Slavoj Vyšehrad zdolal práh osmi set „lajků“ na facebooku

A“-muži Ke Slavoji Vyšehrad se prostřednictvím sociální sítě Facebook hlásí už více než osm stovek fanoušků či jinak spřízněných osob (nyní je to přesně 801). Ve facebookovém žebříčku českých klubů, který jasně vede Sparta před Viktorií Plzeň a Baníkem Ostrava (Slavia je až čtvrtá), to znamená celkově 47. místo.

Vyšehrad je jediným týmem mezi patnácti účastníky Fotbalové národní ligy, který ve druhé nejvyšší soutěži dosud nikdy nehrál. V pořadí „lajků“ ve FNL je proto také až na 15. místě (nejlepší je Hradec Králové: 10.740), je třeba však vidět i skutečnost, že ještě před rokem se hrála na našem stadionu divize.

V pořadí pražských klubů ale figurují šemíci na šesté pozici! Před námi jsou pouze Sparta, Slavia, Dukla, Bohemians 1905 a Viktoria Žižkov, tedy vše tradiční kluby, hrající pravidelně profesionální soutěže. Zajímavý je i fakt, že dalším pražským týmem po Vyšehradu jsou na celkově 58. místě Háje Jižní Město s 594 hlasy.

Dost vysoko v pořadí jsou někdejší prvoligové kluby, které nyní živoří v oblastních soutěžích: 34. Blšany z ústeckého krajského přeboru, 41. Cheb z karlovarského krajského přeboru a také 42. Drnovice. Jihomoravský klub, který v roce 2000 skončil třetí v I. lize, dvakrát postoupil do finále domácího poháru a zahrál si také v Poháru UEFA proti TSV Mnichov 1860, dnes působí i se svým stadionem pro více než 6 tisíc diváků v okresním přeboru.

Naopak překvapením se může zdát až 15. místo vršovických klokanů s „pouhými“ 5.835 hlasy, což je méně, než má například Dukla. Tenhle údaj nahrává jízlivým hlasům, podle nichž chodí na zápasy do ďolíčku úplně všichni fanoušci zelenobílých – podobně jako stoupenci některých nejmenovaných politických stran k volbám…