V poslední přípravě vítězství 3:1 na Čafce

ZÁBĚHLICE – Vítězstvím 3:1 na hřišti ČAFC završil A-tým Vyšehradu svoji přípravu na novou sezonu. V úterý 9. srpna v 17.00 hod. náš tým přivítá v domácím prostředí Převýšov. Půjde o utkání 2. kola Ondrášovka Cupu, jehož vítěz vyzve ve 3. kole lepšího ze souboje Meteor VIII – Slavia. Proto vůbec neváhejte a přijďte šemíky povzbudit! V sobotu 13. srpna brzy ráno pak odcestuje Slavoj do severočeského Dubí, kde se v premiéře nového ročníku divize B střetne s tamním béčkem Teplic.

Na záběhlickém stadionu Čafky, týmu lepšího středu pražského přeboru, trenéři hostí Jiří Formánek a Tomáš Zmatlík postrádali tři zkušené borce: brankáře Víška a stopery Hendrycha s Horkavým. Jejich absence však nebyla tentokrát zas až tolik znát, neboť se bojovalo jak o místo v základní sestavě, tak i o to, kdo si z nově příchozích a zkoušených hráčů zajistí místo v kádru pro podzimní část sezony.

Dva góly nováčka Hradeckého

V tomto směru vyšel zápas skvěle útočníkovi Vladimíru Hradeckému, jenž tři dny po svých 24. narozeninách vstřelil dva góly a v závěru utkání málem zkompletoval hattrick. „To už bych toho chtěl moc, navíc bych pak musel platit do kasy, což bych nerad,“ zubil se po zápase Hradecký, přestože toho měl v horkém a dusném počasí až až. Třetí gól Slavoje dal nakonec střídající Kavka.

Už v prvním poločase byl znát rozdíl mezi divizí a přeborem, do šancí se dostali Bošanský a Černý. Po centru Noska ve 34. min. vstřelil vedoucí branku hlavou Hradecký: 0:1. O tři minuty pro změnu centroval z druhé strany kapitán Frohna a do sítě hlavičkoval Bošanský, k jeho překvapení a nevoli však čárový sudí Novotný zdvihl praporek nahoru: ofsajd.

Po změně stran se postupně vystřídalo v modrém dresu šest hráčů, ale ani kombinovaná sestava s testovanými hráči nepolevila v tlaku. Za Noska přišel Kavka, který v 65. min. obral o míč obranu domácích, upaloval sám na gólmana Svobodu a sólový únik s přehledem proměnil: 0:2.

Trvalo jen tři minuty a Svoboda, nejlepší brankář pražského přeboru s jedenácti vychytanými nulami, kapituloval potřetí. V 68. min. přihrával Ramba a Hradecký posunul skóre na stav 0:3.

„První přípravný zápas za Vyšehrad jsem hrál už v Dobřichovicích. Nebylo to pro mě snadné, protože už dlouho jsem nenastoupil v základu. Teď už se ale cítím lépe, takže doufám, že mi to tam bude padat i nadále jako tady na Čafce,“ pokračoval Hradecký. „Vláďa je útočník do tahu, který nám tady chyběl. Bude-li na sobě pracovat, naši útočnou sílu jistě zvýší,“ ocenil dravého útočníka trenér Jiří Formánek.

V 74. min. se po faulu gólmana Blažka na domácího Pulkerta kopala penalta a Tomáš Kaliba snížil na konečných 1:3. Tutovku měl ještě Kavka a po jeho přihrávce se tlačil do šance i Hradecký, nic z toho však už nevzešlo a osmnáct přítomných diváků mohlo vyrazit směr sobotní oběd.

Gólů měl být dvojnásobek, věděl kouč Formánek

„Už samotnou možnost hrát s kvalitním divizním soupeřem jsem přivítal. Hřiště bylo kvalitně připraveno a někteří naši mladí hráči prošli těžkým testem, takže spokojenost. Výsledek 1:3 odpovídá, mrzí mě jen to, že po solidním prvním poločase jsme Vyšehradu dva góly darovali. Tyhle chyby ale snad ještě odstraníme, jsme teprve v polovině přípravy,“ okomentoval zápas trenér ČAFC Zdeněk Herink.

