Nejvytíženějším hráčem letní přípravy obránce Šimkovský

„A“-muži – Zápasová část letní přípravy Slavoje Vyšehrad na Fotbalovou národní ligu skončila. Šemíci odehráli celkem osm přípravných utkání a potom ještě jedno mistrovské, kdy v Poháru FAČR rozdrtili Braník na jeho hřišti 8:1. Z osmi přátelských utkání pětkrát vyhráli a třikrát prohráli, porážky od juniorky Teplic a Čechie Vykáň však byly v silně kombinované sestavě.

V přátelských zápasech nastoupilo celkem 44 hráčů: v abecedním pořadí (podle příjmení) Musa Ansuma, Daniel Černý, Jevgenij Čižikov, Tomáš Egert, Lukáš Fialka, Marek Hanuš, Miroslav Hendrych, Vítězslav Hrdlička, Oleksii Cheremisin, Václav Ježdík, Martin Jindráček, Tomáš Junek, Jiří Kabele, Adam Klavík, Michal Kočí, Jakub Košata, Karel Kratochvíl, Lukáš Krbeček, Tomáš Krbeček, Alexander Krivosheev, Michal Kubát, Jan Křemen, Martin Kučera, Tadeáš Madej, Richard Macháč, Michal Macháček, David Matějka, Jan Mojdl, František Mysliveček, Tomáš Nosek, Miroslav Podrazký, Jan Procházka, Daniel Richter, František Rybařík, Vladislav Schön, David Smolák, Jan Svátek, Jakub Šimkovský, David Šraga, Martin Štěpanovský, Roman Turek, Zdeněk Volek, Bilel Wahbi a Radek Žaloudek.

Nejnasazovanějším hráčem v letním bloku byl obránce Jakub Šimkovský, který se jako jediný pokaždé objevil v sestavě a odehrál celkem 439 minut. Za ním jsou kapitán Miroslav Hendrych (411 minut) a záložník Martin Kučera (405).

Těsně před ostrým startem FNL bylo ještě původně v plánu odehrát ve středu 29. července utkání s Uhelnými sklady na jejich hřišti v Košířích, z toho ale nakonec sešlo. V současnosti se tak už jen dotváří do konečné podoby dvaadvacetičlenná soupiska a mužstvo ladí formu na historickou druholigovou premiéru. Ta se uskuteční v neděli 2. srpna v 10.15 hod. na Žižkově s týmem Znojma.

Rovněž je potřeba připomenout, že Slavoj Vyšehrad navázal spolupráci s divizní Aritmou na bází farmy. Někteří hráči, kteří se nedostanou tolik do hry, tak obléknou dres vokovického partnera.

Bilance letní přípravy (bez utkání poháru v Braníku)

8 zápasů: 5 výher – 0 remíz – 3 porážky, skóre 15:7.

Střelci branek

2 – Macháček, Smolák, Svátek, 1 – Ansuma, Černý, Hanuš, Jindráček, Kratochvíl, Kučera, Madej, Mysliveček, Šraga.

3 – Podrazký, 2 – T. Krbeček, Kučera, 1 – Ansuma, Hrdlička, Krivosheev, Křemen, Richter, Šimkovský.

Počet odehraných zápasů

8 – Šimkovský, 6 – Ansuma, Hendrych, Kučera, Mysliveček, Smolák, 5 – Kratochvíl, T. Krbeček, Matějka, Svátek, Štěpanovský, 4 – Cheremisin, Madej, Macháček, Podrazký, 3 – Černý, Hanuš, Hrdlička, Jindráček, Junek, L. Krbeček, Richter, Schön, 2 – Fialka, Klavík, Kočí, Košata, Krivosheev, Křemen, Rybařík, Turek, Žaloudek, 1 – Čižikov, Egert, V. Ježdík, Kabele, Kubát, Macháč, Mojdl, Nosek, Procházka, Šraga, Volek, Wahbi.

Počet odehraných minut

439 – Šimkovský, 411 – Hendrych, 405 – Kučera, 386 – Mysliveček, 360 – T. Krbeček, Matějka, Štěpanovský, 332 – Ansuma, 329 – Smolák, 315 – Podrazký, 280 – Svátek, 279 – Kratochvíl, 256 – Macháček, 226 – Cheremisin, 225 – L. Krbeček, 213 – Madej, 163 – Jindráček, 152 – Junek, Richter, 148 – Schön, 135 – Fialka, Košata, Žaloudek, 129 – Turek, 122 – Černý, Hanuš, Hrdlička, Křemen, 102 – Krivosheev, 90 - Kabele, Kočí, Kubát, Rybařík, Volek, 78 – Egert, 77 – Klavík, 69 – Čižikov, 63 – V. Ježdík, 45 – Macháč, Mojdl, Nosek, Procházka, Šraga, Wahbi.

