Tři body zůstaly doma, šemíci zdolali 3:2 Souš

„A“ muži – Týden po vítězství 1:0 na hřišti Přední Kopaniny jsme se dočkali v divizi B také prvního jarního vítězství na domácím hřišti. Šemíci porazili Baník Souš 3:2 a nadále úspěšně hájí své postavení na čtvrté příčce tabulky před dotírajícími celky Vilémova a Žatce. Góly našeho týmu vstřelili Peter Horkavý, Radovan Babašta a Vladimír Hradecký z penalty.
Oproti zápasu na Kopanině došlo k jedné změně v základní sestavě, kdy v útoku nahradil Balcárka právě Babašta. Jako první se dostal ke střele jeho kolega z útoku Hradecký, střela však byla bohužel zblokována a minula branku. Vzápětí zahrozili hosté, Leibl z úhlu trefil jen dobře postaveného gólmana Krčka.
Severočeši nedokázali účinně odvracet Noskovy dobře zahrané standardky. Po jedné z nich nejprve těsně minul Hendrych, ale co se nepovedlo kapitánovi, vyšlo v 8. min. Horkavému. Trestný kop Noska hlavou proměnil ve vedení 1:0!
Smůlu měli ve 26. min. Hradecký a vzápětí i Kočí, první z nich exkluzivní dálkovou střelou ze třiceti metrů trefil břevno a odražený míč pak napálil Kočka do tyče! Zajímavé akce se střídaly na obou stranách, minutu nato Vodička upaloval sám na Krčka, ten mu ale dobře vykryl prostor a soušský forvard těsně minul naši bránu. Z protiútoku pak Horkavý hlavou trefil obránce hostí, pokud by tam v tu chvíli nestál, dal by Horky druhý gól.
Stavu 2:0 jsme se brzy stejně dočkali. Osm minut před poločasem po hrubce hostujícího stopera Tancoše získal míč dotírající Babašta a střelou k tyči dal svůj první gól za Vyšehrad v mistrovském utkání!
Po změně stran tempo trochu opadlo a také šancí ubylo. Podobně jako na Kopanině Zimmermann křížnou střelou těsně minul bránu soupeře, potom to zkoušel po rohu Kočí, jeho pohotová bomba však přistála v rukou bankáře Ungera. V 56. min. mohl zvýšit už na 3:0 pro změnu Hradecký, jeho střelu k tyči však 36letý gólman reflexivně vyrazil.
Diváci byli spokojeni a zdálo se, že zápas se podaří dovést v poklidu do konce. Jenomže přišla 69. min. a Vodička přesnou trefou z trestného kopu našel odkrytý roh naší brány: 2:1. Byl to první střelecký pokus Souše ve druhé půli.
Hráči Vyšehradu naštěstí nezpanikařili a znovu se snažili odskočit na dvougólový rozdíl. Hradecký zdálky těsně minul a v 77. min. po chybě stoperů hostí výborně hrající Kočí prošel s balonem až do vápna, kde jej skosil Unger a pro hosty přišel dvojnásobný trest. Gólman viděl červenou kartu a kopala se penalta, již proměnil Hradecký: 3:1!
Soušští ale ani v deseti nerezignovali a střelu Lorence náš kapitán Hendrych tečoval hlavou tak nešťastně, že balon přeplachtil Krčka a skončil v síti: 3:2. Tři body si však už šemíci vzít nenechali.
V přištím 19. kole čeká náš tým mimořádně těžká prověrka, v neděli 1. dubna od 16.30 hod. nastoupí na půdě SK Zápy, tedy týmu, který se pere s Jirny o vedoucí příčku tabulky. Na podzim šemíci podlehli doma celku Záp 0:1.

