Tým Slavoje povede na hřiště nový kapitán: stoper Neuberg

„A“ tým/juniorka – Tři brankáři, dvanáct obránců, jedenáct záložníků a šest útočníků. Celkem 32 fotbalistů figuruje těsně před startem sezony 2018/19 na společné soupisce A-mužstva a juniorky FC Slavoj Vyšehrad. V kolonce odchody je deset jmen, v kolonce příchody o čtyři víc. S kapitánskou páskou přivede mužstvo k sobotní premiéře ČFL na domažlický trávník 29letý stoper Jan Neuberg, tedy posila z Benešova.

V nynějším širším kádru je pět pamětníků druholigové účasti Slavoje v sezoně 2015/16: Tadeáš Madej (18 utkání za Vyšehrad ve Fotbalové národní lize), Filip Drobílek (10), Miroslav Hendrych (3), Jiří Havránek a Tomáš Junek (oba 2).

Osmatřicetiletý Miroslav Hendrych, jenž bude nastupovat za rezervu v pražském přeboru, je nejstarším členem širšího kádru: narodil se 17. listopadu 1979. Přesně na den o dvacet let později přišel na svět benjamínek týmu, brankář Marek Štika. Tímto benjamínkem je ale už třetí sezonu za sebou: již v předloňském ročníku odchytal utkání ČFL v Táboře.

A ještě jednou Hendrych: za A-tým Vyšehradu odehrál až dosud 265 mistrovských zápasů: zmíněné 3 ve Fotbalové národní lize, dále 145 v ČFL, 99 v divizi a 18 v poháru. Tadeáš Madej má na svém kontě celkově 137 utkání za áčko šemíků (19 ve FNL, 64 v ČFL, 5 v poháru a 49 přípravných) a Filip Drobílek 134 (10 FNL, 66 ČFL, 3 pohár, 55 přípravných).

Sedm hráčů současného kádru Vyšehradu si už vyzkoušelo start v tuzemské nejvyšší soutěži: Štěpán Kacafírek (20 zápasů v I. lize), Denis Laňka (11), Jiří Havránek (5), Petr Rys (3), Ondřej Brejcha (2), Filip Drobílek a David Čapek (oba 1).

KÁDR FC SLAVOJ VYŠEHRAD (MUŽI „A“ i „B“)