Vyšehradská houpačka: výhra na Meteoru, debakl v Kobylisích

Kamil_MatusznyPRAHA/KOBYLISY - Vyšehrad po sestupu z ČFL vyhrál před týdnem 1:0 derby na Meteoru VIII a věřil, že by mohl uspět i v dalším derby na Admiře. Jeho naděje trvaly ovšem jen do 59. minuty… Pak dostal druhý gól a už neměl sílu něco se zápasem ještě udělat.

Důležité momenty:

Sotva sudí Aubrecht zahájil hru, už Vyšehrad málem vedl, neboť domácí zadák Sailer nepřesnou hlavičkou poslal do šance hostujícího Kubíka. Jeho střelu ale gólman Admiry Michal lapil.

V 19. minutě přihrál domácí Kurek zprava Majerovi, jehož rána skončila asi dva metry nad břevnem branky hostí.

Ve 30. minutě pálil po nedůrazném zásahu Mamurova hostující Frohna. Michal v domácí brance ale nadvakrát jeho šanci zlikvidoval.

První gól utkání dala Admira. Ve 33. minutě přihrál Martinic Kubicemu. Jeho první střelu gólman Slavoje Víšek sice vyrazil, ale Kubice pálil znovu, tentokrát přesně k tyči – 1:0.

Za pět minut kopal Vyšehrad roh. Gólman Michal míč vyrazil ke střídajícímu Čechovi, jehož nebezpečná rána minula tyč.

Ve 43. minutě zahrával Frohna přímý kop, ovšem hlavička jednoho z vyšehradských hráčů ve skrumáži letěla nad branku.

Po přestávce začala hrát Admira konečně fotbal, jakým se prezentovala během úspěšného jara. A začala soupeře přehrávat.

Ve 49. minutě přiťukl Martinic Jehličkovi, jehož tečovaná bomba rozvlnila síť - 2:0.

Hned po rozehrávce střílel vyšehradský Frohna z hranice „vápna“, ale Michala nepřekonal.

Za čtyři minuty se Kubice prohnal kolem Čurdy až do střelecké šance. Víšek však v pádu svou branku před pohromou zachránil.

V 57. minutě házel Sailer dlouhý aut a neobsazený Mičko po zemi k tyči snadno zvýšil na 3:0.

Frohna centroval v 59. minutě zprava na zkušeného Horkavého, který ale hlavičkoval metr nad břevno.

V 65. minutě vybídl domácí Komínek ke skórování Martinice. Tomu však chyběl metr, aby míč zasáhl. Za minutu už Martinic nebezpečně vystřelil, ovšem Víšek vyrazil na roh.

V 68. minutě kopali domácí roh. Víšek míč vyrazil k Jehličkovi, který v nadějné situaci poslal míč asi metr vedle.

Gól ovšem mohli vstřelit i hosté. V 76. minutě ze závaru před Michalem pálil nebezpečně Šourek, jenže brankář domácích se překonat nenechal.

V 80. minutě zahrával Kubice roh. Míč přeletěl skrumáž před brankou až k nekrytému Martinicovi. Ten se trefil přesně k tyči – 4:0.

Pátý gól, vyvolávaný kobyliskými vlajkonoši, se zrodil v 83. minutě. Střídající Šindelář zleva prošel obranou Vyšehradu a z jeho přesné přihrávky dal svůj druhý gól v utkání Martinic – 5:0.

Čestný úspěch Slavoje měl na kopačce v 86. minutě náhradník Kavka. Sebral míč Vosickému a dobře vystřelil. Kdyby se trefil přesně, Michal v brance by jen stěží zasahoval. Kavkova střela ale skončila půl metru vedle tyče.

Víc už se nestalo, a tak museli „šemíci“ spolknout hořkou pilulku, kterou jim naservírovali „černobílí koníci“ z Admiry.

FK Admira Praha – FK Slavoj Vyšehrad 5:0 (1:0)
Přišlo 260 diváků, derby pískal rozhodčí Aubrecht.

Admira: Michal – Mamurov, Vosický, Komínek, Sailer – Kurek, Martinic, Kubice (86. Lupínek), Jehlička – Mičko (81. Uhlíř), Majer (79. Šindelář). Trenér Karel Jeřábek.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Horkavý, Šourek, Chlumský – Čurda – Kubík (83. Pohnán), Frohna, Matuszny (21. Čech), Rejka (46. Kavka) – Bošanský. Trenér Jiří Formánek.