Jarní premiéra šemíkům zhořkla, pelyněk naservíroval Verbíř junior

„A“ muži Zahajovací zápas jarní části divize B našemu áčku nevyšel. Teplickému béčku jsme podlehli doma 0:1, přičemž jediný gól utkání vstřelil až v 87. minutě Pavel Verbíř mladší. V tabulce jsme zůstali čtvrtí, bodově se však na nás dotáhl Žatec, který doma porazil Vilémov a vystřídal jej na 5. místě. V jarní premiéře sezony Slavoj Vyšehrad prohrál poprvé od roku 2005, tedy po sedmi letech!
Šemíci vyrukovali do odvetné fáze sezony s rekonstruovaným a omlazeným týmem, takže v úvodu zápasu šlo spíš o vzájemnou oťukávanou převážně uprostřed hřiště bez brankových šancí. Až v polovině první půle se po trestném kopu Hradeckého pořádně opřel do balonu Kočí, jeho ránu však teprve šestnáctiletý gólman soupeře Schwamberger zneškodnil. Na jeho včasném zásahu také skončil ve 32. min. útočný výpad Noska a tváří v tvář mladšímu dorostenci v teplické svatyni neuspěl ani Hradecký. Nejprve trefil boční síť, chvíli nato pro změnu nedosáhl na centr Kohouta. Pět minut před poločasem prověřil Schwambergera střelou z trestného kopu Švejda. Ještě před pauzou se dostali do náznaku šancí Horkavý s Babaštou, první z nich hlavičkoval mimo a druhý pálil z velkého vápna nad branku.
Po změně stran se ocitl v nadějné pozici Zimmermann, nesedl mu však míč a ten skončil v zámezí. Hned nato se už už tlačil do gólové šance i kapitán Hendrych, zastavil ho však ofsajd. V 59. min. pálil Lochman po zemi zpod hostujícího protihráče, pozorný mladíček v teplické brance se ale nenechal překvapit.
Velmi dobrá příležitost se naskytla přesně po hodině hry, kdy po faulu na Zimmermanna Nosek zakroutil trestný kop pod břevno, gólman vyrazil před sebe, Horkavý však z vápna trefil znovu jen Schwambergera. Tahle situace už vyloženě zaváněla gólem a (nejen) za její neproměnění jsme byli následně potrestáni.
Kondičně velmi dobře připravení mladí tepličtí hráči vycítili od poloviny druhé půle svoji šanci a začali naší defenzivě docela zle zatápět, a to hlavně Verbíř junior. V 71. min. trefil z trestného kopu břevno, krátce nato se dostal do brejku, ale ten ještě gólman Krček včasným vyběhnutím ustál. V 87. min. se ale naše defenziva znovu rozevřela a bylo zle. Schön vyslal centrem do volného prostoru Verbíře a ten už tentokrát sám před Krčkem nezaváhal: 0:1.
Teplice B jsme předtím třikrát za sebou v divizi porazili, napočtvrté nám to už nevyšlo. Další šanci na bodový zisk bude mít celek Slavoje v sobotu 17. března, kdy se ve tři hodiny odpoledne představí v pražském derby na hřišti Přední Kopaniny. A ještě informace pro fanoušky: ke stadionu Přední Kopaniny se lze dostat MHD, bus č. 312 nebo 254 od stanice metra Dejvická.

Asistent Milan Kopřiva: „Do poločasu jsme toho moc neměli, ve druhé půli už to bylo lepší, jenomže teď nemáme žádného klasického střelce. Pomáháme si, jak to jen jde, a to bylo znát. Bohužel v době našeho tlaku jsme udělali na půlce hřiště chybu, pustili jsme soupeře do rychlého brejku, který zápas rozhodl, přestože by mu víc slušela remíza. Sami jsme měli řadu šancí, které jsme však nebyli schopni dotáhnout do konce. Máme v týmu dost mladých kluků a bude chvíli trvat, než se zapracují. Jejich výkony mohu hodnotit pozitivně, pro nás byly snesitelné, divize mužů je ale přece jen trochu jiná soutěž, než ty dorostenecké.“

Brankář Jiří Krček: „Bylo to dost o štěstí, soupeře jsme skoro k ničemu nepustili a dostali jsme čtyři minuty před koncem gól. Mladý Verbíř vběhl s míčem do otevřeného prostoru a už pak šel sám na mě. Bylo to v tu chvíli o tom, zda trefí mě nebo bránu, bohužel trefil se, jak chtěl. Škoda, alespoň bod by byl pro nás určitě dobrý. Ve druhé půli bylo vidět, že chceme zápas rozhodnout, proto kluci chodili dost dopředu, bohužel to nevyšlo.“

