Babašta postrčil Vyšehrad na třetí místo divizní tabulky

„A“-muži – Až nečekaně příznivou bilancí, vzhledem k rozsáhlé obměně hráčské kádru v přípravném období, vykazuje Slavoj Vyšehrad v dosavadních šesti kolech jarní části sezony divize B. Šemíci vybojovali už 12 bodů, přičemž naposledy si přivezli všechny tři z Neratovic. O vítězství 1:0 se postaral těsně před poločasem Radovan Babašta po přihrávce od Vládi Hradeckého. Náš tým se tak současně posunul na třetí místo tabulky!

Vzhledem k přibývajícím zraněním či nemocem byl tentokrát povolán kapitán U 19 Jakub Wulkan a na postu defenzivního záložníka si při svém debutu mezi muži vedl velmi dobře. Ve stálém dešti a na těžkém terénu se ale už v polovině prvního poločasu zranil levý záložník Marek Švehla, jehož nahradil Babašta.

O dvacet minut později vstřelil hbitý slovenský forvard šemíků jediný gól zápasu. Akce začal v hloubi vlastního pole u Michala Kočího, jenž předal balon Vláďovi Hradeckému, ten s ním prošel k soupeřově bráně, předložil skvěle načasovanou finální přihrávku zleva nabíhajícímu Babaštovi a ten podstřelil gólmana Prokeše: 0:1!

Po změně stran domácí logicky přidali ve snaze alespoň vyrovnat. Na těžkém terénu nešlo kombinovat, a tak létaly do našeho vápna nakopávané balony. Se všemi si náš mladý gólman Jiří Krček poradil, většinou je vyboxoval do bezpečí. Velkou oporou defenzivy byl kapitán Miroslav Hendrych, nejlepší muž na hřišti v tomto zápase.

V dalším utkání 22. kola Slavoj přivítá doma vedoucí Viktorii Jirny, která ve svém posledním vystoupení smetla nevídaným poměrem branek 10:0 tým Čelákovic! Hraje se v neděli 22. dubna v 10.15 hod. na Vyšehradě. Dosavadní tři vzájemná utkání v divizi B skončila vždy vítězstvím Jiren.

Asistent Milan Kopřiva: „S výjimkou čtvrthodiny druhé půle, kdy si domácí vytvořili tlak, jsme byli lepší a fotbalovější my, a tak jsme vyhráli zaslouženě. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, i když je škoda, že nevydrží být soustředěni po celý zápas. Chodili jsme hodně do brejků, chyběla tomu však kvalitní finální přihrávka. Na hrbolatém a mokrém terénu to ale nebylo snadné. Svoji rychlost na něm prokázal Babašta, naším nejlepším hráčem byl ovšem Hendrych. Kvalitní výkon podal opět Kočí, který byl u zrodu gólu, velmi dobře se ve svém prvním utkání za áčko uvedl dorostenec Wulkan, jenž nastoupil na pozici štítového záložníka. Mrzí mě, že se zranil Švehla, protože výběr hráčů je už takhle omezený.“

Autor gólové přihrávky Vladimír Hradecký: „Kočka vybojoval na našem vápně balon, vy\vezl jsem ho přes celé hřiště a přihrál na Radovana. Ten to pak proměnil.“

Debutant Jakub Wulkan: „Na těžkém terénu to bylo bojovné utkání, ale hrálo se mi dobře. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože ve druhé půli jsme se dostali pod tlak. Ale žádnou vyloženou šanci domácí neměli.“

Trenér Neratovic Jiří Kafka: „Na těžkém terénu nás hbitější Vyšehrad předčil v bojovnosti, byli jsme zkrátka hlavně v první půli všude pozdě. Po změně stran jsme hráli na jednu bránu, tři šance měl Palanský a jednu Pajkrt, neproměnili jsme však ani jednu. Chybělo nám sice pět hráčů, ale na to se nelze vymlouvat. Od těch, co nastoupili, bych si představoval větší nasazení. Jen Vyšehrad a Jirny nás až dosud porazily v obou zápasech.“

FK Neratovice-Byškovice – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

Branka: 43. Babašta.

Rozhodčí: Krupa – Kříž, Bohatý. ŽK: Hradecký, Švejda, Hendrych, Kubík (všichni Vyšehrad).

Diváci: 140.

Neratovice: Prokeš – Stanislav, Pinkas, Pajkrt (72. Jína), Klement – Vorasický, Buldra, Žežulka, Lovíšek (79. Drahorád) – Kozák, Palanský (88. Müller). Trenér Jiří Kafka.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Švejda, Hendrych, Nosek – Zimmermann Wulkan, Kočí, Švehla (22. Babašta) – Kubík, Hradecký (87. Horkavý). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Smutný a Baratinskij. Trenér Jaroslav Klíma.