V přípravném duelu s Roudnicí chybělo jen víc štěstí ve finiši

„A“-muži – Po velmi dobrém výsledku sahali šemíci v nedělním přípravném duelu s Roudnicí nad Labem, tedy nováčkem letošní ČFL. Za stavu 1:1 měl náš tým šanci rozhodnout zápas ve svůj prospěch, leč nestalo se. Naopak v samotném závěru sám inkasoval a podlehl 1:2.

Skóre se poprvé měnilo v neprospěch Vyšehradu už po deseti minutách hry, kdy překonal Krčka hostující záložník Macháček: 0:1. Pět minut nato pálil jeho spoluhráč Vobořil těsně vedle. Pak už přišly chvíle domácího útočníka Lochmana, bohužel bez efektivního zakončení. Nejprve po rohu hlavičkoval zblízka vedle a v polovině první půle měl ještě větší šanci, když ukázal záda obráncům hostí, ale nezpracoval přitom dobře míč a gólman soupeře toho využil k zažehnání nebezpečí.

Po změně stran Slavoj usiloval o vyrovnávací branku a útočné akce získaly na údernosti zejména příchodem Babašty po necelé hodině hry. Nejprve po jeho centru pálil zblízka vedle Hradecký, vzápětí se sám prodral před roudnického gólmana, ten ale jeho ránu vyrazil.

Na druhé straně se vyznamenal Krček, když nejprve reflexivně vyrazil bombu Potočného a vzápětí včas vyběhl a zneškodnil sólo dalšího hráče hostí Kučery.

V 78. min. si na perfektní křížnou přihrávku Kočího naběhl Babašta a vyrovnal na 1:1! Dal tak druhý gól ve svém třetím zápase za Vyšehrad, poprvé to bylo ve středu na Admiře. O zakončení se ale pokoušel také další střídající hráč Baratinský.

V 82. min. mohl znovu poslat hosty do vedení Vobořil, když přeloboval Krčka, na čáře však zabránil v pouti míče do sítě Nosek. Prakticky z protiútoku Švejda nabil Janouškovi, jeho umístěnou střelu však gólman Brauneis kryl. O další čtyři minuty později si vypracoval Janoušek již druhou příležitost zápas rozhodnout, bohužel to nevyšlo. A tak přišel trest, kdy v 89. min. exligista Hrdlička (162 zápasů a 12 branek v nejvyšší soutěži, před týdnem oslavil třicátiny) propálil Krčka: 1:2. Hned nato sudí Ulrich zápas ukončil.

„Doléčuji zánět v achilovkách a doufám, že se dám do mistráku dohromady. Ale vydržel jsem to celý zápas. Za stavu 1:1 útočník Roudnice přehodil našeho gólmana, dohrál jsem to a naštěstí jsem dostal balon ven. Škoda, že jsme pak ten gól stejně dostali, vždyť jsme měli možnost tenhle zápas dokonce vyhrát. Na to, že proti nám nastoupil soupeř z ČFL, to bylo z naší strany slušné utkání,“ zhodnotil utkání levý obránce Tomáš Nosek, který tentokrát nastoupil na postu stopera.

„Těší mě, že jsem dal ve třech zápasech dva góly, doufám, že to bude jen lepší a lepší. Nejsem však typický hrotový útočník, předtím na Slovenku jsme hrával ofenzivního středního záložníka. Ale líbí se mi tady, rád bych na jaře za Vyšehrad nastupoval. V kabině je to super, sestava je složena z hráčů, kteří mají natrénováno,“ vyznal se vyrovnávací branky Radovan Babašta.

„Když přišel na hřiště Radovan Babašta, zlepšili jsme se směrem dopředu. On je rychlý a má tah na bránu, asi jako Kafe. Docela by mi sedělo nastupovat s Radovanem v útoku. Uvidíme,“ nadhodil další ofenzivní borec Vladimír Hradecký.

„Nastoupil jsem potřetí za áčko, tentokrát ale poprvé na celý zápas. Jsem rád, že dostávám příležitost. Nebylo to tak špatné, i když zpočátku jsem to ne úplně takticky zvládal a až postupem času jsem se rozehrál. Bylo to fyzicky velmi náročné – jednak hrálo se i předtím v sobotu, jednak Roudnice byla hodně běhavá. Nakonec jsem mohl zápas rozhodnout v náš prospěch, tak mě mrzí, že to nevyšlo. Chyběl jen kousek. Nakonec jsme ještě sami inkasovali, kdy jsem nedosáhl na protihráče, který pak přihrával na gól. Zčásti jsem tomu mohl zabránit, dalo se to vyřešit lépe,“ litoval pravý bek Michal Janoušek, který by se mohl stát nástupcem Lukáše Budějského.

„Bohužel výsledek je pro nás nepříznivý, ale zrovna tak jsme mohli klidně vyhrát. Na to, že jsme dosud nehráli v sestavě, jež by měla vybíhat k mistrovským utkáním, tak proti Roudnici to bylo velice dobré. Šance jsme měli, ve druhé půli dokonce větší než soupeř. Šli jsme ve čtyřech lidech na dva obránce, ale nebyli jsme sto tuhle situaci vyřešit tak, abychom alespoň ohrozili bránu. Nakonec jsme dostali rozhodující branku ve chvíli, kdy jsme hráli o deseti, protože se zranil Horkavý a než se kluci dohodli a zformovali, inkasovali jsme. I tak je ale účast mladých hráčů z dorostu velkým příslibem, přechod zvládají velmi dobře,“ okomentoval měření sil s roudnicí asistent Milan Kopřiva:

„Musím být velmi kritický, protože se mi to vůbec nelíbilo. S výjimkou úvodní necelé půlhodiny v prvním poločase, kdy jsme ještě něco hráli a napadali domácí, to bylo z naší strany špatné a ve druhé půli již úplný chaos. Nechali jsme tým Vyšehradu hrát, pustili ho do pěti gólovek a přestože i my jsme měli tři, útočníci nám zahráli špatně. Navzdory absenci Kuchaře, Svátka a Mikana jsme měli vyhrát víc než jen 2:1 nad soupeřem, který měl v sestavě mraky dorostenců. Hráči ale zápas vyloženě podcenili a teď jsou sami nespokojeni. Bude u nás velké mytí hlav,“ zlobil se navzdory výhře roudnický lodivod Marián Řízek.

Ve středu 29. února náš A-tým přivítá Čížovou, desátý celek tabulky podzimní divize A. Hraje se od 17.00 hod. a půjde o závěrečné střetnutí letošního ročníku Vyšehrad Cupu.

Slavoj Vyšehrad – SK Roudnice nad Labem 1:2 (0:1)

Branky: 78. Babašta – 10. M. Macháček, 89. T. Hrdlička.

Rozhodčí: T. Ulrich – V. Novotný, Váňa. ŽK: Janoušek – T. Kučera.

Diváci: 30.

Vyšehrad: Krček – Janoušek, Švejda, Nosek, Christov (64. Vejvoda) – First (46. Baratinský), Kočí, Horkavý, Hradecký – Lochman (58. Babašta), Čižikov (76. Pekár). Trenér Jaroslav Klíma.

Roudnice nad Labem: Pechatý (46. Brauneis) – Kala, Kratochvíl (65. Brhlík), Vaněk, Pícha – Medek (55. Mart. Novák) – Vobořil, T. Hrdlička, Kmoch (60. Brandejs), Mich. Macháček (46. T. Kučera) – Laušman (46. Potočný). Trenér Marián Řízek.