Šemíci nadělovali, pod výhru 5:0 s Vilémovem se podepsalo pět střelců!

„A“ muži – Od začátku až do konce jednoznačná záležitost: takový byl zápas 13. kola divize B, v němž Vyšehrad rozstřílel doma 5:0 Vilémov. Dvě kola před koncem podzimní části jsme tak předstihli v tabulce na skóre Žatec a z páté pozice nyní ztrácíme na mužstvo před námi, kterým je právě Vilémov, jediný bod. Pod jednoznačný výsledek se podepsalo pět hráčů, do střelecké listiny se zapsali Lukáš Budějský, Martin Kohout, Peter Horkavý, Michal Kočí a Vladimír Hradecký, tedy jeden obránce a čtyři záložníci. Pro Kohouta a Hradeckého šlo o premiérové trefy v mistrovském utkání našeho týmu.
Již ve 3. minutě zápasu se probíjel s míčem do vápna Michal Kočí, hostující kapitán Šmalcl jej nedovoleně zastavil a kopala se penalta. Lukáš Budějský ji střelou k tyči s velkým přehledem proměnil a vedli jsme 1:0.
Na rozdíl od většiny předchozích zápasů měli tentokrát šemíci skvěle seštelovaná mířidla: co střela, to balon mířící do prostoru mezi třemi tyčemi. Zkušený gólman hostí Vaňák musel být stále ve střehu. ani jeho spoluhráči v poli nesložili ruce do klína, hlavně nejlepší střelec Vilémova Dvořák se stále pokoušel o zakončení.
V základní sestavě se objevil i nejlepší střelec Tomáš Kavka, přestože celý týden netrénoval kvůli svalovým bolestem. Na hřišti však byla jeho přítomnost hodně znát. Ve 24. min. hlavičkoval "padající list" pod břevno, Vaňák s námahou vyrazil na roh. O tři minuty později po trestném kopu Tomáše Noska hlavičkoval zblízka Jirka Bošanský vedle brány.
Ve 33. min. ale přišel za zraněného Noska na hřiště Martin Kohout, na vápně se dostal k odraženému míči a bez okolků jej výstavní dělovkou napálil do sítě: 2:0. To byl krásný fotbalový moment, který ocenili i diváci. K potlesku je donutili naši hráči ještě minutu před poločasem, kdy Budějský křížným pasem našel Kavku, ten od brankové čáry poslal zpětnou přihrávku a nabíhající Peter Horkavý zvýšil na 3:0.
Šest minut po změně stran po přihrávce od Kočího pálil z otočky Bošanský, tento zápas ale nebyl z pohledu střelecké produktivity zasvěcen útočníkům. A tak alespoň přihrávali. V 55. min. Kavka po zemi přesně a včasně "namazal" Kočímu a ten stejně zkušeně placírkou zavěsil k tyči: 4:0.
V 69. min. Vláďa Hradecký po velkém sóle přes půl hřiště završil skóre na 5:0. Škoda, že se nepodařilo přidat ještě šestý gól, a vyrovnat tak loňskou produktivitu z utkání s týmž soupeřem: před rokem jsme totiž porazili doma Vilémov 6:3.
Vláďa Hradecký byl pak v 73. min. faulovám hostujícím stoperem Koblížkem, který viděl druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. Vyhráli jsme tedy 5:0, na hřiště se dostali v roli střídajících hráčů i mladíci Saša Lochman a Robin Zimmermann. Co víc si přát.
V příštím zápase zajíždí Vyšehrad do Blšan, přičemž hrát se bude již ve čtvrtek 10. listopadu v 19.00 hod. Kdysi prvoligový tým Chmelu uzavírá tabulku divize B s pouhými třemi body za tři remízy, a tak je jasné, že na jeho stadionu nastoupíme v roli favorita. Teď už jde jen o to, naplnit ji a získat kýžené tři body.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma:
"Pět nula, to je hezký výsledek a podle mě se na to i dobře koukalo. Tedy s výjimkou čtvrthodinového úseku v prvním poločase, kdy tam byla zhruba mezi pětadvacátou až čtyřicátou minutou hluchá čtvrthodinka. Nakonec jsme měli ještě další šance a jsem rád, že diváci odcházeli domů spokojeni. Neřekl bych, že Vilémov nastoupil s příliš velkým respektem, vždyť měl před zápasem o čtyři body víc. Dali jsme však rychlý první gól a bylo dobře, že jsme hráli hodně vysunutý presink. Tím jsme donutili soupeře k několika chybám, které jsme pak dokázali potrestat. Nechci nikoho jednotlivě vyzdvihovat, celý tým zahrál dobře. Moc mě také těší, že jsme dostali do hry dva dorostence. Ve čtvrtek od sedmi večer hrajeme v Blšanech. Základem je tohle utkání nepodcenit, doufám, že po výhře s Vilémovem nikomu moc nenaprší do nosu."

