Hořovická překážka zdolána podle scénáře z Benátek: 3:1

„A“-muži Na hřištích soupeřů se fotbalistům Slavoje Vyšehrad v nové sezoně zatím daří. Dva týdny po vítězství 3:1 v Benátkách nad Jizerou vyhráli týmž výsledkem i v sobotu 3. září v Hořovicích. Také zde vedli domácí 1:0, šemíci ale třemi góly v rozmezí 17 minut zápas otočili ve svůj prospěch, což znamená zisk sedmi bodů po čtyřech kolech a současně úspěšný vstup do anglického týdne s vloženou středou.

Trenéři Klíma s Kopřivou oproti předchozímu zápasu doma s Olympií Hradec Králové, který skončil prohrou 1:4, učinili dvě změny v základní sestavě. Brankáře Kočího nahradil Winter, který tak nastoupil za Vyšehrad poprvé v mistrovském utkání, zatímco namísto Doležala se vrátil do jedenáctky Nosek.

V dresu domácích se překvapivě objevil záložník Polanský, který působil v minulé sezoně na Vyšehradě. A byl to právě on, kdo už v 9. min. využil zaváhání v obranné činnosti šemíků. Brankář Winter sice jeho první střelu vyrazil, napodruhé se už ale Polanský trefil: 1:0.

Od té chvíle se už zápas odehrával na polovině domácích, kterým se dlouho dařilo úspěšně bránit těsné vedení. Byl to však dlouho jen platonický tlak, který vždy nakonec zhatila buď nepodařená finální přihrávka, nebo samotné zakončení. Největší šanci na vyrovnání měl hlavičkující Pilík, brankář Herco mu ji ale zneškodnil.

Deset minut po změně stran posílil ofenzivu Slavoje střídající útočník Smolák, leč defenziva domácích, mezi jejichž nejlepší hráče patřil další bývalý hráč Vyšehradu Mojdl, dokázala odolávat tři čtvrtiny zápasu. V 68. min. už ale Pilíkovi vyšla zpětná přihrávka a Komjatý trefil: 1:1! Stejně jako v Převýšově tak dal nesmírně důležitý vyrovnávací gól.

Trvalo jen čtyři minuty a tým hrající v zelených dresech šel do vedení. Volešák předvedl svoji vynikající kopací techniku a přímo z rohového kopu trefil na zadní tyč: 1:2!

Šemíci ani po vedoucí brance nepolevili a dál mačkali Středočechy, kteří tak neměli moc času nadechnout se k protiofenzivě. Pět minut před koncem utkání po akci Drobílka si dal skluzem vlastní gól domácí kapitán Bežó: 1:3. Tísnili ho přitom Doležal a Heřman. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Vyšehradu 3:1, další šance přitom zůstaly nevyužity. Výkon týmu v Hořovicích byl však každopádně příslibem do dalších zápasů.

Již ve středu 7. září od 17 hodin přijde na řadu utkání ve Štěchovicích a v sobotu 10. září od 10.15 hod. doma s „cábelíky“ z Králova Dvora.

Asistent Milan Kopřiva: „Podařilo se nám zúročit velkou převahu a získat zpátky tři body, které jsme ztratili týden předtím doma proti Olympii. Sice jsme prohrávali, ale potom jsme domácí tým přikovali na jeho polovinu hřiště, a tak neměl čas ani nakopávat míče dopředu, jen v tísni odkopávat. Bylo pouze otázkou času, kdy se nám podaří obrátit vývoj zápasu v náš prospěch. Stalo se tak ve druhé půli, kdy jsme začali kombinovat důsledně po zemi. Naši převahu umocnilo i to, že brankář Venca Winter se vysunoval dost vysoko do pole z pozice dalšího stopera a dirigoval hru. Kromě tří vstřelených branek jsme v tomto utkání řadu dalších šancí zahodili, navíc držení míče bylo tak 70:30 v náš prospěch. Otázkou ale je, zda jsme hráli my tak dobře, nebo zda Hořovicko patří spíš k týmům, které budou hrát ve druhé polovině tabulky ČFL. Ve středu ve Štěchovicích to bude možná těžší zápas, ale i tam chceme uspět.“

Brankář Václav Winter: „Při prvním gólu jsme propadli v obranné činnosti, Polanský šel na mě sám a nadvakrát mě prostřelil. Brzy jsme se z toho oklepali, směrem dopředu nám však dlouho nevycházela finální přihrávka. Domácí pak ale odešli fyzicky a bylo jen otázkou času, kdy se gólově prosadíme.“

FK Hořovicko – Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:0)

4. kolo ČFL, hráno 3. září 2016.

Branky: 9. Polanský – 68. Komjatý, 72. Volešák, 85. vlastní Bežó.

Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Vrchota. ŽK: Pelikán, Mojdl – Komjatý.

Diváků: 350.

Hořovicko: Herco – Dratva, Zítek (75. Krůta), Nademlejnský (79. Kaufman), Aubrecht (72. Šubert) – Bežó, Pelikán, Mojdl, Polanský (72. Hájek) – Zítka, Březina. Trenér Petr Vrabec.

Vyšehrad: Winter – Matějka, Macej, Hendrych, Nosek (81. Heřman) – Volešák – Pilík (68. Doležal), Drobílek, J. Junek (56. Smolák) – Strnad (68. Madej), Komjatý (85. Kratochvíl). Na lavičce byl ještě připraven brankář Kočí. Trenéři Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva.

Střelci branek (ČFL + Pohár FAČR)

2 – Komjatý, Smolák, Volešák (z toho 1 v Poháru FAČR)

1 – Madej (v Poháru FAČR), Pilík, Strnad

Brankové asistence (ČFL + Pohár FAČR)

3 – Volešák (z toho 1 v Poháru FAČR)

2 – J. Junek, Strnad

1 – Drobílek, Madej (v Poháru FAČR), Matějka, Nosek, Pilík

„A“-muži – Na hřištích soupeřů se fotbalistům Slavoje Vyšehrad v nové sezoně zatím daří. Dva týdny po vítězství 3:1 v Benátkách nad Jizerou vyhráli týmž výsledkem i v sobotu 3. září v Hořovicích. Také zde vedli domácí 1:0, šemíci ale třemi góly v rozmezí 17 minut zápas otočili ve svůj prospěch, což znamená zisk sedmi bodů po čtyřech kolech a současně úspěšný vstup do anglického týdne s vloženou středou.

4. kolo ČFL, hráno 3. září 2016. Branky: 9. Polanský – 68. Komjatý, 72. Volešák, 85. vlastní Bežó. Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Vrchota. ŽK: Pelikán, Mojdl – Komjatý. Diváků: 350.