S Brozany opět vítězství 2:0, u obou gólů byla čerstvá posila z Kunic Kočí

„A“ muži – Na Brozany se šemíkům daří! Po necelých třech měsících jsme přivítali na Vyšehradě znovu tohoto soupeře z Litoměřicka a stejně jako v červnu jsme se mohli radovat z vítězství 2:0. Svými góly se o něj tentokrát postarali kapitán Jakub Frohna z penalty a po změně stran Michal Švejda. Na obou brankách se podílel i nový muž v naší sestavě Michal Kočí, který k nám přišel do konce roku na hostování z Kunic.
Čtyřiadvacetiletý Michal Kočí, syn trenéra Borise Kočího, nastoupil na důležitém postu ofenzivního záložníka. S jeho obsazením jsou už nějaký čas problémy, a to vinou přetrvávajícího zranění Tomáše Pechara.
Brozany v čele s trenérem Jiřím Němcem a kapitánem Radkem Diveckým mají kvalitní mužstvo, což dokázalo o týden dříve vítězstvím 6:0 s Čelákovicemi. Slavoj však chtěl už konečně zabránit tomu, aby jako první inkasoval, a tak se hrála v první půli poměrně obezřetná partie s minimem šancí na obou stranách. Do poločasu stojí za zmínku Horkavého pokus po rohu Frohny a Kohoutova hlavička po centru Hradeckého, již zblokoval jeden ze zadáků hostí. Odražený míč pak napálil Kavka vysoko nad.
Možná už se viděly Brozany v šatně, těsně před poločasem však podcenily naši rozehrávku a byly za to potrestány. Horkavý vybojoval na polovině hřiště míč, a u něj tak začala kombinace pěti hráčů, která skončila dlouhým balonem na Bošanského a jeho průnikem až do vápna hostí. Tam ho fauloval brankář Havránek a měli jsme výhodu penalty. Kapitán Frohna ji využil a připsal si svoji první trefu v této sezoně.
Deset minut po změně stran mohl zvýšit Hendrych, po rohu Frohny hlavičkoval zblízka vedle.Přesně ve chvíli, kdy vypršela hodina hry, za vápnem vypálil Kočí, jeho ostrá rána doslova složila k zemi hostujícího Brožíka, který tak zároveň nechtěně odkryl prostor Švejdovi. Jeho dorážka spolehlivě našla cíl: 2:0.
O pět minut později další roh, další šance Horkavého a střela vedle. Pět minut před koncem střelu Kavky zastavil na čáře Tupý a odražený balon napálil čerstvý muž v naší sestavě Kordule do břevna. To už byli na hřišti i další borci z lavičky Černý a Slezák.
Ještě v 90. minutě měl čistou gólovou šanci Kavka, jeho střelu však gólman Havránek dokázal vyrazit na roh. Nic to už nezměnilo na výhře šemíků, kteří budou chtít bodovat i v příštím zápase v Čelákovicích. Ten se uskuteční v sobotu 8. října v 10.15 hod.

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: "Po porážce v Jirnech nám povinnost velela doma vyhrát, to se povedlo. Máme důležité tři body, přestože jsmě měli ve druhé půli hluchý patnácti až dvacetiminutový úsek. Hlavně po našem druhém gólu jsme přenechali iniciativu Brozanům. Doma bychom však neměli nechat soupeře hrát. Zklamáním je pro mě i to, že jsme zahodili spoustu příležitostí, hlavně Tomáš Kavka i další hráči. Mohli jsme tak klidně vyhrát tři, čtyři a možná i pět nula. Jednoznačně nám pomohlo, že jsme tentokrát my skórovali jako první. Teď nás čekají dva zápasy venku a chceme-li udržet kontakt se špičkou, musíme bodovat i v nich. Co se týče Michala Kočího, byli jsme s ním v kontaktu už asi měsíc. Známe ho už z předchozího společného působení ve Spartě Krč. Zatím nepředvedl všechno, co v něm je, ale až si zvykne na umělku i na spoluhráče, určitě nám pomůže. Zatím je tady na hostování do konce roku 2011."

