Kapitán Volešák: Zkušenosti máme; jde o to, víc je zúročit!

„A“-muži – Poslední druholigový zápas týmu Slavoje Vyšehrad nevyšel. V pátek 22. dubna v Ústí nad Labem se šemíkům nepodařilo navázat na výkon a výsledek z předchozího souboje s béčkem Sigmy Olomouc (2:0), na severu Čech prohráli 1:4 a navíc přišli o vyloučeného Karla Soldáta. Až v úplném závěru ústeckého střetnutí nádhernou trefou z trestného kopu skóroval kapitán LADISLAV VOLEŠÁK, jeho gól (premiérový v mistrovském utkání za Vyšehrad) měl ale v tu chvíli bohužel už jen punc čestného úspěchu či ceny útěchy. Po zápase se nejzkušenější hráč našeho mužstva, jenž nedávno oslavil 32. narozeniny a poslední dva zápasy odehrál na pravém kraji středové řady, podělil o své dojmy a odpověděl na tři otázky.

Láďo, před zápasem v Ústí panovalo značné odhodlání, ale skončilo to vysokou porážkou. Proč?

„Bylo to utkání jako před týdnem doma s béčkem Olomouce, jenomže v obráceném gardu. Začali jsme v Ústí velmi slušně, měli hned po zahájení hry gólovou šanci, po dvaceti minutách jsme se ale začali vytrácet, což vygradovalo na konci první půle dvěma inkasovanými góly. A v této soutěži obvykle platí, že kdo dá první gól, nakonec také vyhraje. Druhou půli jsme už jen dohrávali. Je to určitě škoda, protože Ústí, kterému se předtím nedařilo, proti nám nestoupilo s respektem, Škoda té šance v úvodu zápasu, ale to jsou všechno jen kdyby. Hypoteticky vzato, chtěli bychom si někdy zahrát sami proti sobě – zatímco totiž my soupeřům darujeme většinou laciné góly, nám nedaruje nikdo nic.“

V čem konkrétně je podle tebe zakopaný pes?

„To nechci vyloženě analyzovat. Zjednodušeně řečeno, problém je v nás, tedy v hráčích. V Ústí jsem si říkal po dvaceti minutách hry, že se nám nemůže nic stát. A najednou je poločas a my prohráváme 0:2.“

V sobotu 30. dubna hrajeme doma s rozjetým Hradcem, který vede tabulku a usiluje o postup do ligy. Co na votroky vymyslet?

„Třeba to pro nás bude jednodušší v tom smyslu, že od nás nikdo nic čekat nebude. Potřebujeme se dostat alespoň na třiadvacet bodů, to by měl být záchytný bod k záchraně. Musíme se proto pokusit zaskočit Hradec, vždyť máme tým, kdy většina z nás si vyzkoušela první ligu. Takže nějaké zkušenosti tu jsou, ale zatím jsme je dokázali naplno zúročit pouze proti Olomouci. Přitom navzdory faktu, že se nám moc nedaří, je tady dobrá parta. Bohužel těch pět jarních bodů je zatím málo. Snad nějaké přibudou i teď v utkání s Hradcem.“

Ladislav Volešák

narozen: 7. dubna 1984 v Praze

post: záložník

číslo dresu: 23

kariéra: Slovan Hradištko, Sparta, Mladá Boleslav, Č. Budějovice, Slavia, Č. Budějovice, Slovácko, Příbram, Č. Budějovice, Král. Dvůr, Slavoj Vyšehrad

v I. lize: 196 zápasů a 26 gólů

největší úspěchy: dva mistrovské tituly se Slavií v letech 2008 a 2009

reprezentace: celkem 79 zápasů v týmech U 15 až U 21, účastník ME hráčů do 19 let v roce 2002 Norsku a o rok později MS dvacetiletých v SAE

hlavní přednost: vyhlášený exekutor standardních situací