Derniéru sezony na Kladně řešila Chlumského gólová premiéra

KLADNO – Konec sezony 2010/11 vyšel fotbalistům Vyšehradu na jedničku. Vyhráli totiž svá poslední čtyři utkání v divizi B, přičemž v úplné derniéře zvítězili na Kladně s tamním béčkem 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil sedm minut před koncem Lukáš Chlumský, jenž o 19 minut dříve vystřídal na pozici levého beka Jaroslava Rambu.

Oproti nedělnímu domácími souboji s Brozany (2:0) se do sestavy vrátil Budějský, který už řadu let nastupuje v sestavě šemíků na pravém beku. Naopak vypadl z ní jiný zkušený borec Hendrych, jehož nahradil na postu stopera Černý. Chyběl rovněž zraněný Jánoš a v základní sestavě i Slezák, jenž zůstal na lavičce. Později ale velmi významně ovlivnil výsledek utkání.

Na tvrdém a velmi hrbolatém terénu tréninkového hřiště SK Kladno nastoupili domácí nejen se šesti dorostenci, ale také v pořadí už pátým (!) trenérem od začátku sezony! B-tým vedl poprvé a nejspíš i naposledy lodivod kladenského dorostu Martin Čurda, jinak také otec podzimní velké opory Vyšehradu Jana Čurdy.

„Mladí hráči vnesli do naší hry bojovnost a rychlost, v tom jsme se soupeři vyrovnali. A na rozdíl od něj jsme měli tři tutovky,“ uvedl vedoucí mužstva domácích Radovan Cába. Tomáš Rouček a Čížek upalovali sami na gólmana Víška, ten ale uplatnil svoje bohaté zkušenosti a stál přesně tam, kde měl. Neprosadil se ani Fujdiar, jenž sice dokázal obelstít stopera Pražanů Horkavého, ale vystřelil těsně vedle. Kladno B přesto skórovalo, zhruba po hodině hry to dokázal Čížek, leč asistentka rozhodčího Hasíková mu odmávala ofsajd.

Šance měl samozřejmě i mnohem zkušenější tým Vyšehradu. Bošanský, Horkavý ani Nosek je ale přetavit do gólové podoby nedokázali. Jednačtyřicetiletý „Slezi“ však sedm minut před koncem založil rozhodující akci utkání, na jeho brilantní centr si naběhl čerstvý muž v sestavě Chlumský a hlavou rozvlnil kladenskou síť: 0:1. Mladý bek, jenž přišel loni v létě na hostování ze Slavie, dal svůj první gól za Vyšehrad v mistrovském zápase. Svůj první, pro celý tým ale v této sezoně poslední. Zaplaťpámbu za něj, znamenal tři body.

„Utkání už spělo k remíze, když vtom Chlumský hlavičkoval na zadní tyč a náš gólman Rouček zaspal. Nestihl se přemístit a balon vyrazit, jen si na něj sáhl. Míč se odrazil od tyče a skončil v bráně,“ popsal rozhodující moment z pohledu domácích Cába. Ještě za stavu 0:1 mohl skórovat Slezák, domácí hráč ale odvrátil balon na čáře.

Chlumský se stal osmnáctým hráčem Slavoje, který se v této divizní sezoně zapsal mezi střelce. Mimochodem, těmi nejlepšími v modrém dresu byli Kavka a Slezák s osmi trefami, Horkavý dal sedm branek a Bošanský šest.

„Na Kladně šlo o vyrovnaný zápas, v němž jsme vinou dost hrbolatého povrchu hřiště měli hlavně v prvním poločase problémy s kombinací. Nakonec jsme vyhráli na jeden gól, na víc to ani nebylo. V první půli nás dvakrát podržel gólman Víšek. Těší nás, že jsme alespoň konec sezony výsledkově zvládli. V konečné tabulce budeme čtvrtí nebo pátí, mysleli jsme na vyšší pozice, tak snad v příští sezoně. V té letošní se kádr hodně měnil, ale věřím, že už se jej podaří stabilizovat a vhodně doplnit. Byli bychom také moc rádi, kdyby u nás ještě zůstal Dalibor Slezák, který umí změnit herní projev, udržet balon a celkově je pro mužstvo velkým přínosem,“ uvedl po posledním utkání Tomáš Zmatlík, asistent trenéra Vyšehradu Jiřího Formánka.

Jak už bylo řečeno, Vyšehrad vyhrál mistrovské utkání počtvrté v řadě. Stojí za to, připomenout, že na něco takového čekal čtyři roky. Od památné vítězné série na jaře roku 2007, kdy v divizi A naplno bodoval devětkrát za sebou! Tehdejší ročník ani nemohl vyvrcholit jinak než postupem do ČFL, letos v divizi B tomu tak bohužel není.

Soutěž vyhrály už tradičně Jirny, druhý je nováček z Roudnice nad Labem. Na třetí příčce sice nyní figuruje Vyšehrad, musí ale čekat, jak dopadne nedělní dopolední derby Admira – Meteor VIII.

Pokud by v tomto prestižním souboji dvou rivalů z Prahy 8 zvítězili hosté z Libně, zůstanou šemíci na bronzové pozici. Pokud však domácí Admira vyhraje a nebo skončí derby remízou, budou třetí Kobyliští. Vyšehrad by byl v takovém případě odsunut na „bramborovou“ čtvrtou příčku. Při remíze v utkání Admira – Meteor VIII by velmi pravděpodobně měly tři týmy 55 bodů: Admira, Vyšehrad a Brozany. Minitabulka z jejich vzájemných zápasů staví nejvýš Admiru před Vyšehrad a Brozany. Takže zase celkově čtvrté místo.

„Přípravu na novou sezonu začínáme třináctého července na Vyšehradě,“ upřesnil vedoucí mužstva Jiří Novotný. K mužstvu by se měl vrátit forvard Kubík, jenž na jaře hostoval ve Velimi.

SK Kladno B – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:0)

Branka: 83. Chlumský

Rozhodčí: Šmat – M. Chládek, Hasíková. ŽK: Fujdiar (Kladno B)

Diváci: 100

Kladno B: J. Rouček – Roubal, Samek, Z. Rada, Výborný (52. Caizl) – Švambera, Jaráb, Růžička – Čížek, Jelínek (67. Fujdiar), T. Rouček (72. Pucholt). Trenér Martin Čurda.

Vyšehrad: Víšek – Budějský (64. Bambula), Horkavý, Černý, Ramba (64. Chlumský) – Valášek – Kavka (46. Slezák), Frohna, Pechar, Nosek – Bošanský. Trenér Jiří Formánek.