Birma hattrickem skolil náš tým plný dorostenců

„A“-muži – Pouhých 65 hodin po středečním přípravném zápase na Admiře nastoupili šemíci v sobotu dopoledne k utkání Vyšehrad Cupu. A znovu inkasovali čtyři góly – sestava složená převážně z dorostenců a hráčů, kteří jsou v našem týmu na zkoušku, podlehla celku Horních Měcholup jasně 0:4.

Mužem zápasu se stal hornoměcholupský kanonýr Tomáš Birma. Hattrickem si věnoval opožděný dárek ke svým 28. narozeninám, které oslavil počátkem února.

Ve středu večer na malé umělce Admiry jsme v zápase plném zvratů prohráli 3:4, tentokrát jsme si ale mohli nechat o zvratech či napínavém průběhu jen zdát. Absentovali další hráči, oproti přátelskému střetnutí v Kobylisích to byli Hendrych, Švehla, Houdek, Letko, Lochman a Ivančo.

Od počátku byl zaměstnanějším z obou gólmanů domácí Krček. Ve 25. min. byl ale už bezmocný: neatakovaný Birma převzal přihrávku a pohodlně se dostal středem hřiště až před Krčka, jehož bez potíží prostřelil: 0:1.

V první půli zahrozil Slavoj jedinou křížnou střelou zdálky, která navíc minula cíl. Naopak Birma se znovu dostal až před Krčka, ten ale tentokrát včas a skvěle zasáhl. Nejen to, poradil si i s následnou dorážkou z bezprostřední blízkosti.

V poločase vystřídali čtyři naši hráči, nahradili je Hradecký, Kočí, Janoušek a další dorostenec Wulkan. Změnilo se i rozestavení, Baratinský se stáhl do zálohy a jeho místo v útoku zaujal vede Babasty Hradecký, který si poprvé navlékl kapitánskou pásku (na Vyšehrad přišel loni v létě).

Pět minut nato šli na plac také kapitán týmu U 19 Vejvoda a Beran. Mezitím zkoušel ohrozit branku Horních Měcholup Kočí, jeho tečovanou střelu k tyči ale zmařil gólman Janocsko.

Střídali pochopitelně i hosté z Prahy 15, kteří mají letos velkou motivaci postoupit do ČFL. V divizi A totiž přezimují na druhém místě tabulky o tři body zpět za vedoucím Benešovem.

V jejich sestavě se tak objevil mj. Michal Zelenka, který před nedávnem hájil modrobílé barvy Vyšehradu. A po jeho příchodu začali Hornoměcholupští střílet další góly. V 63. min. chyboval Kočí, hosté odcentrovali před bránu Krčka a nabíhající Birma zblízka snadno doklepl: 0:2. O čtyři minuty později týž hráč proměnil penaltu za faul Christova na Jíšu, a tak završil své třígólové představení. Čtvrtou branku přidal čtvrt hodiny před koncem Jíša.

„Máme hodně nemocných hráčů a docela se nám rozpadla osa týmu. Vzhledem k doplnění mnoha dorostenci jsme se od začátku na hřišti hledali. Přesto si myslím, že na to, v jaké jsme byli situaci a ke všemu nastoupili proti silnému soupeři, jsme podali dobrý výkon. Byl jsem víc v permanenci než ve středečním utkání na Admiře. Noví kluci v sestavě tam měli okénka a musel jsem víc dirigovat obranu,“ řekl po vysoké porážce brankář Jiří Krček. Ve třech zápasech sice inkasoval deset branek, spoustu dalších šancí ale pochytal.

„Soupeř byl zkušenější než my, ve druhé půli byla naše obrana složena pouze z mladých, a prostě to nešlo. Jsme ještě nezkušení, neudrželi jsme vepředu balon. Bylo to špatné, je hodně co zlepšovat. Ve středu na Admiře jsme odehráli lepší zápas,“ uvědomoval si pravý bek Marco Christov, jenž sehrál třetí zápas za áčko:

„Docela mě to mrzí, přišel jsem za stavu 0:1 a dostali jsme další tři góly. V tu chvíli byla v sestavě převaha nás dorostenců. Bylo asi hodně znát, že jsme se trochu báli,“ přiznal kapitán U 19 Michal Vejvoda, který nastoupil poprvé za A-tým mužů:

„Rozšířila se nám marodka, takže hrálo hodně dorostenců a k tomu kluci, které zkoušíme. Výsledek 0:4 odpovídá průběhu hry, tři góly jsme inkasovali po chybách našich dorostenců. Výsledek není v tuto chvíli podstatný, spíš jsem rozladěn z toho, že za dva týdny vstupujeme do jarní části divize a chybí nám deset hráčů,“ poukázal varovně trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma.

„Jsme rádi, že jsme své zdejší účinkování završili vítězstvím a skončili na druhém místě Vyšehrad Cupu. Byli jsme lepší na míči i v kombinaci, měli jsme víc šancí. Prosadili jsme se střelecky, a to hlavně díky tomu, že se chytil Birma. Obě mužstva postrádala spoustu hráčů, například nám jich chybělo osm, a tak nás museli doplnit tři hráči z juniorky Viktorie Žižkov,“ uzavřel hodnocení tohoto souboje trenér Horních Měcholup Jindřich Trpišovský.

Již v neděli 26. února odehraje Slavoj přátelské utkání s Roudnicí nad Labem, 11. týmem tabulky ČFL.Hraje se opět na Vyšehradě s výkopem v pravé poledne.

Slavoj Vyšehrad – Sk Horní Měcholupy 0:4 (0:1)

Branky: 25., 63. a 67. z pen. Birma, 75. Jíša.

Rozhodčí: Kubr – Berka, Moudrý.

Diváci: 50.

Vyšehrad: Krček – Bernard, Švejda (46. Janoušek), Pekár (50. Vejvoda), Christov – First (46. Wulkan, 80. Pekár), Horkavý (46. Hradecký), Polakovič (46. Kočí), Čižikov (50. Beran) – Baratinský, Babasta. Trenér Jaroslav Klíma.

Horní Měcholupy: Janocsko (60. Kudrna) – Houžvička, Chlumecký, A. Besta, Jar. Procházka – Jíša, Klír, Holík, Záleský (55. Vlček) – Birma, Kučaba (55. M. Zelenka). Trenér Jindřich Trpišovský.