Rád bych hrál nadále za Vyšehrad, tvrdí Slezák

VYŠEHRAD – V jarní části uplynulého ročníku divize B byl 41letý Dalibor Slezák velkou oporou týmu Vyšehradu a kromě toho nastřílel osm branek. Šance, že by mohl dál oblékat dres Slavoje, je možná větší, než se všeobecně předpokládalo.

„Vidím to tak na padesát procent. Týden až deset dní před zahájením divize bych měl vědět víc. Vyšehrad mi dal každopádně nabídku, chce, abych tady pokračoval. I já sám bych si rád zachoval možnost nadále hrát. Pokud ano, pro Vyšehrad hovoří i fakt, že to mám sem blízko. Uvidíme, jak se k tomu postaví vedení Bohemky, protože tím, že teď dělám hlavního trenéra juniorky, se situace oproti jaru přece jen změnila,“ řekl našemu klubovému portálu sám populární Slezi. Stalo se tak po přípravném utkání ve středu 20. července na Vyšehradě, v němž se představil v roli trenéra soupeře a s jeho béčkem Bohemians 1905 uhrál Slavoj remízu 1:1.

Dalibor Slezák v roli kouče béčka Bohemians 1905

Pro domácí šemíky to byl už druhý přípravný zápas v letní pauze, ten první jim ovšem výsledkově hrubě nevyšel. V sobotu 16. června totiž utržili na hřišti v Radotíně debakl 0:6 od Kunic. Čtvrtý celek tabulky ČFL byl příliš velkým soustem.

„Kunice byly jasně lepší. Na výši skóre se podepsal i fakt, že jsme vystřídali dvě jedenáctky a někteří z těch, co nastoupili, dosud nehráli pořádný chlapský fotbal. Kromě toho nám chyběli někteří zkušení starší hráči, například gólman Víšek a Frohna,“ řekl k prvnímu přátelskému střetnutí kouč šemíků Jiří Formánek.

Druhý herní test se uskutečnil během uplakané středy na domácí umělce. Celý den od rána do večera lilo jako z konve, déšť ustal jen na dvě hodiny – jako na objednávku přesně v době, kdy se zápas hrál. Vyšehradu chybělo tentokrát šest hráčů, jmenovitě Frohna, Hendrych, Horkavý, Šefrna, Chlumský a Jánoš.

V první půli se dvěma vynikajícími zákroky prezentoval gólman Víšek a vypadalo to, že celé utkání s béčkem Bohemians 1905 může skončit bezbrankovou plichtou. Tím spíš, když deset minut po změně stran Kavka (hrával dříve právě za Bohemians 1905 B), který nastoupil na pravém kraji středové řady, neproměnil penaltu za faul na Olmra.

Mnohem lépe dopadla akce ze 65. Minuty. Po pasu od zkušeného obránce Švejdy (posila z Kunic) převzal míč čerstvý muž v sestavě domácích Lochman, proběhl mezi zadáky hostí a mazácky prostřelil gólmana zelenobílých: 1:0. Lochman, který se vrátil z hostování ve střížkovské Bohemce, kde hrál dorosteneckou divizi, byl přitom na hřišti teprve pět minut – vystřídal právě Kavku.

Mladí klokani však nerezignovali, začali tlačit na Víškovu branku a vytvářeli si také šance. Jednu z nich proměnil v 74. minutě Šedivý, a vyrovnal tak na konečných 1:1.

„Byl to vyrovnaný zápas, jak co do obrazu hry, tak i šancí. Typická příprava, Vyšehrad zkoušel nově příchozí hráče a my jsme zase postavili hráče ročníku 1992. Remíza 1:1 je zasloužená,“ řekl po posledním hvizdu sudího Kutiše kouč Bohemians 1905 B Slezák.

„Remíza mě mrzí, protože velmi mladý tým béčka Bohemky jsme měli porazit. Na druhou stranu je zasloužená, protože soupeř bojoval až do konce. V tomto utkání jsme postavili celkem dvacet hráčů. Opět když jsme prostřídali, tak se herní systém naboural. Ale byli tam kluci z béčka a dorostu, která jsme chtěli vidět v zápase. Obě dosavadní přípravná utkání nám posloužila k tomu, abychom viděli, kdo na to má a kdo ne. V nejbližších dnech uděláme redukci kádru. Z mladých, co zkoušíme, se tu objevili dva zajímaví hráči. Ty si tady nejspíš necháme a u těch ostatních se dohodneme, zda budou hrát za béčko, nebo se s nimi rozloučíme. Nerad bych někomu ukřivdil, ale hráče jsme viděli i v trénincích, a tak již určitý obrázek máme. Co se týče Sleziho, budu jedině rád, když tady bude pokračovat,“ sdělil trenér domácích Formánek.

V neděli 24. července od 17 hodin nastoupí šemíci ve Štěchovicích k premiérovému soutěžnímu zápasu sezony, v předkole Ondrášovka Cupu je vyzve ambiciózní domácí tým, nováček divize. Postoupil coby druhý tým tabulky Středočeského krajského přeboru za vítěznými Zápy.

Příprava: Slavoj Vyšehrad – Bohemians 1905 B 1:1 (0:0)

Branky: 65. Lochman – 74. Šedivý.

Rozhodčí: Kutiš – Čikara, Stěhule.

Diváků: 25.

V 55. min. neproměnil Kavka (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad 1. poločas:Víšek – Budějský, Švejda, Černý, Nosek – Kavka, Kordule, Kohout, Švehla, Pražák – Bošanský.

Vyšehrad 2. poločas: Víšek (60. Hlubuček) – Budějský (65. Pohnán), Švejda, Olmr, Ramba – Kavka (60. Lochman), Kordule (70. Hovorka), Kohout, Pechar, Nosek (65. Klupsa) – Bošanský (60. Kroh).

Bohemians 1905 B: Hlavatý (46. Maha) – Ardelt (46. Živný), Ludvík (46. Ondráček), Vybíral, Janda – Petlička (82. Šplíchal), Malý (46. Šedivý), Kouba, Šplíchal (46. Valenta) – Vignozzi, Vašut (46. Bublík).

Připravil: Denis Postler