Přátelská utkání Slavoje Vyšehrad v letní pauze

Vyšehrad – Bohemians Praha 1905 junioři 3:1 (2:0)

Hráno 4. července 2015 v Krči. Branky: 2. Smolák, 10. Hanuš, 90. Šraga – 54. Košata. Rozhodčí: J. Drobný – Čermák, Stěhule. ŽK: Wahbi – Charvát. Diváků: 45.

Sestava 1. poločas: L. Krbeček – Cheremisin, Matějka, Nosek, Hanuš – Schön, T. Krbeček, Hrdlička, Mysliveček – Smolák, Černý.

Sestava 2. poločas: Štěpanovský – Macháč, Kučera, Kočí, Šraga – Šimkovský, Wahbi, Junek, Madej – Ansuma, Rybařík.

Vyšehrad – Česká asociace fotbalových hráčů 2:0 (1:0)

Hráno 7. července 2015 v Krči. Branky: 40. Macháček z pen., 82. Ansuma. Rozhodčí: Hlavnička. Diváků: 40.

Sestava 1. poločas: Procházka – Šimkovský, Hendrych, Mojdl, Hanuš – Schön, Kučera, Podrazký, Macháček – Kratochvíl, Smolák.

Sestava 2. poločas: Štěpanovský – Cheremisin, Macháček, T. Krbeček, Mysliveček – Kočí, Svátek, Ansuma, Hrdlička – Rybařík, Černý.

Vyšehrad – Sokolov 3:0 (1:0)

Hráno 10. července 2015 v Krči. Branky: 45. Macháček, 61. Smolák, 90. Černý. Rozhodčí: Petřík – Stěhule, Kučera. Bez karet. Diváků: 80.

Vyšehrad: L. Krbeček – Šimkovský (58. Kučera), Matějka, Hendrych, Macháček (58. Hanuš) – Schön (58. Richter), Podrazký, Kučera (58. Smolák), Mysliveček (58. Hrdlička) – Jindráček (58. Klavík), Ansuma (58. Černý).

Loko Vltavín – Vyšehrad 1:2 (1:1)

Hráno 15. července 2015 v Holešovicích. Branky: 17. Pezzoti – 21: Mysliveček, 62. Svátek. Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Šafránková. ŽK: Komárek (Vltavín). Diváků: 100.

Vyšehrad: Štěpanovský – Šimkovský, Fialka (46. Matějka), Žaloudek (46. Hendrych), Košata (46. Macháček) – Smolák (70. Richter), T. Krbeček, Mysliveček – Richter (46. Kučera) – Kratochvíl (46. Svátek), Jindráček (46. Klavík).

Vyšehrad – Teplice junioři 1:2 (0:2)

Hráno 18. července 2015 v Krči. Branky: 49. Svátek – 2. Strada, 16. Djordjevič. Rozhodčí: Ginzel – Petřík, Šulcová. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad: Štěpanovský – Cheremisin (46. Šimkovský), Fialka, Egert (78. Cheremisin), Košata – Richter (55. Kratochvíl), Žaloudek, Madej (46. Křemen) – Ansuma – Kratochvíl (51. Krivosheev), Svátek.

Velvary – Vyšehrad 0:3 (0:1)

Hráno 18. července 2015. Branky: 39. Jindráček, 56. Kučera, 90. Madej. Rozhodčí: D. Vokoun – Pejša, M. Vokoun. ŽK: T. Krbeček (Vyšehrad). Diváků: 110.

Vyšehrad: L. Krbeček – Šimkovský (46. Madej), Hendrych, Matějka, Volek – Kučera, T. Krbeček, Podrazký, Mysliveček – Jindráček (60. Smolák), Smolák (46. Junek).

Vyšehrad – Písek 0:1 (0:0)

Hráno 21. července 2015 v Krči. Branka: 77. Voráček. Rozhodčí: Myška – Koval, Vlček. ŽK: T. Krbeček (Vyšehrad). Diváků: 60.

Vyšehrad: Štěpanovský – Matějka, Hendrych (51. Turek), Podrazký, Ježdík (63. Kratochvíl) – Kabele, T. Krbeček, Mysliveček (58. Šimkovský), Smolák (62. Ansuma) – Kučera – Macháček (63. Svátek).

Vyšehrad – Vykáň 1:2 (0:0)

Hráno 23. července 2015 na Vyšehradě. Branky: 70. Kratochvíl – 54. Jarolím, 65. Dalekorej. Rozhodčí: Hlavnička – Zelený, Kučera. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad 1. poločas: Kubát – Cheremisin, Hendrych, Turek, Čižikov (23. Křemen) – Šimkovský (39. Čižikov), Křemen (20. Junek), Madej (20. Krivosheev) – Kratochvíl, Ansuma (32. Madej), Svátek.

Vyšehrad 2. poločas: Kubát – Cheremisin (50. Šimkovský), Hendrych, Turek, Křemen (56. Ansuma) – Čižikov (61. Cheremisin), Junek (66. Křemen), Krivosheev (66. Čižikov), Madej – Kratochvíl (74. Junek), Svátek (73. Krivosheev).