Dres Slavoje svlékly dlouholeté opory, nahradí je mladší hráči

„A“-muži – Petr Víšek, Lukáš Budějský, Jakub Frohna, Jiří Bošanský či z mladší generace Tomáš Kavka – co jméno, to neodmyslitelné pevné body sestavy a opory Slavoje Vyšehrad. To se ale v letošním roce změní. Legendy odcházejí, nahrazují je vesměs mladí perspektivní fotbalisté.

Změny v kádru divizního A-týmu během zimní pauzy jsou opravdu zásadní. Pokud se o Slavoji Vyšehrad hovořilo dosud jako o týmu plném zkušených borců, na jaře tomu tak už nebude.

„Petr Víšek, Lukáš Budějský i Jakub Frohna tady byli už dlouho a rozhodli se zkusit štěstí jinde. Jirka Bošanský z pracovních důvodů přerušil aktivní kariéru, naopak Tomáš Kavka podepsal profesionální smlouvu v druholigovém Sezimově Ústí. Budeme se snažit, přivést za ně dva až tři zkušené hráče,“ uvedl šéf klubu a současně trenér A-týmu Jaroslav Klíma.

Vedle Kavky, jenž poskočil o dva soutěžní stupně výš, tedy do II. ligy, si polepšil už jen gólman Víšek. Bude nastupovat v ČFL za Kladno. Na stejné úrovni, tedy v divizi, zůstává další odcházející fotbalista Kamil Černý. Vytáhlý bek se přesunul do kobyliské Admiry, tj. středečního soupeře Vyšehradu v přátelském utkání.

Další hráči už míří do nižších regionálních soutěží. Lukáš Budějský a Jakub Frohna budou hrát středočeský krajský přebor za Dobřichovice. Záložník Tomáš Pechar, který většinu loňského roku promarodil, se pokusí restartovat svoji kariéru v pražském přeboru, konkrétně v Cholupicích. Stejně jako „Bóšu“ i jeho limituje pracovní vytíženost. Za Vyšehrad už nebude hrát ani 42letý veterán Dalibor Slezák, který trénuje juniorku Bohemians 1905.

Stejnou soutěž jako Bošanský s Frohnou, ale v dresu Louňovic, si zahrají Lukáš Kordule a Jarda Kroh. Louňovice trénuje Jiří Hruška, který na podzim vedl naši juniorku v I. A třídě.

Většinu odcházejících fotbalistů doplní nadějní borci z kádru U 19, kteří až dosud hráli či hrají za Vyšehrad Českou ligu dorostu. A příchody z jiných oddílů? Už jistou posilou je brankář Jiří Krček z Příbrami, jenž naposledy hostoval v Kunicích. O post gólmanské jedničky by se tak měl poprat s Martinem Blažkem. Z Písku přichází na hostování univerzál Evžen Čižikov, ze Stochova útočník Ivan Baratinský. Oba pravidelně nastupují v příprávě. Další příchody se dotahují.

Z hostování se potom vracejí dva útočníci, a sice Roman Letko z Velvar a Jiří Kubík z divizní Velimi. Toho ale bohužel brzdí zranění.