Autor první branky Lukáš Budějský:
"První gól nás samozřejmě uklidnil a po celý zápas jsme pak soupeře převyšovali. Vyhovuje mi, že chodím na standardky, jsem pak rozkopanější a hraje se mi líp. Teď už je to určitě lepší než na začátku sezony, kdy tam bylo nějaké zranění a pak mi to moc nešlo."

Autor druhé branky Martin Kohout:
"Byl to můj první gól za Vyšehrad, takže to bude nejspíš za pětikilo... Už v první půli jsem střídal zraněného Tomáše Noska, přišel roh, odražený balon od soupeře a na vápně jsem to napálil přímo do šibenice. Byl to můj první kontakt s míčem, a hned to takhle krásně vyšlo. To se málokdy stává. Do poločasu jsme přidali ještě třetí gól a už to bylo dobré. mohli jsme hrát a kombinovat v klidu. Nakonec jsme mohli dát i víc než pět gólů."

Autor páté branky Vladimír Hradecký:
"Měli jsme v hlavách ještě zápas s Motorletem, a tak jsme i za stavu chtěli přidat další góly. Po souboji na polovině hřiště Peter Horkavý vybojoval balon, převzal jsem ho a protože se mi všichni rozestoupili, šel jsem s ním dál a vystřelil. Bylo to sice s tečí, ale na druhou stranu, než šel gólman, takže to vyšlo. Konečně jsem dal v mistráku za Vyšehrad góla. Pro nás určitě dobrý zápas,doufám, že vyhrajeme i ve čtvrtek v Blšanech."

Debutant Robin Zimmermann:
"Byl jsem trochu nervózní, protože šlo o moji premiéru v A-týmu. Pro mě to nebylo snadné, i když kluci mi nahrávali a myslím, že jsme hráli dobře a zaslouženě vyhráli. Ještě mám však co dohánět."

Milan Suchomel, trenér Vilémova:
"Ve dvou zápasech na Vyšehradě jsme dostali jedenáct gólů, což je dáno i specifikem tohoto malého hřiště, na něž jsou domácí zvyklí. Pro nás, kteří na tom netrénujeme, je to atypické a nebezpečné. Není to výmluva, jen kritika celkového pojetí fotbalu v Čechách. Nechci brečet, ale zápas ovlivnila druhá minuta a gól z penalty. To bylo velice přísně pojaté, podle mě dokonce cíleně pojaté. Kromě toho druhý faul našeho hráče Koblížka nebyl na vyloučení, šlo o běžný zákrok."

Libor Sklenář, manažer Vilémova:
"Zápas ovlivnil výrazně rozhodčí penaltou v úvodu, která podle našeho názoru nebyla. Druhý gól zase padl po obráceném faulu, to nás také rozhodilo. Ani hřiště Vyšehradu nám nevyhovuje. Jinak ale domácí vyhráli zaslouženě, k čemuž jim blahopřeji."

FK Slavoj Vyšehrad – SK STAP-TRATEC Vilémov 5:0 (3:0)

Branky:
4. Budějský z pen., 34. Kohout, 44. Horkavý, 55. Kočí, 69. Hradecký.

Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0.

Rozhodčí: Melničuk – Pešek, Kučka. ŽK: Frohna – Koblížek, Hyka, Dvořák, Šmalcl. ČK: 73. Koblížek (Vilémov).

Diváci: 223.

Vyšehrad:
Víšek – Budějský, Švejda, Hendrych, Nosek (33. Kohout) – Frohna, Horkavý, Kočí (70. Zimmermann), Hradecký – Bošanský, Kavka (64. Lochman). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Blažek, Ivančo a Jiráň. Trenér Jaroslav Klíma.

Vilémov: Vaňák – Hyka, Šmalcl, Koblížek, Jirchář – Škyta, Dobeš, Opička, Kopřiva (46. Čuda) – Procházka, Dvořák. Trenér Milan Suchomel.