S kapitánskou páskou přivede tým na hřiště Miloslav Strnad

„A“ tým Jarní premiéra Fotbalové národní ligy, ve které mužstvo Slavoje Vyšehrad změří síly s vážným adeptem na postup do I. ligy Karvinou, už doslova klepe na dveře. Hraje se v sobotu 5. března 2016 dopoledne na žižkovském stadionu a přestože se hosté ze severní Moravy jistě budou cítit v roli favorita, k čemuž je opravňuje postavení na 3. místě tabulky, šemíci zase potřebují naopak body k vytoužené záchraně ve druhé nejvyšší soutěži. Bude to fotbalová bitva.

Tým Vyšehradu se oproti podzimu hodně změnil, v kádru zůstalo jen osm fotbalistů: brankář Martin Štěpanovský, obránci Tomáš Egert, David Matějka, Patrik Gregora, záložníci František Mysliveček, Ivo Polanský, Tadeáš Madej a útočník David Smolák. Většina jich naopak přišla a jedním z nich je i zkušený útočník Miloslav Strnad, který si navlékne kapitánskou pásku.

Kádr A-týmu má celkem 24 fotbalistů: tři brankáře, osm obránců, devět záložníků a čtyři útočníky. Celkem 13 našich současných hráčů si už vyzkoušelo start v tuzemské I. lize: dohromady v ní fotbalisté Vyšehradu odkopali 371 zápasů. Daleko nejvíc jich má na svém kontě Ladislav Volešák: 196. To je víc, než u všech zbývajících dvanácti „prvoligových“ hráčů Slavoje dohromady (175).

Služebně nejstarším hráčem A-týmu je nyní 23letý útočník David Smolák, který přišel v červenci roku 2014 ze Slavie. Už dříve sice působili na Vyšehradě brankář Jan Procházka a záložník Robin Zimmermann, oba ale mezitím změnili dres, aby se potom vrátili. Smolák s Procházkou jsou rovněž posledními dvěma hráči ze současného kádru, kteří hráli za Vyšehrad v loňské sezoně ČFL.

Naopak „služebním benjamínkem“ týmu je zmíněný Ladislav Volešák. K mužstvu se připojil letos koncem ledna, přičemž na podzim hrál ČFL za Králův Dvůr. Jde ale o hodně zkušeného fotbalového pardála, zahrál si mj. i za obě slavná pražská „S“. Za měsíc oslaví Volešák 32. narozeniny.

Nejstarším hráčem týmu je 34letý kapitán Miloslav Strnad, naopak nejmladším 19letý Tadeáš Madej. Věkový průměr hráčského kádru i se čtyřmi třicátníky je 24,9 let.