Vyšehrad přivítá Hořovicko, poslední mužstvo tabulky ČFL

„A“-muži – V pořadí čtvrtý zápas jarní části ČFL staví fotbalisty Slavoje Vyšehrad před imperativ naplno bodovat. V sobotu 1. dubna přijede poslední tým tabulky Hořovicko, které má na svém kontě devět porážek za sebou, navíc šemíci potřebují odčinit vysokou porážku 1:5 z Hradce Králové. Jde tedy o to, zvednout si znovu sebevědomí a nezklamat diváky, kteří nečekají nic jiného než tři body. Ty by také znamenaly návrat do horní poloviny tabulky. Zajímavostí tohoto duelu bude mj. fakt, že se v něm objeví tři ženské rozhodčí.

FK Hořovicko je mladým klubem, svoji historii píše až od roku 2008. Vzniklo fúzí dvou sousedních oddílů SK Hořovice a FC Bzová. Klub má své sídlo na stadionu Pod Remízkem v Hořovicích, sedmitisícovém městě v okrese Beroun. Pod názvem Hořovicko hraje tým teprve devátou sezonu. Osm předchozích strávil v divizi A, kde postupně obsadil 10., 14., 7., 5., 7., 8., 5. a loni 1. místo. K historickému postupu do ČFL ho přivedl trenér Petr Vrabec, bývalý obránce Sparty.

Hořovicko vyhrálo v minulém ročníku divizi A o 5 bodů před druhým Motorletem a k postupu mu hodně pomohl i střední záložník Jan Mojdl. Hráč se stabilní výkonností, který má svém kontě i tři prvoligové starty za Příbram, nebo druholigové zápasy v dresu Čáslavi. Na Vyšehradě působil od září roku 2012 do června 2015. Dlouholetými ikonami týmu Hořovicka jsou však hlavně zkušený zadák Luděk Kaufman a útočník Martin Nademlejnský.

Na podzim v ČFL se ale nováčkovi moc nedařilo a s pouhými 10 body a šesti vstřelenými góly se nechtěně usadil na posledním 18. místě, když dokázal porazit jen Táborsko B a Benešov. Vyšehrad počátkem září zvítězil v Hořovicích 3:1. Domácí sice vedli trefou Polanského, který přišel do Hořovic právě z Vyšehradu, po změně stran se ale skóre otočilo: vyrovnal Komjatý, druhou a vítěznou branku vstřelil Volešák a pět minut před koncem si dali ještě domácí vlastní gól.

V zimě došlo u týmu k výměně trenéra: Petra Vrabce nahradil Pavel Aubrecht z Rokycan. Ani to ale zatím nepřineslo očekávaný výsledek, a tak má Hořovicko před sobotním utkáním na svém kontě černou sérii devíti porážek v řadě. Před týdnem doma podlehlo Převýšovu 1:2. Na konci první půle snížil Kaufman z penalty, ale po změně stran se už nepodařilo vyrovnat.

„První poločas byl zcela v režii soupeře, hrál sebevědomě, byl silný v osobních soubojích a hodně kvalitní na míči. My jsme měli v úmyslu hrát poctivý fotbal, aktivně proti soupeři a po zisku míče jít rychle nahoru. Bohužel na hřišti jsme to nedokázali zrealizovat. Neustále jsme někam ustupovali, prohrávali osobní souboje a neměli potřebnou herní kvalitu,“ uvedl trenér domácích Pavel Aubrecht.

Do utkání postavil tuto sestavu: Herco – Vaníček, Kaufman, Bežó – Glazer, Pelikán, Hašek, Březina – Aubrecht ml. (69. Mach), Nademlejnský (66. Vrabec), Zítek (66. Krůta). Mojdl tedy nenastoupil.

Po přestávce se výkon domácích zlepšil a nadechli se k náporu. „Druhý poločas už byl od nás lepší, kluci projevili snahu s výsledkem něco udělat, ale jen to nestačilo. Dostáváme neskutečně laciné góly, které naši snahu devalvují, nemáme se o co opřít, jsme zranitelní,“ dodal Aubrecht. Nový kouč Hořovicka nemá úplně ideální vzpomínky ani na Vyšehrad, před pěti lety zde prohrál pohárové utkání s Rokycany 1:5.

Utkání Slavoj Vyšehrad – FK Hořovicko ve 21. kole ČFL se hraje v sobotu 1. dubna od 10.15 hod. Hlavní rozhodčí bude Olga Zadinová z obce Zboží na Havlíčkobrodsku, na čarách jí budou asistovat Nikola Šafránková z Hořátve na Nymbursku a Lucie Šulcová z Čelákovic.

