili hráčů hostujícího týmu po neuznané brance Janů.

O osudu utkání rozhodla 70. minuta, kdy na roh z levé strany pohotově vyskočil Obermajer a míč poslal na zadní tyč kam brankář Jakubov dosáhnout nemohl. Domácí, kteří si v druhé půli vytvářeli závarové situace, mohli jít do vedení již o dvě minuty dříve, kdy na konci rychlé a pohledné akce byl Dubský, ale jeho šanci vychytal Jakubov.

Několik minut před koncem se sám před brankářem objevil Nosek, ale k brankáři hostů se dostal moc blízko a na jeho přehození stačil hostující brankář zareagovat.

Především v prvním poločase působili hosté fotbalovějším dojmem, ve druhém poločase především Mour spálil 100% šanci, když ho vychytal Víšek, ale domácí si vítězství za odhodlání a bojovnost určitě zasloužili.

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: „Tohle je samozřejmě moc důležité a vydřené tězství, tím spíš, že jsme měli za sebou sérii čtyř horších zápasů, z nichž jsme vytěžili jen jeden bod. Soupeř k nám rozhodně nepřijel odevzdaný a navzdory některým změnám hrál velmi slušně a uvolněně. Dnes hodně podržel Petr Víšek, ale v takovém zápase to je zcela nezbytné.“

Trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský: „Zaspali a nešli důrazně do souboje, přestože jsme dobře věděli, že Obermajer tady dal takových gólů už víc. Vyšehradu stačil nadšený výkon a jedna proměněná standardka, což mu nakonec pravděpodobně pomůže k záchraně.“

Slavoj Vyšehrad - Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:0 (0:0)

Branka: 72. Obermajer.

Rozhodčí: Šimek - M. Blaschke, Dujsík.

ŽK: Chalupa, Obermajer (oba Vyšehrad).  Diváci: 426.

Sestava Vyšehradu: Víšek - Budějský, Obermajer, Hendrych, Soukup - Frohna, Chalupa (84. Pospíšil), Nosek (90. Jurčík) - Matuszny - Kubík (84. Zhubi), T. Dubský. Trenér Jiří Formánek.

Sestava Sezimova Ústí: Jakubov - Endl, Martínek, Kochlöfl, Janů - Předota - A. Kočí, Schön (74. Barteska), Kostečka, Mour - Vukadinović. Trenér Luboš Zákostelský.