Štěpán Kučera: Nehodláme nikomu dělat sparingpartnera!

„A“-muži Jedenácti hráčům Slavoje Vyšehrad se až dosud podařilo skórovat v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Posledním z nich je prozatím stoper Štěpán Kučera. Čtvrt hodiny před koncem veledůležitého souboje „o Černého Petra“ s béčkem Sigmy Olomouc se po trestném kopu kapitána Ladislava Volešáka protlačil hluboko ve vápně k odraženému míči a bez okolků jej napálil do sítě Hanáků. Jeho gól znamenal pojistku vedení a nakonec i vítězství 2:0, a tak mohl 31letý zkušený obránce rozdávat po utkání úsměvy. Tím spíš, když se mu podařilo skórovat v zápase, který byl jeho prvním po pauze způsobené zraněním.

Štěpáne, jaký byl zápas s béčkem Olomouce?

„Bylo předem jasné, že tento zápas doslova o šest bodů bude hodně těžký. Zpočátku na nás stále ještě ležela deka kvůli předchozím prohraným zápasům doma a Olomouc se dostala do dvou až tří gólových šancí. Měli tam spoustu standardek a centrů do našeho vápna. Pomohla nám penalta po dvaceti minutách hry, šli jsme do vedení 1:0, a vedoucí gól nás uklidnil. Soupeře už jsme potom do vážnější příležitosti nepustili. Jsem rád, že to tam spadlo Strnymu i mně, a zužitkovali jsme tak svoje zkušenosti. Hlavně pro ty mladší je těžké hrát s imperativem, že prostě musíte tenhle zápas vyhrát. Ale vyhráli jsme určitě zaslouženě.“

Po té úvodní čtvrthodině byl vedoucí gól tak trochu vysvobozením, že?

„Konečně se k nám přiklonilo i štěstí, které nám chybělo například v jarní premiéře s Karvinou, kdy jsme měli šance, ale neproměnili je.“

Začínají se prosazovat oba zkušení útočníci. Pavel Vyhnal dal gól proti Táborsku a nyní v utkání se Sigmou B byl na něj penaltový faul, který proměnil Miloslav Strnad.

„Určitě nám to pomohlo, ale zápas se hraje devadesát minut a ani za stavu 2:0 jsme si ještě nemohli být jisti. Ale zvládli jsme to a jsem rád, že bez inkasované branky. Na jaře na Žižkově poprvé na nulu vzadu. Proto tady ale my zkušení hráči jsme, abychom pomohli zachránit druhou ligu. Vyšehrad si ji zaslouží.“

Jak bys popsal situaci při druhém gólu?

„Šel jsem při trestném kopu na přední tyč, míč mě přeletěl, ale pak mi to někdo zpátky sklepnul, myslím že Egi, a najednou jsem se ocitl s balonem sám před brankářem. Stačilo ho jen netrefit, dát to vedle něj, a to se mi naštěstí povedlo. Pak už jsme to takticky zvládli.“

Do jaké míry tenhle výsledek mění situaci v boji o záchranu?

„Samozřejmě mění, jenomže nás čekají další těžké zápasy a v nich potřeba dál bodovat. V pátek hrajeme v Ústí nad Labem, kde rozhodně nechceme dělat jen sparingpartnera. Musíme udělat už nějakou bodovou šňůru, jinak by to mohlo být brzy znovu celé špatně.“

Pokud se na to podíváme z té lepší stránky, tak Vyšehrad na jaře venku dosud neprohrál…

„V Opavě jsme ubránili remízu, přestože jsme tam hráli dlouho jen v deseti. V Sokolově jsem nehrál, ale teď máme v ímyslu zase venku bodovat. Budeme hrát na vítězství, ale minimálně jeden bod chceme z Ústí určitě.“