Vyšehrad si připsal první bod ze hřiště soupeře

JablonecVyšehrad si připsal první bod ze hřiště soupeře

FK Baumit Jablonec B - FK Slavoj Vyšehrad - SK Hlavice 0:0 (0:0)

Remízový zápas mohli v závěru rozhodnout Juckem s Budějským.

Po dvou utkáních na domácícm hřišti se hráči Vyšehradu vydali již podruhé na jaře na sever, tentokrát do Českého Dubu, kde své domáci utkání hraje juniorka Jablonce. Béčku Baumitu Vyšehrad nedovolil zisk tří bodů na domácím hřišti a stále zůstává v dolní třetině tabulky v přímém ohrožení sestupem.

Utkání se odehrálo na těžkém a mokrém terénu. Prvních třicet minut mil mírně aktivnější Vyšehrad. Největší šanci měl v patnácté minutě švédský útočník Mentor Zhubi, který z boku postupoval sám na brankáře Frydrycha, který si nedávno odbyl svou premiéru v první lize, ale jeho přízemní střelu domácí brankář za svá záda nepustil. Před poločasem aktivitu převzal domácí Jablonec, jedinou střelu která prošla na Víška vyslal mladý reprezentant do devatenácti let Hovorka, ale hostující brankář neměl nejmenší problém ji zlikvidovat.

Druhý poločas začali opět lépe hosté, ale s přibývajícími minutami začali svůj tlak stupňovat domácí, kteří nutně potřebovali tříbodový zisk. Tlak otupil po hodině hry Tomáš Dubský, který vypálil z dobrých třiceti metrů, ale Frydrych stál na svém místě. Po této šanci se hra vyrovnala.

V závěru Před utkání si hráči Vyšehradu vytvořili dvě dobré šance, které mohli skončit brankou. V 86. minutě se do zakončení dostal Garth Juckem, který se k míči dostal po chybě jabloneckého stopera Paryse. Naštěstí pro domácí jeho pokus mířil jen do boční sítě branky domácích.

Když už se zdálo,že utkání skončí zaslouženou remízou, tak střelu Lukáše Budějského odrazili domácí hráči na roh, ke kterému ani nedošlo, neboť sudí Šedivý ukončil utkání. Oba celky se rozešly smírně 0:0 a spokojenější byl hostující tým.

Trenér Jablonce Jiří Hloušek: "Jsem zklamán. Myslím si, že k vítězství jsme byli blíže my. Velice mě mrzí, že zkušenější hráči byli u klíčových situací zápasu, v kterých jsme nedokázali vstřelit gól. V úvodech poločasů byla hra vždy vyrovnaná a v jejich závěrech, asi i díky lepší trénovanosti, jsme se dostávali do hry daleko více my. Dostávali jsme se bohužel do takových pološancí až šancí, jenže strašně těžko z nich dáváme góly."

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: "Věděli jsme, že Jablonec je k poražení, stejně jako to, že bude posílen o hráče prvního týmu. Největší šanci utkání měl v úvodu Mentor Zhubi, paradoxně o vítězství jsme mohli rozhodnout v závěru utkání, kdy se do tlaku dostal domácí Jablonec. Ve velice dobré šanci byl pět minut před koncem Juckem, v nastavení mohl rozhodnout Budějský. Remíza však je spravedlivá, k vítězství bylo stejně daleko pro oba dva týmy. Vezeme první bod ze hřiště soupeře a to je pro náš tým velmi pozitivní."

FK Baumit Jablonec B - FK Slavoj Vyšehrad 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Šedivý – Šedivka, Orel