Kočkova efektní trefa do sítě Vlašimi stačila (jen) na remízu

„A“-muži – Cennou plichtu s druholigovým soupeřem uhráli v nedělní přípravě na domácím hřišti fotbalisté Vyšehradu. S Vlašimí remizovali 1:1, a mohlo to být dokonce ještě lepší, nebýt laciné vyrovnávací branky.

„Můžeme být maximálně spokojeni,“ pochvaloval si vystoupení šemíků trenér Jaroslav Klíma. „Podobně jako s Kunicemi a Kladnem jsme podali velmi dobrý výkon. Mladí kluci, kteří dostali šanci, ukázali, že mají na to, sehrát rovnocennou partii s druholigovým soupeřem.“

Den po sobotní porážce 1:2 s Polnou nastoupila pochopitelně výrazně obměněná sestava, tentokrát s většinou zkušených hráčů z A-týmu. K ideálnímu složení měla ovšem i tak daleko. Volno dostal po sobotě Horkavý, chyběli také Hradecký, Letko, Bošanský, Frohna a Kubík. Posledně dva jmenovaní hráči v dosavadních pěti přípravných duelech dosud nenastoupili.

Slavoj nedbal silného mrazu a do favorizovaného protivníka se pustil s vervou a chutí. V prvním poločase bylo radostí sledovat předvedenou hru. Už v 7. min. se dostal do gólové šance Čižikov, autor sobotní branky proti Polné však tentokrát z úhlu těsně přestřelil.

Po dvaceti minutách hry se Kočí snažil najít centrem právě Čižikova, místo něj však parádně trefil šibenici vlašimské branky! Její strážce Hanuš, který má na svém kontě mj. dvanáct odchytaných prvoligových zápasů za Slavii, neměl nárok. Míč se odrazil „angličanem“ od tyče do sítě: 1:0.

„Možná to vypadalo hezky, šlo to do šibenice a pak od tyče do brány, ale nebylo to chtěné. Evžen Čižikov nabíhal na zadní tyč, a tak jsem to tam chtěl poslat. Jenomže mi to malinko sjelo, navíc fouknul vítr a zapadlo to tam. Bylo to štěstí, včetně toho, že brankář mírně podklouzl,“ popsal svoji trefu její autor Michal Kočí, jenž má u spoluhráčů přezdívku Kočka.

Ofenziva pokračovala a Hanuš musel čelit hlavně mnoha střelám ze střední a delší vzdálenosti. Zkoušeli to Čižikov, Švejda, Budějský z trestného kopu i Nosek. Blízko ke druhé trefě měl pět minut po změně stran Budějský, bohužel ale trefil jen břevno vlašimské svatyně. Škoda, za stavu 2:0 by už i profesionální fotbalisté těžko vývoj zápasu otáčeli. Místo toho dostali „nabídku“ na vyrovnávací branku, již ihned využili. Kosak vypálil zdálky a gólman Blažek, jenž krátce předtím nahradil Víška, neudržel balon v rukou. Dobíhající Nečas pak už snadno dorazil míč do sítě a potěšil svého otce v hledišti: 1:1.

„Velká škoda, že jsme dostali tak hloupý vyrovnávací gól. Vlašim hraje o dvě soutěže výš, to ale nebylo vůbec znát. Myslím, že ani nebyla lepší, naopak šancí jsme měli víc my. Dali jsme a také inkasovali náhodný gól, a tak si není co vyčítat,“ doplnil autor našeho gólu Kočí.

„Byli jsme lepší, měli víc ze hry, protože kromě jedné situace v první půli, kdy zaspal Bouda, jsme inkasovali gól z jediné střely Vlašimi na bránu. Sami jsme velkou šanci nedali. Ve druhé půli jsme prostřídali, trefili břevno a potom dostali nesmyslný gól po chybě gólmana Blažka,“ zhodnotil zápas trenér Slavoje Jaroslav Klíma.

„Výsledek mě neuspokojuje, jenomže Vyšehrad byl hodinu hry lepší a agresivnější. Někdy to bylo v soubojích až zákeřné, některé zákroky byly šílené, ale to se v přátelácích nechává. Projevilo se, že domácí jsou na tento povrch zvyklí, ale my jsme začali hrát až tak od šedesáté minuty. Soupeře jsme přehrávali kondičně a vytvořili si tlak. Došli jsme si pro vyrovnávací gól, ale víc jsme nestihli, přestože jsme měli potom ještě další dvě šance,“ řekl kouč Vlašimi Luboš Urban.

Šemíci se v dalším přípravném zápase představí v sobotu 11. února v deset hodin dopoledne znovu na domácí půdě, a sice zápasem s Loko Vltavín. Nadcházející soupeř z Holešovic přezimuje na sedmé příčce tabulky ČFL. Na rozdíl od utkání s Polnou a Vlašimí, jež byly klasickými přáteláky, se duel s „Lokádou“ hraje v rámci Vyšehrad Cupu.

Slavoj Vyšehrad – Graffin Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 20. Kočí – 73. Nečas. Rozhodčí: Hrubeš – Moudrý, Berka. ŽK: Budějský (Vyšehrad).

Diváci: 35.

Vyšehrad: Víšek (65. Blažek) – Budějský, Švejda, Hendrych, Nosek (67. Houdek) – First, Kočí (77. Čižikov), Kohout (48. Švehla), Čižikov (72. Haetchi) – Lochman (56. Jiráň), Baratinský. Trenér Jaroslav Klíma.

Vlašim: Hanuš – Vebr, Macháček, Zákostelský (80. Kolašinac), Petrů – Pokorný, Macek (46. Demeter), Kosak – Nečas, Červenka (46. Vojta), Průcha (60. Matějka). Trenér Luboš Urban.