Pro Braník je start Vyšehradu svátkem, říká trenér Truneček

„A“ tým – Tým Slavoje Vyšehrad čeká první mistrovské utkání v sezoně 2015/16. Ještě než vstoupí do Fotbalové národní ligy, odehraje zápas 1. kola Poháru FAČR. V neděli odpoledne přivítá šemíky ABC Braník, vítěz Poháru Pražského fotbalového svazu a současně nováček pražského přeboru. V pohárovém předkole porazil 3:2 divizní Sokol Libiš, a díky tomu si vybojoval právo změřit své síly s nováčkem druhé nejvyšší soutěže.

„Je to pro celý Braník velký svátek, jehož si vážíme. Věříme, že přijde velká návštěva a my si proto nechceme udělat ostudu. Vyšehrad půjde do zápasu v roli horkého a jasného favorita, máme z něj respekt, ale předem nic nebalíme,“ tvrdí kouč Braníku Roman Truneček. Připomněl rovněž, že jeho asistent Petr Andert působil dříve na Vyšehradě.

Braník se před účastí v přeboru posiluje, jedním z nových hráčů by měl být Tomáš Pechar, bývalý záložník Vyšehradu, který hrál naposledy za Cholupice. Proti Libiši navíc ještě nenastoupily opory Tsonev, Švertšal a Škobis, tuto neděli se už patrně v branické sestavě objeví.

„Každý může vidět, že naše práce tady v Braníku má hlavu a patu. Sami hráči z jiných oddílů se nám nabízejí, chtějí za nás hrát,“ říká Truneček. Podobně jako trenéři Vyšehradu je vyznavačem konstruktivního a kombinačního fotbalu bez dlouhých nakopávaných balonů. Otázkou ale je, zda si jeho tým troufne na otevřený fotbal tváří v tvář soupeři, který je o tři soutěžní stupně výš.

„Nechci ani připustit, že bychom mohli mít nějaké problémy. Nastoupit by už měla sestava, která se bude blížit té pro druhou ligu. Chci věřit tomu, že si náš tým se zápasem v Braníku bez problémů poradí,“ uvedl jeden z trenérů Vyšehradu Milan Kopřiva. Náladu mu sice vzala čtvrteční domácí porážka 1:2 s Čechií Vykáň, to ale Vyšehrad nastoupil v hodně kombinované sestavě včetně hráčů z B-týmu a dorostu.

Utkání ABC Braník – Slavoj Vyšehrad se hraje v neděli 26. července v 17 hodin a řídit jej bude rozhodčí Pavel Hrubeš. Na čarách mu budou asistovat Vít Melichar a Jan Dobrý.

Výsledky Slavoje Vyšehrad v poháru

1984/85: 1. kolo Vyšehrad – Mladá Boleslav 1:5 (0:1)

1985/86: 1. kolo Uhelné sklady – Vyšehrad 3:1 (1:0)

1986/87: 1. kolo Říčany – Vyšehrad 1:0 (1:0)

1987/88: 1. kolo Vyšehrad – Montáže Praha 3:2 (0:2), 2. kolo Most – Vyšehrad 6:0 (1:0)

1988/89: předkolo Kročehlavy – Vyšehrad 5:3 (3:2)

1989/90: 2. kolo Vyšehrad – Neratovice 2:3 (0:0)

1996/97: 1. kolo Benešov – Vyšehrad 1:1 (1:1), na penalty 4:2

1997/98: předkolo Benátky nad Jizerou – Vyšehrad 2:3 (0:2), 1. kolo Neratovice – Vyšehrad 3:0 (1:0)

1998/99: nezúčastnil se

1999/00: nezúčastnil se

2000/01: nezúčastnil se

2001/02: nezúčastnil se

2002/03: 1. kolo Vyšehrad – Sparta Krč 0:2 (0:1)

2003/04: 1. kolo Vyšehrad – Kolín 0:1 (0:1)

2004/05: 1. kolo Vyšehrad – Xaverov 1:3 (1:2)

2005/06: 1. kolo Vyšehrad – Chomutov 1:1 (0:0), na penalty 2:3

2006/07: 1. kolo Vyšehrad – Kolín 0:3 (0:3)

2007/08: 1. kolo Ovčáry – Vyšehrad 0:3 (0:1), 2. kolo Vyšehrad – Dukla Praha 0:3 (0:0)

2008/09: 1. kolo Klatovy – Vyšehrad 0:2 (0:1), 2. kolo Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:1 (0:0), 3. kolo Vyšehrad – Hradec Králové 0:2 (0:1)

2009/10: 1. kolo Řevnice – Vyšehrad 1:0 (0:0)

2010/11: 1. kolo Hořovicko – Vyšehrad 4:2 (0:1)

2011/12: předkolo Štěchovice – Vyšehrad 1:2 (0:1), 1. kolo Vyšehrad – Hořovicko 2:1 (2:1), 2. kolo Vyšehrad – Převýšov 1:3 (1:1)

2012/13: předkolo Vyšehrad – Benešov 2:1 (0:0), 1. kolo Vyšehrad – Rokycany 5:1 (2:0), 2. kolo Vyšehrad – Písek 2:0 (1:0), 3. kolo Vyšehrad – Teplice 0:7 (0:1)

2013/14: 1. kolo Vyšehrad – Kunice 4:3 (1:1), 2. kolo Vyšehrad – Viktoria Žižkov 2:4 (1:3)

2014/15: 1. kolo Vyšehrad – Táborsko 1:4 (1:1)