Po dorostencích na Meteor vyzráli také muži Vyšehradu

„A“ muži – Na čtvrteční vítězství naší U 19, která v České lize dorostu porazila Meteor 4:2, navázal o tři později A-tým mužů. Šemíci v utkání 20. kola divize B zdolali rivala z Libně 2:1 brankami Vládi Hradeckého a Michala Kočího, kteří se tak trefili svorně počtvrté v sezoně. Přestože Slavoj zůstal na pátém místě tabulky, na dvojici před sebou, již tvoří Vilémov s Motorletem, ztrácí po dvou třetinách sezony jediný bod. Po Velikonocích se nám tak znovu otevřela šance poprat se ve finiši o bronzovou příčku.
Ze sestavy, jež nastoupila týden předtím v Zápech, vypadli zraněný Horkavý a také Kubík. Svoji premiéru v základní sestavě si odbyl v mistrovském utkání mladý stoper Houdek a došlo i k dalším menším změnám v rozestavení. Do derby však vlétli aktivněji hosté z Libně v touze odčinit podzimní domácí porážku 2:3, přestože už tehdy vedli 2:0. V 5. minutě ale všechny překvapil tvůrce hry našeho týmu a střední záložník Kočí, jenž převzal balon od Švejdy a zdálky vypálil tak přesně a zdařile, že balon doletěl ke vzdálenější tyči a napnul síť: 1:0!
Meteor se nenechal vykolejit a a ještě vystupňoval svůj tlak na naši branku. Gólman Krček byl v permanenci, zneškodnil šanci Jandy a především Omcirkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. Ve 25. min. přišel pro hosty šok č. 2. Chyby v rozehrávce hostí využil Babašta, předložil jedinečnou a včasnou přihrávku Hradeckému, jenž střelou k tyči zvýšil už na 2:0! Byl to teprve třetí střelecký pokus šemíků, mezi oba góly se vešla už jen Houdkova rána zdálky nad.
Štěstí, které chybělo v Zápech, tentokrát stálo při nás. Přesně po půlhodině hry totiž kanonýr Fíček trefil obloučkem břevno Krčkovy svayně! Po něm to zkoušel zase Omcirk, on ani Svoboda ale na našeho mladého brankáře nevyzráli.
Naopak dvě minuty před poločasem náhle přišla možnost dát třetí gól. Po faulu na Švejdu Noskova tečovaná rána z trestného kopu skončila vedle, vzápětí šel Nosek kopat roh a kapitán Hendrych hlavičkoval zblízka jen do gólmana Fajfrlíka. Pět minut po obrátce Kočí přihrál do gólové šance Hradeckému, Fajfrlík ale včas zasáhl.
Meteor se z ohrožení vlastní branky rychle vzpamatoval a opět nenechal Krčka vydechnout. Ten v 55. min. fantasticky vychytal Fíčka v čisté gólové šanci, diváci si však současně kladli otázku, proč hostující hráči stále procházejí defenzivou Vyšehradu jako nůž máslem. V 70. min. se už Fíček prosadil a z trestného kopu namířil přesně k tyči, kde už Švejda přes veškerou snahu nestihl balon odvrátit: 2:1. Hosté pak mohli vyrovnat šest minut před koncem, nevyužili však zaváhání našeho obranného valu. Vyšehrad porazil tým Meteoru i ve druhém zápase sezony, tentokrát dost se štěstím, o čemž vypovídá i statistika střel 9:19 a rohů 4:10. Bohužel zranil se střídající útočník Jiráň, jenž byl odnesen na nosítkách.
Do závěrečné třetiny této sezony vkročí náš tým v neděli 15. dubna v Neratovicích, kde se od 16.30 hod. střetne s domácím mužstvem a současně divizním nováčkem. Na podzim doma šemíci porazili Neratovice-Byškovice 3:2.

Asistent Milan Kopřiva: „Tři body zůstaly doma, a to je podstatné. Pro diváka to mohlo být zajímavé utkání, protože mělo napětí až do konce. Dali jsme hezké góly, i když z obtížných situací. Opticky se zdálo, že Meteor je techničtější, nás podržel gólman Jirka Krček, hráč číslo jedna v našem týmu. Nakonec jsme mohli za stavu 2:0 přidat ještě třetí gól z šance, kterou měl na začátku druhé půle Vláďa Hradecký. Za stavu 3:0 by se nám už potom hrálo jinak, místo toho ale přišel kontaktní gól Meteoru. Byli jsme tentokrát šťastnějším týmem než soupeř, ale to k tomu patří. Opakuji, je tady spousta mladých, kteří teprve začínají v divizi mužů. Proto se někdy víc bojuje než hraje fotbal a běhání převládá nad myšlením.“

