Velká penaltová show v Polepech šemíkům štěstí nepřinesla

trenerformanek

POLEPY – Celkem čtyři penalty, po dvou na každé straně, viděli diváci v Polepech u Kolína. Domácí nakonec zdolali Vyšehrad 2:1 a připsali si historicky první divizní body – proměnili totiž oba pokutové kopy, zatímco Pražané jen jeden.

Hráči Vyšehradu byli v tomto utkání díky svým mnohem větším zkušenostem favority. Navíc se do jejich sestavy vrátil hráč s ligovými zkušenostmi Tomáš Dubský, jenž předčasně ukončil své hostování v Loko Vltavín. Ač ofenzivní fotbalista, vzhledem k přetrvávajícím zdravotním potížím Hendrycha a čerstvému zranění Šourka musel hned napoprvé zaskakovat na postu stopera. V tom by pro „šemíky“ zase až takový problém nebyl, ten si vyrobili sami po necelé čtvrthodině hry. Po dlouhém výkopu gólmana Víška upaloval Kavka na brankáře domácích Malého, ten jej ve vápně zkosil a byla penalta. Jenomže… Provinivší se gólman navzdory výkladu pravidel místo červené viděl jen žlutou kartu, navíc zkušený exekutor Budějský pokutový kop neproměnil.

„Tohle nás dostalo do útlumu a pak jsme prospali celý první poločas,“ litoval trenér Pražanů Jiří Formánek. Hned po změně stran už to šlo s jeho týmem z kopce. Rozhodčí Jelínek z České Třebové nařídil proti hostům dvě penalty, i když původně vlastně jen jednu – na pokyn pomezního se však opravil a z trestného kopu se stala rovněž penalta. Na rozdíl od mnohem zkušenějšího Budějského polepští zadáci Suchánek a Týma střelou z bílého bodu nepohrdli a dostali svůj tým do vedení 2:0. Tento stav trval od poloviny druhé půle a Vyšehrad se dostal znovu ke slovu až v 90. minutě, kdy už bylo jasné, že body nezíská. Kavka proměnil penaltu a prakticky hned po rozehrání ze středového kruhu byl konec.

Obě penalty odpískané ve prospěch domácích se Vyšehradu ani trochu nelíbily. „Nemůžete zabránit tomu, aby letěl míč do vašeho vápna. A to samo o sobě stačilo v Polepech k penaltovému verdiktu,“ zlobil se kouč Vyšehradu, znechucený způsobem řízení zápasu. „Na druhé straně je naší chybou, že jsme nevyužili možnost jít brzy do vedení a promarnili první půli. Nedá se nic dělat, v příštím kole porazíme doma Čelákovice.“

„Vyšehrad je velmi kvalitní soupeř, ale díky našemu disciplinovanému výkonu jsme získali historické divizní body. Zasloužili jsme si je,“ řekl spokojený polepský trenér Jaroslav Bejlek, i když měl výhrady vůči svým hráčům, že neumějí proměňovat šance. Není bez zajímavosti, že ze svých dosavadních čtyř branek daly Polepy tři z penalt. A to ještě čtvrtou zahodil Javorek na Meteoru… Gól jinak než z penalty vstřelil divizní nováček zatim jen v závěru utkání v Brozanech za stavu 4:0 pro domácí.

TJ Polepy – Slavoj Vyšehrad 2:1 (0:0)
Branky: 47. Suchánek z pen., 68. Týma z pen. – 90. Kavka z pen. Rozhodčí: Jelínek – Šimek, M. Blaschke. ŽK: 1:4. Diváci: 160. Ve 14. min. neproměnil Budějský (Vyšehrad) penaltu.

Polepy: Malý – Týma, Suchánek, Murárik, Karkoš – Slezák (75. Vaňkát), Paták, L. Kmoch, Javorek (85. Hůrka) – Křelina, Müller. Trenér Jaroslav Bejlek.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Horkavý, T. Dubský, Chlumský (60. M. Zelenka) – Čurda (70. Čech) – Kubík (65. Rejka), Frohna, Nosek – Kavka, Bošanský. Trenér Jiří Formánek.