Přinese třináctka v nové sezoně štěstí?

VYŠEHRAD – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad už znají rozlosování nového ročníku divize B, ve kterém budou obhajovat třetí příčku z uplynulé sezony. Šemíci, jimž bylo nalosováno či přiděleno startovní číslo 13, do něj vstoupí v sobotu 13. srpna soubojem s béčkem Teplic na jeho hřišti v Dubí. Podzimní část skončí v neděli 20. listopadu domácím měřením sil s Českým Dubem.
Tým zahájí přípravu pod vedením trenérů Jiřího Formánka a Tomáše Zmatlíka 13. července a odehraje několik přípravných utkání. Vůbec prvním vystoupením "naostro" by měl být zápas 1. kola Ondrášovka Cupu, jehož termín je 30. červenec. Vylosování pohárové soutěže ale dosud nebylo provedeno, takže soupeř je zatím neznámý.
O dva týdny později začne divize B zmíněným střetnutím v Dubí, týden nato v neděli 21. srpna bude hrát Vyšehrad poprvé doma a uvítá v derby Přední Kopaninu. Z pražských rivalů zůstal v divizi B tým Meteoru VIII a ze skupiny A sem ještě přechází Motorlet, zatímco Admira byla přesunuta do skupiny C.
Kromě béčka Teplic, Přední Kopaniny a Meteoru VIII zůstaly v divizi B také Vilémov, Český Dub, Jirny, Brozany a Čelákovice, tj. osm stejných soupeřů jako v sezoně 2010/11. Těmi novými budou zmíněný Motorlet, Litol a k tomu celý kvintet divizních nováčků: Blšany (ještě v sezoně 2005/06 prvoligové), Souš, Zápy, Neratovice-Byškovice a Žatec.
Los divize B: 1. SK Stap-Tratec Vilémov, 2. FK Chmel Blšany, 3. Podještědský FC Český Dub, 4. FK Teplice B, 5. FC Přední Kopanina, 6. FK SIAD Souš, 7. SK Zápy, 8. FK Meteor Praha VIII, 9. FK Neratovice-Byškovice, 10. SK Viktorie Jirny, 11. Sokol Brozany, 12. SK Union Čelákovice, 13. FK Slavoj Vyšehrad, 14. SK Motorlet Praha, 15. FK Litol, 16. FK Slavoj Žatec.