Na Admiře utkání s několika zvraty skončilo porážkou 3:4

„A“-muži – Čtyři dny po souboji s béčkem Bohemians 1905, v němž zvítězili 3:2, zažili šemíci ve středeční přípravě další a ještě intenzivnější gólovou přestřelku. Na umělce v Kobylisích v utkání s několika zvraty podlehli domácí Admiře 3:4. Vyšehrad vedl 1:0, v poločase prohrával 1:2, po změně stran skóre otočil na 3:2, ale nakonec dvakrát inkasoval a podlehl těsným rozdílem.

Dlouholetému pražskému rivalovi, který v současnosti přezimuje na 7. místě „východočeské“ divize C, měl přitom Slavoj co vracet, a to minimálně z loňského ročníku mistrovské soutěže. Nejprve na Admiře prohrál náš tým vysoko 0:5, domácí odveta pak skončila remízou 1:1.

Oproti předešlému střetnutí s mladými klokany chyběli zraněný Martin Kohout (přišel se ale omluvit a zápas sledoval z hlediště) a dorostenec Honza Bernard, do hry se však dostali další hráči. Úplně poprvé nastoupili za Vyšehrad dva Slováci z Prievidze, stoper Lukáš Pekár a útočník Radovan Babasta.

I silně kombinovaná sestava předvedla po herní stránce velmi dobrou úvodní půlhodinu. Už ve 4. min. Babasta upaloval sám na gólmana domácích Jungra, ten ho ale v čisté gólové šanci včasným vyběhnutím vychytal. V 6. min. založil akci Švejda, míč putoval kupředu po pravé lajně a po centru nabíhající Kočí otevřel skóre: 0:1. „Byl to snadný gól a završení hezké kombinační akce. Balon se dostal až ke mně na penaltu, dal jsem to k tyči,“ uvedl autor vedoucí branky.

O pět minut později měl už druhou gólovku Babasta, minisouboj s Jungrem však opět prohrál. Až po čtvrthodině hry se dostala ke slovu Admira a stoper Černý (ještě na podzim hrál za Vyšehrad!) po rohu hlavičkoval nad. V podobné pozici neuspěl na druhé straně Pekár, zblízka přehlavičkoval domácí bránu.

Ve chvíli, kdy vypršela úvodní půlhodina, se začala karta otáčet. Odražený míč trefil v šestnáctce ruku Hendrycha a Kokoška z penalty překonal našeho nového gólmana Krčka: 1:1.

O pět minut později přišel poněkud kontroverzní moment, útočník Petr nadvakrát propálil Krčka a zajistil Admiře vedení 2:1, sudí však bohužel přehlédli jeho předchozí ofsajdové postavení.

„Vyrazil jsem balon, ale oni tu situaci dohráli. Fotbal je i o štěstí a soupeř ho v tu chvíli měl,“ řekl Krček. „Gól na 2:1 byl nejspíš z ofsajdu, ale v přípravě to zase až tolik nevadí,“ poznamenal Kočí. „Těžko říct, otočil jsem se a viděl protihráče na malém vápně. A náš levý bek byl metr před ním, takže to v tu chvíli na ofsajd vypadalo,“ přidal svůj hlas i defenzivní záložník Peter Horkavý.

Právě on byl pět minut po změně stran u zrodu akce, jež znamenala vyrovnání. Balon od něj dostal levý bek Marco Christov (po Bernardovi další dorostenec na tomto postu), jenž nastartoval Babastu a ten završil svůj brejk gólem na 2:2.

V 70. min. šel Vyšehrad podruhé v tomto střetnutí do vedení. Po faulu na Ivanča se postavil k exekuci trestného kopu Hradecký a přesnou trefou po zemi ke vzdálenější tyči nachytal na hruškách zkušeného gólmana Michala: 3:2! To byl parádní gól. Prakticky hned po rozehrání Petr zblízka překopl branku Vyšehradu, kterou už v tu chvíli hájil další nový gólman Pavel Homola z Postoloprt.

