Drama s Meteorem přineslo remízový konec

20110313_vysehrad_meteor_2_2_kavka"A" Muži V prvním jarním utkání přivítal domácí Vyšehrad v pražském derby libeňský Meteor, který se přes špatný začátek podzimní části soutěže postupně prokousal do první poloviny tabulky, když v posledním podzimním utkání zdolal Admiru 2:1.

Na straně domácích se poprvé ve vyšehradské dresu představil Dalibor Slezák a útočník Dominik Jánoš. Po návratu z hostování v České Lípě nastoupil ve středu záložník řady Tomáš Pechar.

V první polovině měl hru plně pod kontrolou domácí hráči, kteří však z neustálého tlaku vytěžili pouze branku Petera Horkavého, který se tradičně prosadil hlavou.

Začátek druhé části měli opět pod kontrolou domácí, po pátnácti minutách svoji aktivitu zvýšili hosté, kteří přežili několik šancí domácích. Odměny se dočkali po rohu Kadlece, když se na první tyči taky hlavou prosadil Hrubeš. Po inkasované brance domácí opět přidali a po faulu na Kavku se z volného přímého kopu prosadil Budějský. O osudu utkání rozhodla rychlá akce soupeře, kdy konečnou podobu výsledku dal Jiřík.

Přesto domácí mohli získat tři body. Po inkasované brance se ve třech šancích ocitli Kavka, Hendrych a Černý.

Ohlasy k utkání:

Josef Jarolím: "Je to pro nás zisk, bod ze hřiště týmu, který chce postoupit, je dobrý."

Dalibor Slezák: "Je to zklamání a velká škoda, protože zápas se vyvíjel dobře a měli jsme ho vyhrát. Já sám jsem měl dvě šance, alespoň jednu jsem měl proměnit."

Jiří Formánek: "Pro nás je to obrovské zklamání. Počítali jsme se třemi body. V první půli jsme měli zápas pod kontrolou a ve stejném duchu jsme vstoupili i do druhé půle. Pak jsme ale přenechali iniciativu Meteoru. Stav dva jedna jsme už měli uhájit. Hlavní problém byl však v tom, že jsme dali jen dva góly. Teď nás čeká další derby s Admirou."

FK Slavoj Vyšehrad – FK Meteor Praha VIII 2:2 (1:0)

Branky: 23. Horkavý, 82. Budějský – 69. Hrubeš, 87. Jiřík.

Rozhodčí: Mokrusch – Košan, Paták.

ŽK: Hendrych – Daňhel, Hruška, Jiřík.

Diváci: 520.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Hendrych, Horkavý, Chlumský – Frohna, Slezák (82. K. Černý), Pechar, Nosek – D. Jánoš (65. Kavka), Bošanský. Trenér Jiří Formánek.

Meteor: Zamazal – Hrubeš, Birhanzl, Daňhel, Hruška – Zezula (84. Urban) – Jurčík (57. Jiřík), Štefan, Janda – T. Kadlec – Fíček. Trenér Josef Jarolím.