Souboj s Domažlicemi: nejen o body, ale i nápravu reputace

„A“-muži Je to už téměř měsíc, kdy fotbalisté Slavoje Vyšehrad naposledy v ČFL bodovali. Stalo se tak 29. dubna v souboji s Viktorií Jirny, tedy obhájcem loňského prvenství ve třetí nejvyšší soutěži. Byl to oboustranně kvalitní zápas, který skýtal naději, že druhá polovina jara bude mnohem lepší, než byla ta první. Jirnům se tohle teď daří plnit, zato Vyšehradu ani trochu ne, o čemž svědčí čtyři květnové porážky za sebou.

Do konce sezony zbývá ještě pět kol, v nichž si lze napravit reputaci. To ale musejí pochopit v první řadě sami hráči. Nyní je na řadě souboj s Domažlicemi, desátým týmem tabulky, který se uskuteční během poslední květnové soboty na Vyšehradě.

Jiskra Domažlice působí ve třetí nejvyšší soutěži šest let. V předchozích sezonách obsadila v ČFL postupně 6., 4., 8., 2. a loni 6. místo, tedy vždy v horní polovině tabulky. Předloni, poté, co vítěz ČFL Bohemians Praha odmítl postup do Fotbalové národní ligy a druhé Jirny byly po bodové penalizaci přeřazeny do spodní poloviny tabulky, dostali Chodové nabídku na postup do druhé nejvyšší soutěže. Odmítli ji, postup však akceptoval další tým v pořadí, a tím byl Vyšehrad.

Trenérem Jiskry je Radek Kronďák (na snímku nahoře), který předtím působil 15 let v Loko Vltavín. Na podzim tým Vyšehradu prohrál v Domažlicích 2:3, přičemž rozhodující gól inkasoval až ve třetí minutě nastaveného času od exligisty Pavla Fořta. Ten je nyní na jaře delší čas mimo hru vinou zranění. Přesto je společně s dalším útočníkem Danielem Černým nejlepším střelcem chodského týmu, oba dali po 11 gólech. Kromě Fořta chybí dlouhodobě i záložník Lukáš Roubal.

Naposledy Jiskra prohrála doma 1:2 s Převýšovem. Až do poloviny druhého poločasu vedla gólem Bauera, jenomže potom Východočeši dvěma brankami během pět minut skóre otočili a vítězství již uhájili. Domažlice nastoupily v sestavě: Švihořík – Hrubý, Bauer, Mráz, Blažek – Hejda, Mužík (77. Brožík), Špírek (60. Průcha), Braun (81. Chocholoušek), Ruml – Černý (53. Bezdička).

Na soupisce Domažlic je jeden hráč, který už oblékl dres Vyšehradu: explzeňský útočník Daniel Černý nastoupil do třech zápasů předloňské letní přípravy a dal gól Sokolovu.

Utkání Slavoj Vyšehrad – Jiskra Domažlice ve 29. kole ČFL se hraje v sobotu 27. května od 10.15 hod. Hlavním rozhodčím je Václav Němec z Bernartic u Písku, na čarách mu budou asistovat Ladislav Benedikt z Vodňan a Tomáš Tesař z Kamenice nad Lipou.

Juniorka přívítá B-tým Újezdu nad Lesy

Sobotní program na Vyšehradě bude pokračovat od 14 hodin zápasem juniorky šemíků s Újezdem nad Lesy B, který bojuje o záchranu v I. A třídě. Ve 12.45 hod. v Braníku nastoupí U 19 k utkání pražského přeboru. B-tým staršího dorostu hraje v neděli od 17 hodin v Satalicích.

Neděle na Vyšehradě bude patřit mladším dorostencům a jejich zápasům s Olympií Hradec Králové. Týmy U 17 hrají od 10 hodin, zápas U 16 má výkop čtvrt hodiny po poledni. Ve stejné době budou hrát v Krči starší žáci proti Karlovým Varům. O 24 hodin dříve, tedy v sobotu dopoledne. Nastoupí v Krči mladší žáci proti Varnsdorfu. Starší přípravka má volno, mladší přípravka hraje už v pátek odpoledne na Artimě.