Tři minuty po svém vedoucím gólu Vláďa Hradecký bombou zdálky napálil břevno, na odražený míč si naběhl Lochman, jenomže ho ve vzduchu nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Tady byla velká šance jít dokonce do dvoubrankového vedení.

Místo toho přišel další a už poslední obrat, kdy černobílí skórovali dvakrát v rozmezí tří minut. V 77. min. Petr dorážkou zblízka vyrovnal na 3:3 a v 80. min. Kurek tečovanou střelou zdálky k tyči zajistil Admiře v tomto přáteláku vítězství 4:3.

„Jsme kombinační tým, a na tak malém hřišti se nám těžko tvořilo. Nebylo, kde si vzít balon. Navíc jiná umělka než u nás na Vyšáku, víc to tady klouzalo,“ dodal autor první trefy Kočí.

Kluci bojují o místo v sestavě divizního áčka, na postu gólmana ale nastala obtížná situace. Dlouholetý brankář Petr Víšek odešel hostovat na Kladno a „dvojka“ Martin Blažek přišel v nejnevhodnější chvíli ke zranění. Takže jsou tu nyní Krček s Homolou. „Byl bych jen rád, kdybych tu mohl chytat. Docela si s klukama z Vyšehradu rozumím. Na podzim jsem ještě chytal v Příbrami dorosteneckou ligu,“ prozradil Krček.

„Nastoupili jsme znovu v kombinované sestavě a s větším počtem hráčů, protože tohle byl první ze čtyř zápasů během osmi dnů. Myslím, že jsme Admiru přehrávali, jenomže jsme inkasovali naivní góly. Kromě toho jeden z nich byl z velkého a jasného ofsajdu, další zase po faulu na našeho hráče. Za stavu 3:2 jsme měli možnost odskočit do dvoubrankového vedení, Saša Lochman ale svoji šanci neproměnil. Nebyla to však snadná pozice,“ okomentoval zápas trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma.

„Obě mužstva nehrála v plném složení, například nám chyběla čtveřice Martinic, Mamurov, Majer a Paťha. Do hry jsme naopak dostali dva hráče béčka. Zápasu by minimálně slušela remíza, určitě jsme nebyli lepším týmem. O to víc nás může těšit, že jsme se za nepříznivého stavu 2:3 stačili ještě vzchopit a ze dvou standardek dali dva góly, které přivodily definitivní obrat,“ nechal se slyšet i trenér Admiry Karel Jeřábek.

Během posledního únorového víkendu odehraje Slavoj dva zápasy, oba na domácím hřišti. V sobotu 25. února v 10 hodin dopoledne v rámci Vyšehrad Cupu vyzve Horní Měcholupy, tj. druhý tým tabulky divize A. O den později, tedy v neděli 26. února, začne v pravé poledne přátelské utkání s Roudnicí nad Labem, jež přezimuje na 11. místě ČFL.

Admira Praha – Slavoj Vyšehrad 4:3 (2:1)

Branky: 37. a 77. Petr, 32. Kokoška z pen., 80. Kurek – 6. Kočí, 50. Babasta, 70. Hradecký.

Rozhodčí: Handl – Kutiš ml., Kutiš st. Diváci: 30.

Admira: Jungr (46. Michal) – Panýrek, Vosický, Černý, Komínek – Kurek (46. Lupínek), Čmejla (46. Kubice), Kokoška, Zahálka (70. Kurek) – Stoičkov, Petr (46. Šimáček, 70. Petr). Trenér Karel Jeřábek:

Vyšehrad: Krček (60. Homola) – Švejda (46. Švehla), Hendrych, Pekár (46. Houdek), Christov – First (46. Letko), Kočí (46. Janoušek), Horkavý (60. Lochman), Čižikov (46. Ivančo) – Baratinský (46. Hradecký), Babasta. Trenér Jaroslav Klíma.