Atraktivní sobotní dvojzápas: soupeři Chrudim a D. Chabry

„A“-muži – Třetí utkání během osmi dnů čeká v sobotu 13. května dopoledne fotbalisty Slavoje Vyšehrad. Po dvou porážkách v Tachově a ve středu doma se Štěchovicemi se pokusí o nápravu v souboji s Chrudimí opět na domácím stadionu. Napravovat je co, v tabulce jarní části ČFL figurují šemíci až na 15. místě.

V ČFL působí MFK Chrudim šestým rokem v řadě. Klub z 24tisícového města ji pod vedením trenéra Pavla Jirouska (na snímku) vyhrál hned ve své nováčkovské sezoně 20011/12 o devět bodů před druhými Pardubicemi, když jistotu prvenství měl už pět kol před koncem. Jenomže do II. ligy fotbalový svaz pustil druhé Pardubice, a tak o postupu, jak je v posledních letech „dobrým“ zvykem, nerozhodovala konečná tabulka. V dalších ročnících ČFL obsadili „emefkáči“ 7., 3., 4. a loni 5. místo.

„Výsledky z minulých sezon nás předurčují k tomu, že nemůžeme mít malé cíle,“ prohlásil bez alibismu 43letý kouč Pavel Jirousek, který pochází právě z Pardubic. Během své kariéry odehrál v I. lize 217 prvoligových zápasů za Cheb, Jablonec a České Budějovice. Nyní je služebně nejstarším trenérem v celé ČFL: už je to téměř deset let, co převzal tým Chrudimi. Stalo se tak v červenci roku 2007, kdy nahradil odstoupivšího Jana Škrhu.

Na Vyšehradě hrála naposledy Chrudim předloni o Velikonocích a vyhrála zde gólem Rybičky pět minut před koncem utkání 1:0. V této sezoně na podzim Chrudim rozdrtila doma šemíky 6:1, když hattricku dosáhl Jakub Krčál. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Kopecký s 13 góly. Brankář Lukáš Mrázek vychytal zatím 6x čisté konto.

Ve středu Chrudim prohrála 1:2 v Jirnech a trenér Jirousek poslal na trávník tuto sestavu: Mrázek – Stránský, Drahoš, Krčál, Kesner – Dostálek, Langr, Vavrouš (87. Hauf), Mlynka (64. Vašulín), Kopecký – Kučera.

Utkání Slavoj Vyšehrad – MFK Chrudim ve 27. kole ČFL se hraje v sobotu 13. května od 10.15 hod. Hlavním rozhodčím je Jiří Pečenka, na čarách mu budou asistovat Jaroslav Vrchota (oba z Českých Budějovic) a Nikola Šafránková (z Hořátve u Nymburku).

V pozápase šlágr I. A třídy: Vyšehrad B – Dolní Chabry!

Na dopolední utkání A-týmu s Chrudimí naváže brzy odpoledne atraktivní duel pražské I. A třídy, v němž se ve 14.00 hod. juniorka Vyšehradu střetne s vedoucími Dolními Chabry! Půjde o souboj druhého s prvním týmem tabulky.

V chaberské sestavě lze najít dvě pozoruhodná jména: Erich Brabec (226 zápasů v I. lize) a Jaroslav Černý (210 zápasů v I. lize). Vedle nich kope za Chabry řada bývalých hráčů střížkovské Bohemky. Trenérem je další známá postava s prvoligovou minulostí Zdeněk Peclinovský.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma povede v sobotu juniorku coby kouč v 93. mistrovském utkání v I. A třídě, dosud s bilancí 48 výher – 17 remíz – 28 porážek.

O den později, tedy v neděli, se představí doma na Vyšehradě také dorostenci. Dopoledne v 10 hod. naše U 19 přivítá Motorlet B, hodinu po poledni se potom utká U 17 s Mostem. Po nich hrají samozřejmě ještě šestnáctiletí.

Starší žáci hrají v sobotu dopoledne na hřišti v Krči s Pískem. Mladší žáci budou hrát v neděli dopoledne v Karlových Varech.

Vyšehrad U 19 „B“ neboli rezerva starších dorostenců hraje již v týdnu: ve čtvrtek v 17 hodin doma s Klánovicemi o hned o den později v pátek od 18 hod. proti Junioru Praha na jeho hřišti ve Strašnicích.

Starší přípravky Vyšehradu hrají v sobotu dopoledne na hřišti ZŠ Schulhoffova na Chodově s tamní Duklou Jižní Město, zatímco mladší přípravky v sobot ráno na Motorletu.

SOUPISKA MFK CHRUDIM

BRANKÁŘI: Lukáš Mrázek (narozen 1991), Petr Vostradovský (1990), Petr Trojan (1995)

OBRÁNCI: Petr Drahoš (1993), Jakub Krčál (1993), Lukáš Mastík (1991), Michal Radouš (1990, kapitán mužstva), Vojtěch Řezníček (1993), Josef Stránský (1997)

ZÁLOŽNÍCI: Tomáš Dostálek (1988), Ondřej Hauf (1985), Ondřej Kesner (1989), Lukáš Kopecký (1991), Jindřich Kučera (1993), Sebastien Langr (1993), Jan Luptovský (1983), David Vavrouš (1996), David Vodrážka (1990)

ÚTOČNÍCI: David Halbich (1995), Patrik Tlapák (1997), Tomáš Mlynka (1994)