Statistiky Slavoje v ročníku 2010/11

VYŠEHRAD – Čtenářům našeho klubového portálu nabízíme během tzv. okurkové sezony statistické zpracování mistrovských zápasů A-týmu fotbalistů Slavoje Vyšehrad v uplynulém soutěžním ročníku 2010 až 2011.

Zpracování bilance celkově jednatřiceti utkání (v domácí pohárové soutěži a divizi B) nabízí řadu zajímavých poznatků. Z pohledu celého mužstva zřejmě nejvíc vyniká série 14 duelů bez porážky (7. až 20. kolo), zatímco individuálním statistikám hráčů kraluje brankář Petr Víšek. Nechyběl totiž ani minutu a kromě toho dokázal vychytat deset zápasů s čistým kontem. Ve všech 31 střetnutích nastoupil také kapitán Jakub Frohna.

Za zmínku stojí i střelecká produkce veterána Dalibora Slezáka, jenž skóroval průměrně v každém druhém ze 14 utkání, v nichž nastoupil. Zajímavostí je pak skutečnost, že stoper Peter Horkavý, jenž sedmkrát skóroval, se trefoval pouze na domácí půdě. Pět z těchto sedmi tref mělo punc vítězné branky, a to je nejvíc z celého mužstva.

BILANCE A-TÝMU SLAVOJE VYŠEHRAD V SEZONĚ 2010/11

Počet mistrovských utkání: 31 (1 v Poháru ČMFS, 30 v divizi B)

Bilance: v Poháru ČMFS: 1 zápas, 0 výher– 0 remíz – 1 porážka, skóre 2:4

Bilance v divizi B: 30 zápasů, 16 – 7 – 7, 55:37, 55 bodů (+10 v tabulce pravdy), celkově 3. místo

V podzimní tabulce divize B: 15 zápasů, 9 – 3 – 3, 33:20, 30 bodů, 3. místo

V jarní tabulce divize B: 15 zápasů, 7 – 4 – 4, 21:17, 25 bodů, 5. místo

Vývoj umístění Vyšehradu v tabulce divize B po jednotlivých kolech

Na podzim po 1. kole: 7.-8. místo, dále 11., 6., 8., 5., 8., 10., 6., 5., 6., 5., 4., 3., 3. a 3. místo.

Na jaře po 16. kole: 3. místo, dále 3., 2., 2., 2., 4., 5., 5., 5., 5., 5., 5., 5., 4. a 3. místo (po celé sezoně)

Nejčastější výsledky: 1:0 a 1:1 (oba 4x), 2:0 (3x). Nejvyšší vítězství: 6:0 doma s Děčínem. Nejvyšší porážka: 0:5 na Admiře.

Série

Série výher: 4 utkání (poslední čtyři kola sezony)

Série porážek: 2 utkání (21. a 22. kolo)

Série remíz: 2 utkání (16. a 17. kolo)

Série bez porážky: 14 utkání (7. až 20. kolo)

Série bez výhry: 6 utkání (21. až 26. kolo)

Série s alespoň 1 vstřelenou brankou: 10 utkání (11. až 20. kolo)

Série bez vstřelené branky: 2 utkání (21. a 22. kolo)

Série s alespoň 1 inkasovanou brankou: 8 utkání (21. až 28. kolo)

Série bez inkasované branky: dvakrát 2 utkání (10. a 11. kolo, 29. a 30. kolo)

v nastaveném čase: 3:1

Střelci branek za celou sezonu: 8 – Kavka, Slezák, 7 – Horkavý, 6 – Bošanský, Budějský, 5 – T. Dubský, 2 – Čech, Kubík, Redžič, Šourek, 1 – Čurda, Frohna, Hendrych, Chlumský, Jánoš, Letko, Musa, Nosek a vlastní (Vobořil z Roudnice).

Celkový počet střelců branek: 18

Střelci branek na podzim: 6 – Bošanský, 5 – Budějský, T. Dubský, 4 – Horkavý, 3 – Kavka, 2 – Čech, Kubík, Redžič, Šourek, 1 – Čurda, Letko, Nosek, vlastní (Vobořil z Roudnice)

Střelci branek na jaře: 8 – Slezák, 5 – Kavka, 3 – Horkavý, 1 – Budějský, Frohna, Hendrych, Chlumský, Jánoš, Musa

Střelci branek doma: 7 – Horkavý, 6 – Bošanský, 4 – Budějský, Slezák, 3 – T. Dubský, Kavka, 2 – Redžič, 1 – Čech, Frohna, Hendrych, Jánoš, Letko, Musa, Nosek, Šourek, vlastní

