Na úvod ČFL dvakrát venku: Převýšov a Benátky n. Jizerou

„A“-muži – Obtížnější vstup do nové sezony si snad už ani nelze představit. Od poloviny srpna čekají fotbalisty Slavoje Vyšehrad v úvodních pěti kolech ČFL čtyři zápasy venku a jeden doma – proti nesmírně ambicióznímu a stále se posilujícímu nováčkovi, kterým je Olympia Hradec Králové, tým nabitý zkušenými exligovými borci v čele s Karlem Pitákem. Ještě před startem ČFL ale odehrají šemíci utkání poháru.

Významnou změnou oproti minulosti je na Vyšehradě fakt, že domácí zápasy bude hrát A-týmu už v sobotu dopoledne. Tak tomu ale bylo už v minulém ročníku při účasti ve druhé nejvyšší soutěži, kdy musel Slavoj zvolit jako domácí prostředí žižkovský azyl.

Vyšehrad se vrací do nejvyšší amatérské soutěže, kde se provádí penaltový rozstřel po utkáních, jež skončí remízou. Na podzim sehraje náš tým osm utkání doma a devět venku. Třetí nejvyšší soutěž má jako obvykle na programu i dvě vložené středy, které přijdou na řadu 7. září (utkání ve Štěchovicích) a 28. září (doma proti béčku Táborska).

Se všemi nadcházejícími soupeři v ČFL se už Vyšehrad utkal, ať už v mistrovském zápase nebo v přípravě. Pod novým názvem vstoupí do soutěže lovosický nováček, jemuž pomohlo k postupu z divize B pět hráčů Vyšehradu: zfúzoval totiž s Litoměřicemi (které naopak z divize B sestoupily) a nový subjekt má název FK Litoměřicko.

Kromě Olympie Hradec Králové uvidíme na podzim na Vyšehradě týmy Králova Dvora, Litoměřicka, Táborska B, Tachova, Záp, Dobrovice a Benešova. A snad i dalšího (nebo lépe další) soupeře z vyšší soutěže v rámci poháru.

Co se týče dosavadních vstupních zápasů ve třetí nejvyšší soutěži, jde o dost nepříznivou bilanci, i když pět ze šesti utkání hrál Vyšehrad venku. A právě v dosud jediné třetiligové premiéře na domácím hřišti vyhrál – před devíti lety v srpnu roku 2007, kdy v 1. kole ČFL porazil 1:0 Hvězdu Cheb díky gólu Kamila Matuszného. Tuto bilanci bude dobré vylepšit hned 14. srpna v Převýšově.

Příprava na novu sezonu začne pro A-tým 11. července 2016 na Vyšehradě. Termíny a skladba letních přátelských střetnutí se ještě upřesňují.

15. kolo (sobota 19. listopadu 10.15): Vyšehrad – Benešov

Poznámka: Tučně jsou označena domácí utkání. Termínovka je zatím neoficiální, potvrdit ji musí ještě FAČR na svých webových stránkách.