Juniorka hraje současně ve Strašnicích

Téměř současně s A-týmem bude hrát i juniorka Vyšehradu, která nastoupí ke svému utkání I. A třídy v 10.45 hod. na hřišti Unionu Strašnice.

Starší dorostenci přivítají doma v neděli v 10 hodin Háje Jižní Město a půjde o souboj prvního s posledním týmem tabulky pražského přeboru U 19. B-tým staršího dorostu hraje rovněž v neděli ve 13 hodin v Ďáblicích.

Mladší dorostenci hrají v sobotu v Chrudimi, starší žáky čeká pražské derby na hřišti Tempa. Mladší žáci nastoupí až v neděli odpoledne ve 14 hodin přivítají doma Litvínov.

A potom už ti, co mají vstupenku, vyrazí na velké derby Slavia – Sparta, které začíná v Edenu v neděli v půl šesté večer…

SOUPISKA FK HOŘOVICKO

BRANKÁŘI: Milan Herco (narozen 1987), Jakub Křikava (1993)

OBRÁNCI: Jakub Vaníček (1993), Jan Bežó (1987, kapitán mužstva), Luděk Kaufman (1981), Milan Krůta (1997), Tomáš Křikava (1996)

ZÁLOŽNÍCI: Ondřej Vrabec (1986), Jan Mojdl (1989), Jan Šubert (1990), Ilja Zítka (1982), Tomáš Březina (1987), Timothy Pelikán (1995), Tomáš Glazer (1995), Dominik Hašek (1997)

ÚTOČNÍCI: Martin Nademlejnský (1980), Pavel Aubrecht (1991), Vojtěch Zítek (1992), Ondřej Bělohlávek (1998), Daniel Klimeš (1998), Jan Mach (2000)

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ VYŠEHRAD – HOŘOVICKO

Hořovicko – Vyšehrad 4:2 (0:1)

1. kolo Poháru ČMFS, hráno 24. července 2010 v Hořovicích. Branky: 72. a 90. (+2) Nademlejnský, 54. Kaufman z pen., 69. Větrovský – 35. Budějský, 80. Šourek. Rozhodčí: Kubec. ČK: 58. Nosek (Vyšehrad). Diváků: 150.

Vyšehrad – Hořovicko 2:1 (2:1)

1. kolo Poháru ČMFS, 30. července 2011 na Vyšehradě. Branky: 12. vlastní Bežó, 17. Horkavý – 43. Kaufman. Rozhodčí: Hudeček. Diváků: 55.

Vyšehrad – Hořovicko 3:1 (3:0)

Přátelské utkání, 31. července 2013 v Kostelci u Křížků. Branky: 24. a 38. Kočí, 43. Baratynskyy – 85. Rampa. Rozhodčí: Zelený. Diváků: 25. Ve 42. min. neproměnil Baratynskyy (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad – Hořovicko 3:1 (2:1)

Přátelské utkání, 1. března 2014 na Vyšehradě. Branky: 39. a 58. z pen. Macháček, 6. Ansuma – 4. Pužík. Rozhodčí: Maiello. Diváků: 20.

Vyšehrad – Hořovicko 0:1 (0:0)

Přátelské utkání, 25. ledna 2015 na Vyšehradě. Branka: 62. Šebek. Rozhodčí: Hádek. Diváků: 40.

Hořovicko – Vyšehrad 1:3 (1:0)

ČFL, 3. září 2016 v Hořovicích. Branky: 9. Polanský – 68. Komjatý, 72. Volešák, 85. vlastní Bežó. Rozhodčí: Benedikt – Průcha, Vrchota. ŽK: Pelikán, Mojdl – Komjatý. Diváků: 350.

Hořovicko: Herco – Dratva, Zítek (75. Krůta), Nademlejnský (79. Kaufman), Aubrecht (72. Šubert) – Bežó, Pelikán, Mojdl, Polanský (72. Hájek) – Zítka, Březina. Trenér Petr Vrabec.

Vyšehrad: Winter – Matějka, Macej, Hendrych, Nosek (81. Heřman) – Volešák – Pilík (68. Doležal), Drobílek, J. Junek (56. Smolák) – Strnad (68. Madej), Komjatý (85. Kratochvíl). Trenér Jaroslav Klíma.