Střelci branek venku: 5 – Kavka, 4 – Slezák, 2 – Budějský, T. Dubský, Kubík, 1 – Čech, Čurda, Chlumský, Šourek

Počet utkání, v nichž skórovali: 7 – Slezák, 6 – Horkavý, Kavka, 5 – Budějský, 4 – T. Dubský, 3 – Bošanský, 2 – Čech, Kubík, Redžič, Šourek, 1 – Čurda, Frohna, Hendrych, Chlumský, Jánoš, Letko, Musa, Nosek

Nejvíc branek v jednom utkání: 3 – Bošanský (doma proti Mostu B)

Vítězné góly: 5 – Horkavý, 2 – Budějský, T. Dubský, Kavka, Slezák, 1 – Bošanský, Chlumský, Kubík

Penalty: pro 4 (3 proměněné, z toho 2 Budějský a 1 Kavka, 1 neproměněná: Budějský), proti 6 (6 proměněných)

Zápasy s čistým kontem (brankáři): 10 vychytaných nul – Víšek

Žluté karty

Celkem v celé sezoně: Vyšehrad 58 – soupeři 59

Doma Vyšehrad 25 – soupeři 32 (na podzim 12:13), na jaře 13:19)

Venku Vyšehrad 33 – soupeři 27 (na podzim 19:13, na jaře 14:14)

Inkasovali ŽK: 6x – Frohna, Víšek, 5x – Chlumský, Kavka, Šourek, 4x – Budějský, Čurda, Hendrych, Kubík, 3x – T. Dubský, Nosek, 2x – Valášek, 1x – Bošanský, Horkavý, Jánoš, Pechar, Rejka, Slezák, Zelenka.

Červené karty

Celkem v celé sezoně: Vyšehrad 2 – soupeři 2 (doma 0:1, venku 2:1)

Inkasovali ČK: 1 – Nosek (na podzim), Pechar (na jaře)

Nastoupili v sezoně 2010/11 (divize a Ondrášovka Cup): celkem 32 hráčů

Počet odehraných zápasů: 31 – Frohna, Víšek, 30 – Budějský, Kavka, 28 – Bošanský, 25 – Horkavý, 22 – Hendrych, Chlumský, Nosek, 15 – Šourek, 14 – Čurda, Slezák, 13 – Kubík, 12 – Čech, T. Dubský, 11 – Rejka, Valášek, 10 – Jánoš, Zelenka, 9 – Černý, Ramba, 8 - Pechar, 7 – Bambula, 5 – Letko, 4 – Matuszny, 3 – O. Dubský, Musa, Pohnán, 2 – Kroh, Redžič, 1 – Kujal, Švimberský.

Celé zápasy: 31 – Víšek, 29 – Frohna, 24 – Budějský, Horkavý, 21 – Hendrych, 16 – Bošanský, Nosek, 15 – Šourek, 13 – Chlumský, 12 – T. Dubský, 10 – Čurda, Valášek, 6 – Pechar, Slezák, 5 – Černý, Kavka, 3 – Čech, O. Dubský, Kubík, Ramba, Rejka, 1 – Bambula, Matuszny

Byl střídán: 21x – Kavka, 11x – Bošanský, 6x – Slezák, 5x – Budějský, Čech, Chlumský, 4x – Čurda, Kubík, 3x – Jánoš, Nosek, 2x – Frohna, Matuszny, Ramba, 1x – Bambula, Horkavý, Pechar, Rejka, Valášek, Zelenka

Střídal (šel na hřiště během zápasu): 9x – Zelenka, 7x – Jánoš, Rejka, 6x – Kubík, 5x – Bambula, Letko, 4x – Čech, Černý, Chlumský, Kavka, Ramba, 3x – Musa, Pohnán, 2x – Kroh, Nosek, Redžič, Slezák, 1x – Bošanský, Budějský, Hendrych, Kujal, Matuszny, Švimberský

Nedohrál zápas kvůli červené kartě: 1x Nosek, Pechar

Odehrané minuty: 2790 – Víšek, 2781 – Frohna, 2558 – Budějský, 2307 – Bošanský, 2228 – Horkavý, 2089 – Kavka, 1912 – Hendrych, 1787 – Nosek, 1558 – Chlumský, 1350 – Šourek, 1194 – Čurda, 1080 – T. Dubský, 1045 – Slezák, 985 – Valášek, 782 – Čech, 710 – Pechar, 699 – Kubík, 495 – Černý, 464 – Rejka, 450 – Ramba, 343 – Jánoš, 270 – O. Dubský, 241 – Bambula, 206 – Zelenka, 197 – Matuszny, 63 – Musa, 25 – Letko, 21 – Pohnán, 18 – Redžič, 9 – Kroh, 5 – Švimberský, 2 – Kujal.