Čerstvá posila Michal Kočí: "Zatím jsem na Vyšehradě stihl dva tréninky a hned po nich zápas s Brozany. S vlastním výkonem, co se týká ofenzivní části hry a fotbalovosti, jsem však napoprvé nebyl vůbec spokojen. Příště to snad bude lepší. Ale jako tým jsme podali zodpovědný výkon směrem dozadu a nepustili Brozany do žádné šance. Za stavu 2:0 jsme měli dát ještě třetí a uklidňující gól."

Stoper Peter Horkavý: "Nemyslím si, že by se nám v tomto zápase úplně všechno dařilo. Museli jsme to vydřít, protože Brozany jsou kvalitním soupeřem. Ale my jsme se už potřebovali chytit, a tak jsme přikládali velký význam začátku utkání. Už kvůli tomu, že v předchozích pěti zápasech jsme vždy inkasovali jako první. Tlačili jsme se do plných, a to byla pro soupeře možnost chodit do brejků. Góly jsme však dali my a jsme rádi za tři body. Příchod Michala Kočího nás vzhledem k dlouhodobé absenci Tomáše Pechara nepřekvapil, už jsme to dokonce čekali dříve. Jsem rád, že přišel, určitě se s ním zvýší kvalita zálohy a pomůže nám v dalších zápasech."

Brankář Petr Víšek: "Před zápasem jsme si v kabině říkali, že hlavně nesmíme znovu inkasovat jako první. Povedlo se to a navíc jsme po delší době uhájili čisté konto. Brozanům jsme ani nedali příležitost, neměly větší šanci skórovat. Teď ještě abychom uspěli i v dalších dvou zápasech, co nás čekají venku, v Čelákovicích a v Žatci."

Trenér Sokola Brozany Jiří Němec: "Nebudu zápas komentovat."

Manažer Sokola Brozany Jan Kudlička: "Je to jednoduché, nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Zase jsme prohráli na Vyšehradě 2:0. První půle nám přitom docela vyšla, měli jsme dokonce i mírnou převahu a tři pološance. Pak ale přišla zbytečná chyba gólmana, neměl v tom prostoru, kam vyběhl, ani co dělat. Dostali jsme gól do kabiny, ve druhém poločase přišla náhodná druhá branka, šťastná pro domácí, a bylo po zápase. Dvacet minut jsme Vyšehrad nepustili za půlku, bylo to však bez efektu. Zdejší umělka nám vůbec nesedí. Máme doma také umělou trávu, ale jiného typu. Trénovali jsme na ní, ale nepomohlo to. Některé naše hráče jsem vůbec nepoznával, přestože jsme až na jedinou výjimku nastoupili v optimální sestavě."

Kapitán Brozan Radek Divecký: "Naše hra směrem dopředu je špatná, málo bojujeme o balon. Na konci první půle si domácí útočník Bošanský zaběhl do lajny a náš brankář Jirka Havránek udělal v tu chvíli chybu. Pokud by nevyběhl, asi by k penaltě nedošlo. Ale nechci ho kritizovat, to je všechno jen kdyby. Nesouhlasím, že jsme neměli žadné šance, po centrech před branku domácích se nám naskýtaly možnosti dát gól, bohužel jsme to ani jednou nedotáhli do konce. Máme dostatečně kvalitní tým na to, abychom hráli do třetího nebo čtvrtého místa, jenomže je už polovina podzimu a my máme jen sedm bodů. A to je velké zklamání. Hlavně utkání venku jsou z naší strany tragická. Možná nám však vzaly nějaké síly i domácí pohárové zápasy s Mostem a Duklou Praha, v nichž jsme se chtěli vytáhnout."

FK Slavoj Vyšehrad – SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)

Branky: 45. (+1) Frohna z pen., 61. Švejda.

Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 10:8. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:5.

Rozhodčí: P. Kotalík – Štuk, O. Černý. ŽK: Hendrych, M. Kočí – Tupý, Kopecký, Divecký.

Diváci: 284.

Vyšehrad: Víšek – Frohna, Horkavý, Hendrych, Nosek – Švejda – Kohout (82. Kordule), M. Kočí, Hradecký (60. K. Černý) – Kavka, Bošanský (65. Slezák). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Blažek, Budějský, Švehla a Lochman. Trenér Jiří Formánek.

Brozany: Havránek – Vaněk (24. Tupý), Divecký, Pešula, J. Kühn (61. Vít. Brožík) – Hora, Kopecký, Gnahoui, Vacek – Mašanský, Vrat. Brožík (67. Havrda). Trenér Jiří Němec.