Obránce Tomáš Nosek: „Směrem dopředu jsme toho moc nepředvedli a ještě jsme dostali smolný gól. Škoda toho mého trestňáku ve druhé půli, kdy to gólman vyrazil jen před Petra Horkavého a ten to napálil zase do něj. Tím spíš, že moc standardek jsme ani neměli. Někdy to je i o tom, že to někdo stihne líznout hlavou, ale to se tentokrát nepovedlo. Ke konci jsme se už nestíhali moc vracet, a tak měly Teplice šance z brejků. Asi na tom byli jejich hráči kondičně líp, přestože ani my na tom nejsme s fyzičkou zrovna špatně. Máme hodně mladých kluků a může chvíli trvat, než si to sedne. Musíme se však víc rvát vepředu. Na Kopanině nás čeká nejspíš nakopávaná nahoru dolů na rozbitém hřišti.“

Záložník Peter Horkavý: „Neudrželi jsme vepředu míč, nešla nám kombinace před teplickým vápnem. Chyběl nám větší důraz před brankou. Po hrubce u naší pravé lajny se dostal mladý Verbíř do brejku a rozhodl zápas. Měli jsme sami už předtím za stavu 0:0 šanci, po trestném kopu Tomáše Noska a odraženém míči jsem bohužel trefil jen gólmana. Počítali jsme se třemi body, nevyšlo to, takže musíme zabrat příště na Kopanině.“

Záložník Robin Zimmermann: „Zápas to byl vyrovnaný, v jednu chvíli jsme však propadli v defenzivě, kdy jsme nechali díru jako blázen v obraně, Verbíř do ní vběhl s balonem a dal gól. I já jsem se na tom inkasovaném gólu podílel, nedostoupil jsem včas protihráče, který potom Verbířovi přihrával do volného prostoru. Inkasovali jsme z toho a nakonec prohráli. Přitom ze hry jsme měli víc a měli jsme na to, vyhrát. Nepovedlo se to. Doufám, že vyhrajeme za týden na Kopanině, i když já to tam neznám, dosud jsem tam nehrál.“

Trenér béčka Teplic Stanislav Hejkal: „Vítězství na Vyšehradě je pro nás úspěchem a také s naší hrou jsem velmi spokojen. Zápas měl očekávaný průběh, domácí byli silnější na míči i v osobních soubojích, naopak my jsme byli běhavější. Museli jsme přitom už před zápasem čelit nepříjemné siuaci, protože nám rozhodčí nepustili na hřiště kvůli registračce Davida Kalivodu, tedy nejzkušenějšího hráče. Druhá rána pro přišla v polovině druhého poločasu, kdy musel pro zranění odstoupit velmi dobře hrající stoper Ivasko. Nakonec se projevila lepší kondice našich hráčů, neboť protiútoky jsme navzdory přibývajícímu času dotahovali až o konce. Trénujeme denně, někdy i dvoufázově a mohu být jen rád, že se tohle promítlo i do výsledku. Gól Verbíře, který padl v závěru, přitom mohl přijít už mnohem dříve. Těší mě i fakt, že jsme postavili do brány gólmana ročník 1995 a přesto dokázal uhájit čisté konto. Pro naše mladé mužstvo ja takový start do jara z hlediska psychiky velmi důležitý, i když si uvědomujeme, že Vyšehrad postrádá řadu svých dosavadních opor a značně omladil svůj tým.“

Autor jediné branky utkání Pavel Verbíř ml.: „Doufám, že se dočkám od táty pochvaly. Byl to můj druhý gól v divizi mužů, ten první jsem dával na podzim Blšanům. Ale tento je cennější, protože rozhodl zápas a navíc venku. Postupem času bylo jasné, že utkání rozhodne jeden gól a jsem rád, že jsme ho dali právě my. Vyšehrad pokazil nějakou standardku, Vláďa Schön získal na naší levé straně balon, obehrál jednoho protiháče a poslal mě do přečíslení na druhou stranu hřiště, kde jsem byl zcela sám. V tu chvíli už šlo jen o to, abych velkou šanci proměnil, což se mi naštěstí podařilo. V závěru utkání už některé kluky chytaly křeče, ale zvládli jsme to. Hlavně díky tomu, že jsme v zimní přípravě pod novým trenérem Hejkalem dobře potrénovali.“

Slavoj Vyšehrad – FK Teplice B 0:1 (0:0)

Branka: 87. Verbíř ml. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:5.

Rozhodčí: Mokrusch – Pastyřík, Hudeček. ŽK: Hendrych (Vyšehrad).

Diváci: 172.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Švejda, Hendrych, Nosek – Zimmermann, Kočí, Horkavý, Hradecký – Lochman (72. Houdek), Babašta (54. Čižikov). Na lavičce byli připraveni ještě brankář Blažek, Švehla a Janoušek. Trenér Jaroslav Klíma.

Teplice B: Schwamberger – Gregor, Ivasko (66. Bujnovský), Jelen, Šraga – Šalda, Hutta – Verbíř ml., Schön, Hlaváček (89. Kulhánek) – Kodeš (90.+3 Polkoráb). Trenér Stanislav Hejkal.

Střelci branek A-týmu v sezoně 2011/12 (divize + Ondrášovka Cup):

10 – Kavka
6 – Budějský (z toho jedna v poháru)
4 – Bošanský, Horkavý (z toho dvě v poháru)