Jsme připraveni a chceme vyhrávat !!

Před startem jarní části Divize B jsme se na pár otázek zeptali trenéra "A"mužsta Ing. Jiřího Formánka.

Jak probíhala zimní příprava?

Příprava probíhala podle předem stanoveného harmonogramu, v jejím průběhu jsme měli štěstí, protože jsme absolvovali téměř vše, co jsme měli naplánované. Prakticky se nám vyhýbala zranění, stejně jako nás moc netrápily chřipky a nachlazení. Na konci ledna jsme absolvovali pětidenní soustředění v Železné Rudě, které se vydařilo, protože jsme měli ideální podmínky. Odehráli jsme náš domácí turnaj na Vyšehradě, který byl ve volných termínech doplněn o přípravná utkání. Do soutěžního utkání s Meteorem máme ještě několik málo tréninků a je na nás, abychom kvalitní přípravu prodali i výsledkově.

Jaké nové posily budou na jaře v týmu?

Posily jsou, stejně jako odchody. Odešli Čurda do Kladna, kde již odehrál své první druholigové utkání, Kubík do Velimi, Rejka do Slavie, Čech zkouší své štěstí v Mladé Boleslavi, Zelenku si stáhla Viktoria Žižkov, Šourek bude pravděpodobně hrát za Hradištko a nebude u nás působit ani Dubský. Z pracovních důvodů skončil i brankář Kostovski. Všem je potřeba poděkovat, především pak Radkovi Šourkovi, který nám v létě a na podzim hodně pomohl, a stejně tak Jirkovi Kubíkovi, na kterém ležela hlavně v ČFL velká tíha odpovědnosti.

Stejně bohaté jako odchody jsou i příchody. Krýt záda Petrovi Víškovi bude mladý brankář Daniel Hlubuček. Dále přišli Bambula z Jihlavy, Černý z Viktorie Žižkov, Ramba ze Žamberka, vrátil se Pechar z České Lípy, do útoku přichází Jánoš z Kladna a určitě nám také pomůže Dalibor Slezák z Bohemians 1905. O svou šanci se budou prát mladíci Kroh s Pánkem.

Stále ještě máme jedno až dvě místa volná, bude se tak jednat o příchod za minutu dvanáct nebo až po prvním mistrovském utkání.

Byl nějaký hráč, kterého byste rád v týmu viděl, ale nevyšlo to?

Velký kus práce tady odvedla středová dvojice Čurda-Dubský. Stál jsem o to, aby zůstali. Honza Čurda dostal šanci hrát druhou ligu na Kladně a on jako hrdý „kladeňák“ tuto nabídku nemohl odmítnout. Tomáš Dubský uvažoval o Vyšehradu do poslední chvíle, ale má touhu hrát vyšší soutěž.

Je mi líto, že se ve fotbalové kariéře nerozhodl pokračovat Saša Janovič z Příbrami, který s námi měsíc trénoval, ale nakonec dal přednost pracovní nabídce, a ta mu neumožňuje skloubit fotbal a práci.

Byla možnost získat i některé další hráče, ale nemá smysl řešit ty, které jsme mohli získat. Připravujeme ty, které mám k dispozici a kteří chtějí uhrát co nejlepší výsledek v jarní části soutěže.

Je něco, co Vás v přípravě překvapilo nebo naopak zklamalo?

Nemyslím si, že překvapilo, ale potěšilo mě, že přestože jsme zcela plánovitě hráli proti soupeřům převážně z ČFL, tak jsme je mnohdy herně přehrávali a o dobrý výsledek jsme přišli především tím, že jsme dávali příležitost většímu počtu hráčů. Teď tyto zkušenosti musíme prodat proti divizním soupeřům.

Zklamali mě někteří hráči svým přístupem, ale ti už na Vyšehradě nejsou.

Jaké jsou cíle ze strany vedení a jak reálně to vidíte Vy jako trenér?

Cíle vedení musí být ty nejvyšší. Těžko přijdete před své podřízené a budete je utvrzovat v tom, že stačí hrát nebo pracovat na půl plynu. Já bych rád konsolidoval nový kádr, zapracoval nové hráče do našeho systému a navázal na herní projev z druhé poloviny podzimu. O tom jak na tom budeme, rozhodne prvních pět, šest kol. Těžko předjímat výsledky, když pozorujete soupeře pouze pro první dvě kola. Dle mého názoru jsme připravení a chceme vyhrávat.