Na dalekou cestu do Karviné vyrazí šemíci s cílem bodovat

A“-muži Hodně náročný zápas čeká v sobotu v podvečer fotbalisty Slavoje Vyšehrad. Nováček FNL se představí na stadionu v Karviné. Díky vítězství 2:1 ve 2. kole soutěže s Vlašimí se ale šemíci vydají na dalekou, téměř čtyřsetkilometrovou cestu do města se 60 tisíci obyvateli až na polské hranici, s dobrou náladou a optimismem.

„V minulé sezoně jsme byli sedmí, teď chceme být do pátého místa, spíš bychom se ale rádi zapojili do boje o čelo tabulky,“ řekl před startem sezony 44letý trenér Jozef Weber. Jeho Karviná v přípravě přejela tým Baníku Ostrava 3:0 a z hlediska rozpočtu je ve druhé nejvyšší soutěži velkoklubem. Hovoří se až o padesáti milionech korun, přičemž exligisté Hradec Králové a České Budějovice jsou někde na třiceti milionech. Nelze se potom divit vysokým ambicím.

Vyšehrad určitě sestaví konkurenceschopný tým, který bude hrát v soutěži důstojnou roli,“ řekl ale také Weber.

Ze Znojma si přivezli před týdnem bod

V nové sezoně Weberovi svěřenci odehráli zatím jen dvě mistrovská utkání, nejprve vyhráli v poháru na hřišti divizních Hranic 5:1 a před týdnem už ve FNL remizovali 1:1 ve Znojmě. Stejně jako v premiéře proti našemu týmu se již v 8. minutě zápasu trefil znojemský Šamánek, Karvinští vyrovnali deset minut před koncem zásluhou Fialovy trefy. Trenér Weber poslal na znojemský trávník tuto sestavu: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Vaněk, Sedlák – Sivrić (46. Juřena), Budínský (60. Fiala), Zelený (32. Puchel) – Urgela.

S výsledkem 1:1 jsme spokojeni, ale s výkonem v první půli ne. To, že jsme prohrávali jen o jeden gól, nám dávalo šanci do druhé půle něco udělat a porvat se alespoň o remízu. Zklamali mě někteří hráči, v poločase jich bylo snad šest na vystřídání. Naopak ti tři střídající Puchel, Juřena a Fiala nám velmi pomohli a všechny musím pochválit. Znojmo jsme nakonec přehrávali. Mohli jsme i vyhrát, když měl v závěru tutovku Urgela,“ řekl po utkání karvinský lodivod Jozef Weber.

Podrazký umí dávat góly i v Karviné

Poslední vítězství pražského týmu na karvinské půdě je staré téměř pět let: v říjnu roku 2010 zde zvítězila Viktoria Žižkov 2:1. Na druhé straně Karvinští v posledních třech zápasech doma s Pražany jen remizovali 1:1, naposledy letos březnu právě s Viktorkou. A gól hostí dal Miroslav Podrazký, současný hráč Vyšehradu. V závěru utkání jej vystřídal František Mysliveček.

Karviná půjde do sobotního utkání v roli favorita, to je zřejmé. Jakou tedy mají šemíci naději?!

S takovým přístupem jako v utkání s Vlašimí rozhodně nepojedeme do Karviné jako předem poražený tým. Věřím, že tam můžeme bodovat,“ uvedl asistent Milan Kopřiva. „Posílili jsme si sebevědomí, a tak se nám do Karviné pojede dobře,“ přidal se muž zápasu Miroslav Podrazký.

Osm utkání na Moravě bez bodového zisku

Bez zajímavosti není fakt, že na Moravě dosud odehrál Vyšehrad osm zápasů a všechny v rámci II. národní ligy v sezoně 1981/82. Všech osm prohrál při součtu skóre 3:26: na podzim 0:5 na stadionu KPS Brno, 0:3 v Opavě, 1:2 v Gottwaldově a 0:2 v Uherském Brodu, na jaře pak 1:3 v Havířově, 0:3 ve Vsetíně, 0:4 v Přerově a nakonec 1:4 na půdě Slezanu Frýdek-Místek.

Tohle utkání se hrálo 20. června 1982 a ze současných hráčů Slavoje byl už tehdy naživu pouze nynější kapitán Miroslav Hendrych, bylo mu dva a půl roku. Shrnuto a podtrženo: na Moravu vyrazí tým Vyšehradu po dlouhých 33 letech!

Karvinský duel píská Jana Adámková

Utkání MFK Karviná – Slavoj Vyšehrad se hraje v sobotu 15. srpna v 10.00 hod., hlavním arbitrem je Jana Adámková z Brna. Na čarách jí budou asistovat Michal Myška z Libic nad Cidlinou a Matěj Vlček z Prahy.

V sobotu v 10 hodin dopoledne na hřišti v Krči přivítá naše U 19 své písecké vrstevníky, půjde o utkání 2. kola České ligy staršího dorostu. Svoji soutěž rozehrají už i mladší dorostenci, jež čeká dvojzápas – derby s Admirou. V neděli v 17 hodin na Děkance se utká juniorka Vyšehradu s 1999 Praha, což bude generálka na nový ročník I. A třídy.

Soupiska MFK Karviná

BRANKÁŘI: Jakub Andrejko (narozen 1991), Martin Pastornický (1996), Branislav Pindroch (1991)

OBRÁNCI: Oldřich Byrtus (1994), Pavel Dreksa (1989), Pavel Eismann (1984), Mihailo Jovanović (1989), Pavel Moskál (1996), Jan Růžička (1984), Mário Tóth (1995)

ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Budínský (1992), Lukáš Duda (1996), Matěj Fiala (1990), Petr Glaser (1988), Filip Panák (1995), Erik Puchel (1996), Jan Sedlák (1994), Matej Sivrić (1990), Richard Vaněk (1991), Jaroslav Zelený (1992)

ÚTOČNÍCI: Václav Juřena (1991), Lukáš Kurušta (1995), Lubomír Urgela (1990)

V letní pauze odešli: Václav Cverna, Jan Trousil, Vlastimil Daníček, Daniel Tarczal, Tomáš Komenda, Vojtěch Kubista, Martin Limanovský, Martin Lipčák, Tomáš Knötig, Ondřej Cverna, Ján Hatok, Tomáš Janíček

Přišli: Jan Růžička, Lukáš Budínský (oba Bohemians Praha 1905), Matej Sivrić (Mladá Boleslav), Jan Sedlák (Zbrojovka Brno), Mário Tóth (Dunajská Streda), Pavel Dreksa (Sigma Olomouc), Oldřich Byrtus, Jakub Andrejko (oba Baník Ostrava)