První jarní výhra je na světě, šemíci měli v závěru i štěstí

„A“ muži – Na tým Přední Kopaniny se Vyšehradu daří! Ze čtyř vzájemných utkání za poslední dva roky jsme pokaždé vytěžili tříbodový zisk, i když tentokrát to bylo se štěstím, které nám naopak chybělo v jarní premiéře proti teplickému béčku. Šemíci vyhráli na hrbolatém hřišti svého pražského rivala 1:0, když jediný gól zápasu padl minutu před koncem a po trestném kopu Tomáše Noska si jej dali domácí sami!
Trenéři Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva učinili oproti prvnímu jarnímu zápasu jedinou změnu v základní sestavě, když Sašu Lochmana nahradili Filipem Balcárkem, který si tak odbyl premiéru v A-týmu mužů. Derby nenabídlo nijak oslnivý fotbal, alespoň šance však ano. Do první se dostal Vláďa Hradecký, domácí zadáci jej ale stihli včas připravit o míč. Potom Balcárek obešel protihráče a přes malé vápno posunul balon na Hradeckého, ten však netrefil bránu.
Největší šanci první půle měl ve 32. min. Robin Zimmermann, křížnou střelou zprava podél gólmana však jen těsně minul vzdálenější tyč. Možná mohl ještě přihrát lépe postavenému Balcárkovi. Domácí měli do poločasu jen náznak šance, do které se dostal Strnadel. Po změně stran už byl někdejší obávaný pražský kanonýr mnohem větší hrozbou pro naši branku, tu ale spolehlivě a bez chyby hájil Krček. Tváří v tvář uspěl v minisouboji jak se Strnadelem, tak i deset minut před koncem se Santlerem. Tahounem většiny akcí domácích byl ovšem výborně hrající střední záložník Vyšata.
Náročný styl hry s napadáním hráči Přední Kopaniny celých 90 minut nevydrželi, a tak v závěrečné desetiminutovce opět převzal iniciativu celek Slavoje. Velkou zásluhu na tom měl čerstvý Marek Švehla, jenž nahradil Hradeckého. V té chvíli už nebyli na hřii ani oba útočníci Balcárek s Babaštou, jež nahradili Evžen Čižikov a Lukáš Jiráň. A v závěru přišly i šance, dokonce velmi slibné a hned čtyři za sebou. Jenomže Jiráň, Kohout, Čižikov ani Švehla je zúročit nedokázali. Branku domácího Švarce dokonce jednou zachránilo břevno, to ale ještě netušil, že o několik vteřin později už bude mít méně štěstí.
Ke třem bodům nakonec pomohla našemu celku nedisciplinovanost domácího záložníka Santlera, jenž se vracel do hloubi pole a strčil do Michala Kočího, čímž daroval Vyšehradu trestný kop. Tomáš Nosek poslal balón do ohně, kde jej zasáhl domácí stoper Bláha, ale ne moc šťastně - míč letěl vzhůru a při dopadu dolů trefil v nastalém zmatku a přetlačované spousty hráčů Brabce, od něhož se odrazil do sítě: 0:1! Pro Přední Kopaninu velmi nešťastný moment, pro nás naopak velmi šťastný...
V přištím 18. kole se náš tým představí v neděli 25. března dopoledne na domácím hřišti v utkání s nováčkem divize B Baníkem Souš. Mosteckému celku buidou mít šemíci opravdu co vracet, na podzim totiž podlehli na jeho hřišti vysoko 1:5.

Bankář Jiří Krček: „Zápas měl podobný průběh jako předtím s Teplicemi, zase nám chyběla finální fáze. Hlavně ve druhé půli se klukům na tom špatném terénu nedařilo udržet balon na zemi a byli jsme místy i pod tlakem. Nakonec rozhodl trestňák Tomáše Noska v náš prospěch. Jsem rád za tři body i za první vychytanou nulu v mistráku, ale už se na měl chystá pokladník Vláďa Hradecký. Vidím to tak na tři stovky, o které mě obere.“

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „V prvním poločase jsme byli jasně lepší, nedali jsme však dvě velké šance. Měli jsme vést 2:0, a bylo by to o něčem jiném. Potom se Kopanina zvedla a sama měla dvě až tři šance, u nichž byl vždy Strnadel. V závěru jsme mohli sami rozhodnout zápas, jenomže ani jednu ze čtyř šancí jsme nedali. Nakonec jsme vyhráli s obrovským štěstím, kdy po výborně zahraném trestňáku Tomáše Noska si dali domácí vlastní gól. Na hřišti, které bylo spíš pole než hřiště. Jsem rád, že jsme získali zpět tři body, které jsme týden předtím ztratili doma s teplickým béčkem. Navzdory šťastnému gólu v závěru zápasu byla naše výhra podle počtu šancí zasloužená.“

Trenér Přední Kopaniny Martin Kuchař: „Je to naše hloupost, že si v prvních dvou utkáních jara necháme dát rozhodující góly v devadesáté minutě. Tentokrát udělal Santler nesmyslný, dětinský a nic neřešící faul před vápnem, kopala se z toho proti nám standardka a ve skrumáži snad osmi lidí se balon odrazil od zátylku Martina Brabce do naší brány. Gólman Švarc byl bezmocný, přes houštinu těl před sebou k balonu nemohl. Tohle jsou ale situace, ve kterých nemůžeme propadat. Nezachytili jsme vstup do zápasu, po necelé půlhodině jsme začali presovat a postupně jsme se dostali i do šancí, stálo nás to však spoustu sil, a ty nám zase chyběly v závěru utkání. Myslím, že bod by byl tentokrát dobrý pro oba.“

FC Přední Kopanina – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:0)

Branka: 89. vlastní Brabec.

Rozhodčí: Melichar – Myška, Berka ŽK: Pecka (Přední Kopanina).

Diváci: 153.

Přední Kopanina: Švarc – Bittengel ml., Bláha, Pecka (88. Holeček), Gerstner (21. Brabec) – Santler, Háša, Vyšata, Peclinovský (78. Vik), Průša – Strnadel. Trenér Martin Kuchař.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Hendrych, Švejda, Nosek – Zimmermann, Horkavý, Kočí, Hradecký (83. Švehla) – Balcárek (57. Čižikov), Babašta (65. Jiráň). Na lavičce byli ještěš připraveni brankář Blažek, Houdek a Baratinský. Trenér Jaroslav Klíma.