Brankář Jiří Krček: „Je pravda, že jsem se v bráně opravdu nenudil. V první půli měli hosté dvacetiminutovku se spoustou šancí, naštěstí se mi to dařilo zneškodnit. Měli však výborné standardky, dobře trefovali náš mrtvý prostor, kde jim dobře nabíhali další hráči. Mám raději zápasy, kdy jsem stále v permanenci, než aby na mě šly dvě střely za zápas. Cítím se jistější, pokud mám balon v rukou, takže mi to ani nevadí, že měl soupeř hodně šancí. Ale ve druhé půli jsme si to už za stavu 2:1 docela hlídali a k ničemi většímu jsme Meteor nepustili.“

Autor první branky Michal Kočí: „Ideálně mi ten balon přede mnou skákal, tak jsem dostal nápad zkusit to, a vystřelit halfvolejem. Věděl jsem, že gólman tohle nebude čekat a vyšlo to krásně na zadní tyč. Každý gól na 1:0 je základ, který posune tým do většího klidu. Dali jsme ještě do poločasu na 2:0, pak ale přišla naše klasika v podobě inkasovaného kontaktního gólu. Zbytečně jsme se pak posledních dvacet minut klepali o výsledek. Musím ale uznat, že Meteor byl na jaře naším nejsilnějším soupeřem, kombinačně jasně lepší než třeba Zápy.“

Autor druhé branky Vladimír Hradecký: „Dostal jsem hezkou přihrávku od Radovana, pak jsem si už věřil, že to trefím k zadní tyči, a to se také povedlo. Škoda té mé další šance na začátku druhé půle, gólman mi zmenšil úhel a stihl jsem mu dát balon jen na přední tyč nahoru. Navíc mi to trochu sjelo, a tak míč vyrazil. Jít to víc do strany, byl by to gól a vedli bychom už 3:0. Ale zápas to byl dobrý, mákli jsme si. Soupeř nás sice zatlačil, ale urvali jsme to. Je důležité, zvládnout zápas i tehdy, pokud se ne všechno daří podle představ.“

Levý záložník Marek Švehla: „Pomalu se začínáme sehrávat, začíná to fungovat. Je ale pravda, že Meteor nám dost zatápěl, díky dlouhým nákopům na útočníky, jimiž to prodlužovali do lajn, nás zatlačili. Byli jsme pod tlakem a nedařilo se nám zkrotit balon, abychom ho chvíli podrželi. Tři body jsou vydřené, ale o to cennější.“

Stoper Oto Houdek: „Zpočátku to bylo nervózní, po gólech jsme se však uklidnili a vydrželi do půle. Z tlaku Meteoru, který dobře přečísloval střed hřiště, jsme dostali kontaktní gól a i když to bylo místy z naší strany křečovité, už jsme to ubránili, což mě těší. Hrál jsem poprvé celý zápas v divizi mužů, nebylo to sice úplně ideální, ale nakonec jsme to zvládli. Vyhráli jsme, a to je to hlavní. Teď to ještě potvrdit za týden v Neratovicích.“

Kapitán Meteoru a současně autor gólu Jan Fíček: „Věděli jsme, že po obměně kádru nebude Vyšehrad tak silný jako ještě na podzim. Přestože ale domácí nastoupili se spoustou mladých kluků, předčili nás paradoxně v důrazu, a tak měli i odražené balony. Prohospodařili jsme první poločas, kdy jsme měli víc šancí, a to už za stavu 0:0, zatímco Vyšehrad za celý zápas dvakrát vystřelil a dal nám dva góly. Navíc tam pak bylo ode mě to břevno, takže i trochu smůly. Ještě za stavu 2:0 v poločase jsme si říkali, že to lze otočit, Vyšehrad byl hodně hratelný. Byli jsme nebezpečnější, lepší, ale na to se nehraje. Přišlo mi, jako bychom jsme si sem přišli jen tak zahrát, to se mi popravdě vůbec nelíbilo. Nelze proto než pogratulovat vítězům ke třem bodům. Musíme to odčinit v příštím zápase doma v dalším pražském derby s Motorletem.“

Slavoj Vyšehrad – FK Meteor Praha VIII 2:1 (2:0)

Branky: 5. Kočí, 25. Hradecký – 70. Fíček.

Střely na branku: 5:12.Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:4.

Rozhodčí: Hudeček – Paták, Mifková. ŽK: Kočí – Zezula.

Diváci: 211.

Vyšehrad: Krček – Švejda, Hendrych, Houdek, Nosek – Kohout – Zimmermann (79.Čižikov), Kočí, Švehla – Babašta (46. Jiráň), Hradecký (67. Baratinskij). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Blažek a Wulkan. Trenér Jaroslav Klíma.

Meteor: Fajfrlík – Jurčík, Zezula, Daňhel, Míča – Štefan – Jelínek (60. Junek), Omcirk (81. Horvát), Janda I (84. Frantl), V. Svoboda – Fíček. Trenér Josef Pleticha.