Brankář Jiří Krček: „Při první brance, kterou jsme inkasovali, jsem byl moc u své tyče a balon proletěl přes zeď přesně k té druhé. To byla jednoznačně moje chyba. Druhý gól byl vlastní po centru z naší levé strany, zakřičel jsem sice, ale mohlo to být o něco dříve. Héňa to trefil temenem hlavy, balon zaplaval a spadl za mě do brány. Mrzí mě oba góly, byly to takové smolíky, důležitější však je to, že jsme vyhráli. Za týden Zápy hodně prověří naše kvality, pokud ale zahrajeme na hranici svých sil, můžeme překvapit a vyhrát.“

Levý bek Tomáš Nosek: „První gól padl po akci, kterou máme nacvičenou a Horky si naběhl na můj trestňák v pravou chvíli na správné místo. První gól byl moc důležitý, ale stejně jsme si zkomplikovali a pak z toho bylo drama. Asi jinak neumíme vyhrát, než s odřenýma ušima. Kombinačně to ještě nebylo zrovna ideální, ale zlepšujeme se. Za týden v Zápech nás ale čeká pořádná prověrka. Překonat zkušeného gólmana Pařízka bude moc těžké, ale pokusíme se o to.“

Levý záložník Marek Švehla: „Byl to hodně těžký zápas a v teplém počasí síly rychle ubývaly, důležiré jsou však nakonec tři body. Měli jsme víc ze hry, celý tým dobře pracoval a vepředu Vláďa Hradecký udržel hodně balon. Často jsme se dostali i do zakončení.“

Útočník Radovan Babašta: „Dal jsem první gól v mistrovském utkání, tak nevím, možná budu muset zase platit. Doufám, že se mi podaří skórovat i v dalších zápasech. V tomto jsme byli určitě lepší, měli jsme víc standardek i střel na bránu. Jsem mladý tým a každé vítězství nám pomůže, abychom se posunuli v tabulce ještě výš, než jsme.“

Útočník Vladimír Hradecký: „První dva jarní zápasy se mi nepovedly, a tak jsem rád, že teď už mi to vyšlo. Ještě mě mrzí ta střela zdálky z první půle, co skončila na břevně. Při penaltě jsem měl trochu ztuhlé nohy, ale věřil jem si a dal to k tyči. Nakonec z toho bylo bylo zbytečné drama, ale tři body máme, a to je dobře.“

Asistent Milan Kopřiva: „Je to zasloužené vítězství, i když jsme to zbytečně zdramatizovali. Je to škoda, protože za stavu 2:0 jsme měli možnost zápas jednoznačně rozhodnout, byly šance nejméně na další dva góly. Těsný výsledek pak neodpovídá průběhu utkání. Soupeř měl gólovou šanci hned v úvodu zápasu, kterou jeho levý záložník neproměnil, ale my jsme yli celkově lepším týmem. Výborné utkání sehrál Mára Švehla, ale také Horky. Vzadu se nevyvarujeme občasných volovin, jinak i v defenzivě podáváme solidní výkony. Z příštího utkání v Zápech strach nemáme, přestože je tu hodně mladých hráčů. Právě tady se otrkají.“

Trenér Souše Jiří Černý: „Pro nás smolný zápas, tři chyby a tři inkasované góly. V první půli jsme hned z první standardky dostali branku. Ve druhé, kdy jsme Vyšehrad zatlačili, přišla za stavu 2:1 chyba našich stoperů a vzápětí vyloučení gólmana Ungera, který tuhle situaci nezavinil. V deseti jsme hráli vabank, podařilo se nám ale už jen snížit na 3:2. K tomu vedro a úplně jiná umělka než máme my doma. Na gumě se noha zadrhne, na což jsme také doplatili zraněními Hanzlíčka a Popelky, které jsem musel střídat. Tyto změny v sestavě pak narušily koncepci naší hry. Přesto všechno jsem věřil, že ještě v závěru vyrovnáme na 3:3, protože Vyšehrad byl úplně bezradný.“

Slavoj Vyšehrad – Baník Souš 3:2 (2:0)

Branky: 8. Horkavý, 37. Babašta, 80. Hradecký z pen. – 69. Vodička, 82. vlastní Hendrych.

Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 5:3.

Rozhodčí: Hrkal – Kubr, Černý. ŽK: Zimmermann – Leibl. ČK: 78. Unger (brankář Souše).

Diváci: 232.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Švejda, Hendrych, Nosek – Zimmermann (61. Čižikov), Kočí, Horkavý, Švehla (86. Houdek) – Hradecký, Babašta (67. Baratinskij). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Blažek a Lochman. Trenér Jaroslav Klíma.

Souš: Unger – Popelka (55. Lorenc), Tancoš, Horák, Ihracký – Karlovec, Da Silva, Hanzlíček (43. Antonů), Leibl – Vodička, Jung (79. brankář Hanus). Trenér Jiří Černý.