Šemíci vedli v Zápech gólem Kočího, nakonec ale prohráli

„A“ muži – Prvním a věřme že i posledním týmem, s nímž Vyšehrad neuhrál v letošní sezoně ani bod, je SK Zápy. Nováček divize B, který však ze druhé pozice ohrožuje vedoucí postavení Jiren, už na podzim vyhrál na Vyšehradě 1:0 a nyní také v domácí odvetě 2:1. Slavoj vedl gólem Kočího, ale již do poločasu Zápy dvěma góly otočily výsledek a ten se pak již nezměnil.

Trenéři Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva dali důvěru stejné základní sestavě jako o týden dříve proti Baníku Souš, jehož šemíci doma zdolali 3:2. Chyběli zranění či nemocní Čižikov, Lochman a Balcárek.

Naši mladí hráči nijak nedbali postavení soupeře v tabulce a pokoušeli se o aktivní hru. Ve chvíli, kdy se naplnila úvodní čtvrthodina, se po spolupráci Zimmermanna s Babaštou na pravé straně hřiště dostal k míči Hradecký. Všichni čekali jeho střelu, on ale posunul balon lépe postavenému Kočímu a ten střelou k tyči velezkušeného gólmana Pařízka: 0:1!

Vedení nám vydrželo pouze šest minut. Vyrovnání na 1:1 přišlo z trestného kopu a identické situace jako předtím proti Souši. Hrotový útočník Záp Chrobák dokonale trefil z klidové pozice ve vzdálenosti 25 metrů míč a ten zapadl k tyči: 1:1.

Domácí rázem zvedli hlavu a ohrožovali naši branku zejména dalšími standardkami. Těsně před poločasem nás postihla další rána a jak se později ukázalo, šlo dokonce o rozhodující moment celého střetnutí. Po standardce gólman Krček míč vyrazil, nikdo ze spoluhráčů mu však nepomohl, a tak se k balonu znovu dostali domácí. Doležal jej ve skluzu a v úhlu poslal do sítě: 2:1.

Po změně stran měly Zápy navrch a vypracovaly si i šance, Froněk, Chrobák, Šulc ani Doležal je ale už neproměnili. Naopak v závěru utkání opět přišly chvíle Slavoje. V 83. min. střelu Hradeckého bravurně zneškodnil Pařízek a v 87. min. po centru Kohouta střídající Kubík hlavou orazítkoval břevno!

Kubík nastoupil poprvé od svého návratu z hostování ve Velimi, když v 63. min. vystřídal Horkavého a doplnil útočnou dvojici na trojici. Pomohlo to sice ke změně obrazu hry v náš prospěch, bohužel však už ne k vyrovnávací brance. Vyšehrad ztratil zápas, v němž vedl, což se stalo v mistráku poprvé od loňského května a utkání v Mostu s tamním béčkem.

Autor naší branky Michal Kočí: „Díky velmi dobré přihrávce Vládi Hradeckého jsem dostal balon do prostoru, kde jsem nebyl atakován obranou domácích a mohl v klidu vystřelit. Trefil jsem to Pařízkovi k tyči a vedli jsme. Pak jsme ale dostali stejný gól jako v předchozím utkání se Souší a těsně před poločasem ještě jeden. Škoda toho břevna v závěru utkání, Kubík mohl vyrovnat. Hrálo se na nepříliš kvalitním povrchu, podobně jako předtím na Kopanině.“

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Velmi dobrou úvodní čtvrthodinku jsme korunovali vedoucím gólem, pak ale přišly hrubé individuální chyby, jimiž jsme sami Zápy nakopli a ty otočily zápas ve svůj prospěch. Vyhrály zaslouženě, prokázaly totiž větší vůli po vítězství. Škoda dvou našich šancí v závěru utkání, mohli jsme ještě vyrovnat na 2:2. Nejlepším naším hráčem byl tentokrát Vláďa Hradecký.“

Trenér Záp Jaroslav Tesař: „Vyšehrad nás zpočátku zaskočil aktivní hrou a nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Ve druhé půli jsme měli čtyři velmi dobré příležitosti těsné vedení pojistit, nakonec jsme však málem inkasovali vyrovnávací branku. Utkání jsme zvládli, bylo však jen začátkem našeho hodně náročného anglického týdne. Už ve středu nás totiž čeká dohrávka v Jirnech a v sobotu pak hrajeme na půdě třetího Motorletu.“

SK Zápy – Slavoj Vyšehrad 2:1 (2:1)

Branky: 21. Chrobák, 45. Doležal – 15. Kočí.

Rozhodčí: V. Němec – Benedikt, Kotalík. ŽK: Hakl, Chrobák, Šulc – Hendrych, Švehla.

Diváci: 150.

Zápy: Pařízek – Pechar, Doležal, Šulc, Petržílka – Hakl, Málek, Kovařík, Froněk (70. Zahálka) – M. Svoboda (88. P. Kučera) – Chrobák (81. Siegl ml.). Trenér Jaroslav Tesař.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Švejda, Hendrych, Nosek – Zimmermann, Kočí, Horkavý (63. Kubík), Švehla – Hradecký, Babašta. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Blažek, Houdek a Baratinskij. Trenér Jaroslav Klíma.