Vyšehrad Admiru přehrál, přesto pouze remizoval

20110320_vysehrad_admira_1_1_janos "A" Muži - Již druhou remízu mají na svém jarním kontě hráči Vyšehradu, když očekávané derby pražských rivalů Vyšehradu a Admiry skončilo remízou 1:1. Admira využila svou jedinou příležitost ke vstřelení branky a v utkání se ujala vedení. Vyšehrad především v prvním poločase zahazoval jednu šanci za druhou a bod pro domácí vydoloval svou první brankou na Vyšehradě Dalibor Slezák.

V první půli neměla Admira jedinou šanci, naopak za Vyšehrad se postupně netrefovali Jánoš v samostatném úniku, Slezák hlavou po centru Noska. Poté opět hlavou se neprosadil Bošanský, střela Budějského skončila na tyči, dorážku sám před brankou poslal mimo Horkavý, těsně před přestávkou své sólo opět mimo poslal Jánoš.

Po přestávce mohl svůj premiérový gól v dresu Vyšehradu vstřelit Jánoš, který se ocitl ve své třetí šanci zápasu, zblízka ale netrefil branku kobyliského mužstva.

Trest za neproměněné šance přišel po hodině hry, kdy volný přímý kop Mamurova se nešťastně odrazil k Petrovi, který střelou na zadní tyč proměnil jedinou střelu Admiry na branku ve vedoucí gól.

O vyrovnání se postaral Dalibor Slezák, ke kterému se odrazil míč po souboji Kavky s obránci Admiry a srovnal stav na 1:1.

Tři minuty před koncem měl možnost dát vítězný gól Vyšehradu Kamil Matuszny, ale k míči mu chyběl krok.

Vyšehrad promarnil celou řadu šancí a přestože Admiru jasně přehrál, tak doplatil na malou efektivitu v zakončení.

Ohlasy k utkání:

Karel Jeřábek: "Pro nás je remíza úspěchem, Vyšehrad měl v první půli dvě až tři gólové šance - na rozdíl od nás. Musím pochválit kluky za bojovnost. Doufám, že tohle byl v jarní sezoně náš poslední zápas na umělce. Start nám sice moc nevyšel, ze dvou utkání jeden bod, ale my před sebou žádný striktní cíl v podobě postupu nemáme. Společně s hráči bychom se však o něj samozřejmě rádi poprali. Čekal jsem, že se v zimě lépe posílíme, ale je jasné, že peněz není nazbyt."

Jiří Formánek: "Do poločasu jsme měli pět až šest šancí, navíc Budějský trefil tyč. Admira byla zatažená a ve druhé půli nám dala náhodný gól. Přijela pro bod a získala ho. Po zápase s Meteorem měl Pechar zlomený nos a neměli jsme už hráče po ofenzivu, proto byl na lavičce a později také nastoupil Matuszny."

FK Slavoj Vyšehrad – FK Admira Praha 1:1 (0:0)

Branky: 72. Slezák – 57. Petr.

Rozhodčí: Šifalda – Vitner, Kalenda.

ŽK: Frohna, Víšek – Čmejla, Paťha, Komínek, Šimáček.

Diváci: 532.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Hendrych, Horkavý, Chlumský – O. Dubský – Frohna, Slezák, Nosek (78. Matuszny) – Bošanský, D. Jánoš (56. Kavka). Trenér Jiří Formánek.

Admira: Michal – Mamurov, Komínek, Vosický, Paťha – Čmejla (90. Uhlíř) – Mičko (84. Šindelář), Martinic, Šimáček, Kurek – Petr. Trenér Karel Jeřábek.