Obavy z utkání v Roudnici se naplnily

ROUDNICE NAD LABEM – Devět výher na vlastním hřišti za sebou si připsali v divizi B před utkáním 22. kola s Vyšehradem fotbalisté Roudnice nad Labem. Z tábora hostí už předem zaznívaly obavy, že bodovat právě ve městě ležícím nedaleko hory Říp bude nesmírně těžké, ba dokonce zhola nemožné. Obavy pesimistů došly svého naplnění, Slavoj si odvezl vysokou porážku 0:3.

Výsledek se navíc projevil do nového rozložení sil v popředí tabulky, kde Vyšehrad klesl ze čtvrtého na páté místo. Pořadí má nyní tuto podobu: 1. Jirny (55 bodů), 2. Roudnice, 3. Admira (oba 44), 4. Brozany (42), 5. Vyšehrad (41). Pod šemíky už zeje osmibodová propast.

Jedním z možných scénářů, jak diviznímu nováčkovi v jeho prostředí znepříjemnit život, bylo udržet co možná nejdéle bezbrankový stav s nadějí, že domácí v takovém případě pod tlakem vlastních diváků znervózní. Tahle možnost ale padla už po několika vteřinách od zahájení hry. Roudnice dostala možnost rozehrát od postranní čáry trestný kop, na centr si naběhl ghanský záložník Adjei Kwame a do protipohybu gólmana Víška poslal míč hlavou do sítě: 1:0.

Tak rychlý gól výrazně ovlivnil další průběh zápasu,“ vyřkli nezávisle na sobě stejnou větu jak domácí sekretář Václav Procházka, tak i trenér hostí Jiří Formánek. Ten měl navíc hodně ztíženou pozici tím, že po Pecharovi se mu zranil další ofenzivní středový hráč (a navíc se šesti góly nejlepší střelce mužstva) Bošanský. Z předchozího utkání doma s vedoucími Jirny totiž vyšel s pochroumaným kolenem.

Srovnat skóre mohl Slezák, jeho střelu pod břevno však pozorný gólman domácích Brauneis vytěsnil do zámezí. Přesně v polovině prvního poločasu pak domácí udeřili podruhé a zase byla na začátku jejich akce standardka. Po jejím rozehrání a zmatcích ve vápně Slavoje zkušený exligista Kuchař netradičně skóroval hlavou: 2:0.

Domácí jiné šance ani neměli, naopak my jsme byli směrem dopředu platoničtí. Hra se vyrovnala, ale po osmi minutách druhé půle zase přišla penalta a inkasovali jsme potřetí,“ sdělil kouč poražených Formánek a neskrýval svoji rozmrzelost navzdory ujišťování, že předem věděl, co jeho mužstvo v Roudnici čeká.

Rozhodčí Šifalda z Otvic na Chomutovsku odpískal penaltu v 53. minutě po kontaktu Budějského s bývalým libušským kanonýrem Brandejsem. Proměnil ji Kuchař a uzavřel skóre na 3:0. Zápas sice skončil v neobvyklém čase 88.15 min., to už ale bylo o vítězi dávno rozhodnuto.

Na divizi to byl velmi dobrý fotbal, vždyť šlo také o souboj druhého se čtvrtým týmem tabulky. Vyšly nám zimní posily, Kuchař z Loko Vltavín, Bukač z Viktorky Žižkov a Kwame z Bohemians Praha. Naším cílem je postup do ČFL,“ potvrdil roudnický funkcionář Procházka.

Nehráli jsme dobře, středoví hráči nám dost chyběli. Ale ani teď rozhodně nic nebalíme, chceme skončit co nejvýš, tedy na bedně,“ dodal kouč Vyšehradu Formánek. Po porážce v Roudnici se opravdu zdá, že dělat si naděje na lepší než třetí místo v tabulce by bylo iluzorní.

V nadcházejícím 23. kole Vyšehrad hostí doma na prvního máje dopoledne, tedy 1. května od 10.15 h, soupeře z Litvínova, jenž hraje o záchranu. Na podzim Slavoj vyhrál v hokejovém městě 1:0 gólem Kubíka, který ale v zimní pauze odešel do Velimi.

SK Roudnice nad Labem – FK Slavoj Vyšehrad 3:0 (2:0)

Branky: 23. a 53. Kuchař (druhá z pen.), 1. Adjei Kwame.

Rozhodčí: Šifalda – Vitner, Jedlička. ŽK: Valášek, Frohna, Kafka, Nosek (všichni Vyšehrad).

Diváci: 540.

Roudnice: Brauneis – Pohořelý, Vlček, Obrtlík, Kučera – Vobořil, Medek, Adjei Kwame, Bukač – Brandejs, Kuchař. Střídali Kala a Mašanský. Trenér Marian Řízek.

Vyšehrad: Víšek – Budějský, Hendrych, Horkavý, Ramba (60. Černý) – Frohna (82. Bambula), Valášek, Chlumský, Nosek – Slezák (55. Jánoš), Kavka. Trenér Jiří Formánek.