Další těsná porážka přišla na půdě nováčka v Žatci

„A“ mužiPátou podzimní porážku a třetí rozdílem jediné branky utrpěl Vyšehrad na hřišti žateckého nováčka divize B. Domácí rozhodli zápas ve svůj prospěch de facto již v úvodu utkání, kdy vstřelili dva góly. Kavka brzy snížil, přes veškerou snahu se nám už ale vyrovnat nepodařilo. Z šestého místa tabulky se tak zvýšil náš odstup právě vůči pátému Žatci na čtyři body.

Ukázalo se, že předchozí porážka v Čelákovicích měla pro Slavoj dvojnásob zničující dopad. Kromě velmi problematické penalty v 90. minutě, z níž jsme inkasovali na Unionu rozhodující branku, to odnesl gólman Víšek červenou kartou a v Žatci potom jeho zkušenosti chyběly. Dostal stopku na jeden zápas.

Kromě Víška chyběli i Slezák a se zraněním třísel laborující Švehla, o Pecharově dlouhodobé absenci ani nemluvě. Viróza vystrnadila ze základní sestavy Frohnu a zcela zdravotně v pořádku nebyli ani Hendrych s Budějským. Ti ale nastoupili od začátku a odehráli celé utkání. V žatecké sestavě chyběli veteráni Z. Svoboda a Pikl, druhý z nich přišel na hřiště až čtvrt hodiny před koncem.

Podobně jako před týdnem začalo pro nás utkání nejhůř, jak to jen šlo. Už v 6. min. odcentroval před naši branku domácí Janáček a gólman Blažek míč neudržel v rukou. Žatecký útočník Sláma i s pomocí atakujícího Jakubova z toho vytěžil maximum, tedy vedoucí gól a stav byl rázem 1:0.

Hosté se snažili rychle vyrovnat, s koncovkou však byli na štíru. Dvě šance měl Kavka, jednu pak Bošanský. Místo vyrovnávací branky tak naopak přišla v 17. min. druhá v naší síti. Po ne zcela ideální rozehrávce od branky Vyšehradu získali domácí hráči aut, Jakubov z dvaceti metrů trefil břevno a odražený míč poslal Klasna hlavou do sítě: 2:0.

Ve 26. min. přišla naše jediná radost v tomto utkání, Nosek kolmicí uvolnil Kavku, ten běžel sám na domácího brankáře Švarce a proměnil: 2:1.

V další šanci už mohl Kavka vyrovnat poté, co zasekl balon, trefil však gólmana. V závěru první půle se vyznamenal pohotovým zákrokem Blažek, měl však i trochu štěstí, když žatecký Heinc trefil tyč. Odražený balon letěl podél brankové čáry a Nosek jej pak odkopl do bezpečí.

Ještě v úvodní čtvrthodince druhé půle se hrál vyrovnaný fotbal, potom se ale Žatec uzavřel do obranné ulity. Přesto musel Blažek ještě jednou předvést výborný zákrok, kdy střelu zdálky vytáhl na roh.

V závěrečné půlhodině náš tým nejenže mohl vyrovnat, ale dokonce i vyrovnal – po přihrávce od Bošanského se to povedlo Kavkovi, byl mu však odmáván hraniční ofsajd.

Do hry se po změně stran postupně dostali z lavičky i Frohna, Černý a Kroh. Spolupráce posledně dvou jmenovaných hráčů zaváněla čtvrt hodiny před koncem rovněž vyrovnávací brankou: po centru Frohny zakončoval Černý, balon však bohužel proletěl podél brány do zámezí. Do velmi nadějné situace se ještě téměř protlačil Kočí, domácí zadáci mu ovšem na poslední chvíli ukopli míč.

Trenér Vyšehradu Jiří Formánek: „Zápas se pro nás začal vyvíjet hodně nepříznivě. Brzy jsme dostali první gól a přestože jsme měli potom tři dobré přiležitosti vyrovnat, naopak jsme sami inkasovali podruhé. Za stavu 2:1 se na poslední půlhodinu utkání Žatec zatáhl a kouskoval hru. Přesto jsme mohli vyrovnat. Teď pro nás bude velmi důležité porazit doma Motorlet, k dispozici už bude i gólman Víšek, který dostal trest na jeden zápas a odseděl si ho v Žatci. A snad také přijde Slezák.“

Trenér Žatce Pavel Koutenský: „V prvním poločase jsme byli lepší, měli jsme pět až šest šancí, zatímco Vyšehrad tři. Ve druhé půli to byl spíš boj než fotbal. Vyšehrad nás zmáčknul, ale za první poločas jsme si vyhrát zasloužili. Vsadili jsme na brejkové typy fotbalistů, proto šel Pikl na hřiště až jako střídající hráč, aby zklidnil hru. Zdeněk Svoboda má svalové zranění. Povedlo se nám však doplnit tým z Mostu, odkud k nám přišli Sláma s Brunzou.“

FK Slavoj Žatec – FK Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:1)

Branky: 6. Sláma, 17. Klasna – 26. Kavka.

Rozhodčí: Aubrecht – Melničuk, Štěrba. ŽK: Janáček, Klasna – Hendrych, Horkavý.

Diváci: 300.

Žatec: Švarc – Vávra, Heinc, Bešík, Fiřt – Macháček, Janáček, Klasna (73. Pikl), Lesniak – Sláma (80. Paul), Jakubov (85. Baierl). Trenér Pavel Koutenský.

Vyšehrad: Blažek – Budějský, Hendrych, Horkavý, Nosek (75. Kroh) – Kohout (55. Frohna), Švejda, Kočí, Hradecký (65. Černý) – Kavka, Bošanský. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Smutný a Kordule. Trenér Jiří Formánek.