Admiru nastartovala porážka v přípravě, Vyšehradu pak nasázela 5 gólů

kareljerabekNástup jako hrom předvedla v divizi fotbalová Admira. Pro tu soutěž začala až druhým kolem, premiéra ve Vilémově byla odložena kvůli terénu. A tým z Kobylis si start do soutěže náramně užil. V derby nasázel Vyšehradu, který ještě v minulé sezoně hrál třetí ligu, pět branek a slavil famózní vítězství 5:0! Výše výhry je možná překvapivější i kvůli tomu, že Admira v týdnu před zápasem prohrála v přípravě s přeborovou Čechií Uhříněves 1:2.

„Tahle porážka nám asi v derby proti Vyšehradu pomohla. V Uhříněvsi tam nebyl od hráčů správný přístup, byl to odfláklý zápas. Tak jsem měl s hráči pohovor. V mistráku už bylo všechno v pořádku,“ poznamenal trenér Admiry Karel Jeřábek. „Hráli jsme to, co jsme měli a chtěli,“ doplnil spokojeně.

Jeho tým do zápasu lépe vstoupil, byť hned v úvodu měl štěstí, když přežil šanci hostů. „Pak jsme asi dvacet minut byli lepším týmem. Jenže následně šel náš výkon dolů. Je paradoxní, že právě v téhle pasáži jsme dali vedoucí gól. Ten byl moc důležitý,“ svěřil se Jeřábek.

Když na startu druhé půle Admira přidala druhý gól, začalo to vypadat s Vyšehradem bledě. „Oni pak už nemohli hrát toho klasického zanďoura, museli otevírat hru a my jsme je po rychlých akcích trestali,“ těšilo kouče vítězného celku.

Vyšehrad přitom vždy vynikal fungující defenzivou, i v prvním kole na Meteoru dokázal udržet čisté konto a uhlídal kanonýra Fíčka. „Ve třetí lize měli obranu jinak složenou. Teď jsou na stoperu Šourek a Horkavý, kteří podle mého nepatří k nejrychlejším. Toho jsme chtěli využít,“ poznamenal Jeřábek. „Jasně, na Meteoru udrželi nulu, ale já bych si dovolil říct, že v tuhle chvíli máme trochu větší ofenzivnější sílu než Meteor,“ doplnil.

Po vydařeném vstupu teď čeká na Admiru anglický týden hned s dvěma duely na půdě soupeře. Ve středu se Jeřábkův tým předvede ve Vilémově, o víkendu pak na půdě Českého Dubu. „Vilémov hraje ofenzivní fotbal, čekám, že tam budou padat góly,“ konstatoval směrem k nejbližšímu duelu trenér celku z Kobylis. „Bude to hodně těžké, taky nám poslali vítěznou vizitku, když dali Českému Dubu tři branky,“ poznamenal Jeřábek s tím, že asi nebude mít k dispozici kompletní tým, chybět by mohli hned dva hráči.

Přesto jsou plány Admiry smělé, ráda by ze dvou zápasů vydolovala maximum, každopádně ale chce udržet divizní neporazitelnost. „Jako cíl máme z těchto dvou utkání na půdě soupeřů zisk čtyř bodů. Když se to povede, budu spokojený,“ doplnil Jeřábek.

VYŠEHRAD NÁS ASI TROCHU PODCENIL, MYSLÍ SI STŘELEC JEHLIČKA

Jako klíčový moment derby Admiry s Vyšehradem (5:0) označil trenér hostů Jiří Formánek druhý gól v síti svého týmu. O ten se postaral zkušený útočník David Jehlička. „Trefil jsem to levačkou z první po přihrávce Martinice. Šlo to na bránu, ale míč se ještě otřel o záda Kurkovi a šel do protipohybu gólmana,“ smál se spokojený střelec branky.

Vítězství 5:0 vypadá jednoznačně, jaký ten zápas podle vás byl?

Podle mě nás určitě trochu podcenili. My jsme v týdnu prohráli v přípravě s Uhříněvsí a oni šli do derby naopak po výhře na Meteoru. Jenže u nás byli bezzubí. Měli jsme většinou víc ze hry. Na začátku jsme ale měli kliku, první šanci měli oni. Přežili jsme ale takovou trmu vrmu, ustáli jsme to, a pak už jsme se zlepšili.

Ale vyšehradská obrana byla vždycky chloubou týmu. Pět vstřelených gólů je v tomhle směru dobrou vizitkou pro Admiru, nemyslíte?

Určitě je hodně příjemné, že nám ten vstup do sezony takhle vyšel. Ale při troše štěstí jsme mohli dát těch gólů daleko víc. Třeba osm. Kubice měl třeba dvě sólové akce a jednou sám na branku šel i Martinic.

Trenér soupeře označil váš gól jako rozhodující pro vývoj zápasu, souhlasíte s ním?

Těžko říct. Já si myslím, že hodně důležitý byl ten první gól. My jsme čekali, že se u nás Vyšehrad zaměří hlavně na defenzivu a bude třeba v devíti bránit. Když ale dostal gól, tak musel trochu změnit plány.

Admiru čeká nyní anglický týden. Ve středu dohrávaný zápas ve Vilémově, pak hrajete na půdě Českého Dubu. Bude tenhle náročný program pro vás osobně znamenat nějaký problém?

Tohle mi vůbec nevadí, spíš naopak. Hrát zápasy je pro fotbalistu vždycky zajímavější, než když má jen trénovat. A tohle navíc nebudou přáteláky. Tady jde o body, fakt se na to docela těším.

Jaký bodový plán pro nejbližší dva duely máte?

Jsou to sice dva zápasy venku, ale já bych samozřejmě chtěl, abychom těch bodů měli plný počet. Je nám jasné, že je na nás asi Vilémov po minulé sezoně naštvaný a bude to tam asi vyhecované, ale my se budeme soustředit na náš výkon a na to, abychom vyhráli.