Nastoupili na podzim 2010: 21 hráčů

Počet odehraných zápasů na podzim: 16 – Budějský, Frohna, Víšek, 15 – Bošanský, Kavka, Šourek, 14 – Čurda, 13 – Chlumský, Kubík, 12 – Čech, T. Dubský, 11 – Horkavý, Rejka, 10 – Zelenka, 9 – Hendrych, 8 – Nosek, 3 – Letko, Matuszny, Pohnán, 2 – Redžič, 1 – Švimberský

Celé zápasy na podzim: 16 – Víšek, 15 – Frohna, Šourek, 14 – Budějský, 12 – T. Dubský, 10 – Čurda, Horkavý, 8 – Bošanský, Hendrych, Chlumský, 5 – Nosek, 3 – Čech, Kubík, Rejka, 2 – Kavka, 1 – Matuszny

Byl střídán na podzim: 11x – Kavka, 6x – Bošanský, 5x – Čech, 4x – Čurda, Kubík, 3x – Chlumský, 2x – Budějský, Matuszny, 1x – Frohna, Horkavý, Nosek, Rejka, Zelenka

Střídal (šel na hřiště) na podzim: 9x – Zelenka, 7x – Rejka, 6x – Kubík, 4x – Čech, 3x – Letko, Pohnán, 2x – Chlumský, Kavka, Redžič, 1x – Bošanský, Hendrych, Nosek, Švimberský

Nedohrál zápas kvůli červené kartě na podzim: 1x Nosek

Odehrané minuty na podzim: 1440 – Víšek, 1439 – Frohna, 1430 – Budějský, 1350 – Šourek, 1194 – Bošanský, Čurda, 1080 – T. Dubský, 1036 – Kavka, 968 – Horkavý, 945 – Chlumský, 782 – Čech, 742 – Hendrych, 699 – Kubík, 606 – Nosek, 464 – Rejka, 206 – Zelenka, 185 – Matuszny, 21 – Pohnán, 18 – Letko, Redžič, 5 – Švimberský

Nastoupili na jaře 2011: 22 hráčů

Počet odehraných zápasů na jaře: 15 – Frohna, Kavka, Víšek, 14 – Budějský, Horkavý, Nosek, Slezák, 13 – Bošanský, Hendrych, 11 – Valášek, 10 – Jánoš, 9 – Černý, Chlumský, Ramba, 8 - Pechar, 7 – Bambula, 3 – O. Dubský, Musa, 2 – Kroh, Letko, 1 – Kujal, Matuszny

Celé zápasy na jaře: 15 – Víšek, 14 – Frohna, Horkavý, 13 – Hendrych, 11 – Nosek, 10 – Budějský, Valášek, 8 – Bošanský, 6 – Pechar, Slezák, 5 – Černý, Chlumský, 3 – O. Dubský, Kavka, Ramba, 1 – Bambula

Byl střídán na jaře: 10x – Kavka, 6x – Slezák, 5x – Bošanský, 3x – Budějský, Jánoš, 2x – Chlumský, Nosek, Ramba, 1x – Bambula, Frohna, Pechar, Valášek

Střídal (šel na hřiště) na jaře: 7x – Jánoš, 5x – Bambula, 4x – Černý, Ramba, 3x – Musa, 2x – Chlumský, Kavka, Kroh, Letko, Slezák, 1x – Budějský, Kujal, Matuszny, Nosek

Nedohrál zápas kvůli červené kartě na jaře: 1x Pechar

Odehrané minuty na jaře: 1350 – Víšek, 1342 – Frohna, 1260 – Horkavý, 1181 – Nosek, 1170 – Hendrych, 1128 – Budějský, 1113 – Bošanský, 1053 – Kavka, 1045 – Slezák, 985 – Valášek, 710 – Pechar, 613 – Chlumský, 495 – Černý, 450 – Ramba, 343 – Jánoš, 270 – O. Dubský, 241 – Bambula, 63 – Musa, 12 – Matuszny, 9 – Kroh, 7 – Letko, 2 – Kujal

Divácká návštěvnost na zápasy Vyšehradu

Celkem doma i venku: 7191 (průměr 232 na zápas)

Diváci doma: celkem 4155 (průměr 277 na zápas, z toho na podzim průměr 247 a na jaře průměr 304)

Diváci venku: celkem 3036 (průměr 190 na zápas, z toho na podzim průměr 160 a na jaře průměr 228)

Nejvyšší návštěvy doma: 532 na Admiru a Jirny, 520 na Meteor (naopak nejnižší 116 na Český Dub)

Nejvyšší návštěva venku: 540 v Roudnici (naopak nejnižší 50 v Českém Dubu)

Statistiku zpracoval: Denis Postler