„Byli jsme lepším týmem, udrželi jsme míč a dostali Čafku pod tlak. To bylo v pořádku, nespokojen jsem však byl se zakončením. Z té obrovské spousty šancí jsme měli dát minimálně pět, šest gólů. Hlavně ve druhé půli, kdy už Čafka trochu odpadla fyzicky,“ přidal se s hodnocením i trenér Vyšehradu Jiří Formánek.

V úterý na Převýšov i se Slezákem

Velmi příznivou okolností pro něj samotného i pro celý Vyšehrad je fakt, že se podařilo prodloužit působení 41letého veterána Dalibora Slezáka, který dal na jaře za náš tým osm divizních branek. Od nové sezony se sice stal hlavním trenérem divizního béčka Bohemians 1905, pokud mu ale nebudou zápasy časově kolidovat, nastoupí za Vyšehrad. Poprvé v nové sezoně již v úterním pohárovém klání proti Převýšovu!

„Nemůžeme si dovolit mít v kádru jen dva útočníky, navíc Slezimu budou občas zápasy kolidovat. Při rozšíření kádru budeme moci hrát náročnější fotbal. Teď už se soustředíme na Převýšov, který má sice kompaktní tým a ví, co má hrát, ale doufám, že nás ničím nepřekvapí a se Slavií si nakonec zahrajeme my,“ dodal kormidelník našeho mužstva.

Máme-li z poháru vypadnout, tak až se Slavií!

Na úterní zápas s Převýšovem se těší i samotní hráči. „Rozhodně chceme postoupit. Máme-li v poháru s někým vypadnout, tak až se Slavií. Slyšel jsem, že Převýšov má silný tým, což potvrzuje i jeho vítězství v prvním kole nad Českou Lípou. Avšak doufám, že domácí prostředí s umělkou bude naší výhodou. Pokusíme se co nejvíc zužitkovat naši největší zbraň, tedy nátlakovou hru a z ní vyplývající standardky,“ uvedl obránce Lukáš Budějský.

„I když nastoupím proti Převýšovu třeba jen na půlhodinu, udělám vše proto, abychom vyhráli a postoupili. Je mi jedno, kde budu hrát, klidně budu i chytat,“ slíbil Hradecký, který byl na jaře v kádru České Lípy a ještě předtím v Loko Vltavín. V Holešovicích však hrál krajního záložníka. „Jsem moc rád, že mohu hrát za Vyšehrad, i proto, že bydlím v Praze. Sice na Černém Mostě, ale dojíždění mi nevadí, jsem zvyklý dojíždět i do školy v Dejvicích.“

Shodu okolností byl Hradecký zhruba před dvěma a půl roky v týmu Převýšova, a tak nadcházejícího soupeře dobře zná. „Těžký soupeř, klub má peníze i kvalitní hráče. Navíc trenér Pilný umí mužstvo vybláznit. My je však na umělce seřežeme,“ dodal odhodlaně důrazný forvard a nováček v kádru šemíků.

ČAFC Praha – Slavoj Vyšehrad 1:3 (0:1)

Branky: 74. T. Kaliba z pen. – 34. a 68. Hradecký, 65. Kavka.

Rozhodčí: Hlavnička – Novotný, Špivák.

Diváci: 18.

ČAFC: Svoboda – Kovačík (76. J. Pěruška), Benda, J. Kaliba, T. Kaliba – Pulkert, Hrazdil, Ponětajkin, Ulrich (60. Říha) – Šlitr (70. Trčka), Trčka (46. M. Pěruška). Trenér Zdeněk Herink.

Vyšehrad: Michňa (55. Blažek) – Budějský (55. Vítek), Švejda, Černý (55. Ramba), Nosek (46. Kavka) – Kohout – Frohna, Pechar (46. Švehla), Pazderník – Hradecký, Bošanský (55. Lochman). Trenér Jiří Formánek.

Připravil: Denis Postler