Jarní kanonýr Slezák zajistil šemíkům tříbodový import z Čelákovic

ČELÁKOVICE – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad mají v divizi B úspěšně za sebou další překážku. V utkání 20. kola zvítězili na půdě Čelákovic 1:0 a uhájili své postavení na druhém místě tabulky před třemi pronásledovateli Admirou, Roudnicí nad Labem a Brozany. Jediný gól utkání dal po půlhodině hry 41letý Dalibor Slezák,a byla to jeho už čtvrtá trefa v mistrovských zápasech příchodu z Bohemians1905 na počátku března.
"Slezák dal v dosavadních pěti jarních zápasech čtyři góly, to je skvělá bilance," radoval se trenér Vyšehradu Jiří Formánek. Jeho svěřenci po trochu rozpačitém vstupu do jarní fáze sezony, kdy doma remizovali v derby-zápasech s Meteorem VIII a Admirou, naskočili na vítěznou vlnu, připsali so třetí výhru za sebou: v Děčíně, doma proti Polepům a nyní na hřišti Unionu. Celkově šlo o výhru číslo 12.
V Čelákovicích přitom kouč postrádal tři hráče základní sestavy: Pechar si odpykává trest za vyloučení v Děčíně, dnes si "odseděl" druhý z pěti zápasů, na něž má stop, Hendrych chyběl z pracovních důvodů a Oldřich Dubský proto, že se vrátil zpátky do Austrálie. Jiří Formánek společně s asistentem Tomášem Zmatlíkem tak museli hledat náhradu a rychle ji našli. "Na post štítového záložníka, kde hrál naposledy Olda Dubský, jsme přivedli ¨Martina Valáška z Loko Vltavín. Je to na hostování do konce sezony," vysvětlil trenér Slavoje.
Už na podzim nastoupily Čelákovice k prvnímu vzájemnému souboji pod vedením trenéra Vratislava Lokvence a utrpěly na Vyšehradě porážku 1:4. Také tentokrát měl navrch pražský tým, což uznali i domácí. "V první půli byl Vyšehrad jasně lepší než my, dal nám gól a spálil ještě další tři šance," uvedl sekretář a vedoucí mužstva Unionu Milan Šikl. "Těch šancí v první půli však bylo celkem devět. Například Kavka běžel dvakrát sám na brankáře, ale neproměnil. Bohužel jsme dali jen jeden gól," reagoval trenér Vyšehradu Jiří Formánek.
Jak se ale říká, zaplaťpámbu za něj, nakonec totiž znamenal tříbodový zisk. Gólová situace vznikla ve 32.minutě u Horkavého, jenž obehrál domácího krajního záložníka Nového. Z této okamžité výhody dokázali další hráči Vyšehradu vytěžit maximum, tedy rozhodující branku. Míč dostal Budějský, posunul jej Kavkovi a ten se tentokrát neukvapil, naopak se vzhledem ke svému mládí zachoval snad až překvapivě mazácky, když přesně načasoval přihrávku pro kolegu z útoku Slezáka. Ten se dostal za stopera domácích Homolu a lehce dloubnul balon přes gólmana Unionu Janáčka do sítě: 0:1.
"Ve druhé půli se už hra vyrovnala, dvě šance měl náš sedmnáctiletý záložník Poběrežský a jednu Dušek, nic z toho však nebylo. Potřebujeme uhrát na jaře ještě tak asi deset bodů, abychom se v divizi zachránili," dodal Šikl.
"My jsme neproměňováním šancí do poločasu promarnili možnost dopřát si pohodový druhý poločas za rozhodnutého stavu. Čelákovice se sice ve druhé půli zvedly, přimáčknout k naší brance nás ale nedokázaly. Dlouho je držel ve hře i velmi dobrý gólman Janáček. Každopádně jsme rádi za další tři plusové body zvenku, teď nás ale čekají dva mimořádně obtížné zápasy, v nichž se může stát cokoliv: doma s Jirny a pak v Roudnici," dodal trenér Vyšehradu Jiří Formánek. A my dodejme, že brankář Petr Víšek vychytal osmé utkání s čistým kontem.
Nadcházejícím utkáním 21. kola vstoupí šemíci do závěrečné třetiny letošní sezony, v neděli 17. dubna od 10:15 přivítají doma Viktorii Jirny. Jinými slovy, půjde o souboj druhého s prvním týmem tabulky divize B, což by si pražští fotbaloví fajnšmekři rozhodně neměli nechat ujít. Mimochodem, nejlepším jirenským střelcem je Marek Kincl, který působí "na Vyšáku" coby trenér starších žáků.

SK Union Čelákovice – FK Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

Branka: 32. Slezák

Rozhodčí: M. Průcha – Ratajová, Krauskopf  ŽK: Jelínek – Chlumský

Diváci: 210

Čelákovice: Janáček – O. Janda, Homola, Veselý (46. P. Koch), Havlát – Poběrežský (81. Kraus), Skuhravý, Jelínek, Nový (46. Pártl) – Dalekorej, Dušek. Trenér Vratislav Lokvenc.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Horkavý, Černý, Chlumský – Valášek – Frohna, Bošanský (73. Ramba), Nosek – Slezák (88. Kroh), Kavka (77. Jánoš). Trenér Jiří Formánek.

Text: Denis Postler                                                                                           foto ze zápasu: zde