Atentát na fotbal

„A“-muži Rozezleni opouštěli hřiště po mistrovském utkání s Viktorií Jirny hráči a trenéři Vyšehradu. Ještě v poločase jsme vedli nad lídrem divize B díky gólu Tomáše Noska 1:0, po změně stran však rozhodčí Blaschke nařídil ve prospěch hostujícího týmu dvě penalty, a tak po zápase stálo na ukazateli skóre 1:2. Naštvaní byli i diváci, trojice arbitrů tak procházela po utkání do kabin uličkou hanby.
Slavoj podal proti vedoucímu týmu tabulky velmi dobrý výkon, na body však nedosáhl. Vedení 1:0 v poločase, neodpískaná penalta po faulu na Hradeckého a později za stavu 1:1 i na Noska, na druhé straně dva inkasované góly ze dvou penalt. Zkrátka atentát na fotbal!
Jako první se dostaly ke slovu Jirny zásluhou svého kapitána Jindráčka, jeho dva trestné kopy ale významné ohrožení naší branky nepřinesly. Zato hlavička Obermajera zblízka nad už zaváněla gólem.
První problematická situace zápasu nastala ve 12. minutě, kdy gólman hostí Šebek fauloval v šestnáctce Hradeckého, rozhodčí Blaschke však nechal hře volný průběh. Podobně tomu bylo i ve 22. min., kdy na druhé straně hřiště Jindráček trefil Švejdu a hosté reklamovali ruku ve vápně. Po půlhodině hry měly Jirny opět možnost udeřit, Ibe se ocitl sám před Krčkem, ten však obrovskou šanci nigerijského útočníka zlikvidoval.
Ve 33. min. Babašta parádně odcentroval na nabíhajícího Noska a ten dělovkou bez přípravy doslova propálil jirenského brankáře: 1:0!
Pět minut před pauzou Ibe vyzval přihrávkou k vyrovnávací brance Šafránka, ten Krčkovu svatyni minul. Naopak zvýšit na 2:0 mohl ještě před odchodem do šaten Kočí, avšak netrefil a balon proletěl vedle tyče do autu. Další příležitost vylepšit skóre měl až po obrátce Babašta, v 54. min. po rohu pálil bohužel vysoko nad.
V 57. min. přišel třetí kritický moment utkání, Jandzik z trestné-ho kopu poslal míč do naší šestnáctky, kde se v souboji o míč potkali Hendrych s Heldem a sudí Blaschke k nevoli domácího tábora i diváků ukázal na bílý bod. Jandzik penaltu proměnil, střelou k tyči srovnal na 1:1.
Již o minutu později mohl Hendrych znovu získat vedení pro Vyšehrad, jeho hlavička po rohu ale neměla potřebné gólové parametry. 64. minuta přinesla kritický moment zápasu číslo 4, hosté v šestnáctce zastavili nedovoleně Noska, hra však pokračovala dál. Do gólové šance se probil Ibe, leč ani tentokrát proti Krčkovi neuspěl. Na druhé straně v 71. min. Kočí z trestného kopu přestřelil jirenskou bránu.
V 77. min. se opět vyznamenal mladý gólman Slavoje, když zmařil Jandzikovu sólovou akci. V 89. min. však byl v tomto minisouboji úspěšnější jirenský hráč. Jednalo se o kritický moment zápasu číslo 5, kdy po střetu Noska s hostujícím Šafránkem nařídil Blaschke druhou penaltu ve prospěch hostí. Jandzik ji proměnil zcela stejným způsobem jako tu první a zajistil svému týmu vítězství 2:1. Šemíkům zbyly jen oči pro pláč.
V utkání 23. kola se Vyšehrad představí v Brozanech, hraje se v neděli 29. dubna od 17.00 h. Potom přijdou na řadu dvě utkání na vlastním hřišti za sebou, nejprve v neděli 6. května s Čelákovicemi a o týden později s žateckým nováčkem. Na domácím hřišti je výkop tradičně v 10.15 h.

Asistent Milan Kopřiva: „Škoda, že jsme za stavu 1:0 nedokázali dát druhý gól, pak už by to bylo pro sudího těžší. Kdo byl na tomhle utkání, viděl, jakým způsobem se u nás fotbal dělá. Je to nehoráznost do očí bijící. Dvěma penaltami se otočí zápas ve prospěch soupeře, tak to je. Myslím, že jsme předvedli na jaře dosud náš nejlepší výkon a pokud budou kluci takhle pokračovat, nemám strach. Takových zápasů, jako byl tento, zase tolik nebude. Je to poučení pro příště, že musíme dát o gól víc, aby se nestalo to, co se stalo tentokrát.“

Autor gólu Tomáš Nosek: „Radovan mě dal přihrávku podél vápna a Vláďa to pustil mezi nohama na mě. Trefil jsem to z první, konečně! Chtěl jsem to přesně takhle, vyšlo mi to. Konečně jsem se po dlouhé době trefil. Mohli jsme dát na 2:0, nedali. Pak už to byla komedie ze strany rozhodčích. První penalta, to byla situace, která se nepíská. Druhá byla odpískána po mém souboji s hráčem Jiren. po centru do vápna jsme ho tělem lehce odstrčil a on ihned spadl. Nebylo to na penaltu. Ta se měla kopat rozhodně spíš předtím po zákroku na mě.“

Vladimír Hradecký: „Z naší strany velmi dobrý zápas. Chtěli jsme porazit soupeře, s nimiž jsme dosud nevyhráli. Dali jsme pěknou úvodní branku, měli jsme šance na 2:0, to nám bohužel nevyšlo. Přišly dvě penalty, to je hrůzostrašné. Jirny na nás přitom vůbec neměly, je to podprůměrný divizní tým.“

Martin Kohout: „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, územní převahu a vedli jsme 1:0, ale to, co se stalo ve druhé půli, je nepochopitelné. Stále se to opakuje a nechápu, proč už někdo něco neudělá. Byli jsme lepším týmem, měli jsme vyhrát, ale nakonec je to úplně jinak. To nemá se sportem nic společného.“

Jakub Wulkan: „Začali jsme dobře, dali jsme vedoucí gól a měli jsme další šance. Až na šanci Ibeho jsme soupeře do ničeho nepustili. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, bohužel rozhodčí pískl dvě penalty, které určitě nebyly. Takhle se přece nedá hrát...“

Trenér Jiren Josef Jícha: „Začátek zápasu byl v naší režii, pak ale Jindráček vypadl ze své role ve středu hřiště a soupeř se dostal do hry. Zhruba po dvaadvaceti minutách naši hráči reklamovali ruku domácích ve vápně, ti přestali na chvíli hrát, ale píšťalka se neozvala. Vyšehrad pak šel zaslouženě do vedení, neboť nás v té době přehrával. Konec poločasu se už zase vyrovnal, nicméně o půli jsem musel hodně zvýšit hlas. Přeskupili jsme sestavu, dopředu šel Jandzik a dostali jsme se víc do hry. Při první z obou penalt jsem na dálku neviděl přesně, jaký byl ten zákrok, míč šel snad přes všechny hráče. Druhá penalta ale už byla jasná. Domácí se pak ke své vlastní škodě přestali věnovat hře a už se nedostávali do zakončení.“

Slavoj Vyšehrad – Viktorie Jirny 1:2 (1:0)

Branky: 33. Nosek – 58. z pen. a 89. z pen. Jandzik.

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:4.

Rozhodčí: M. Blaschke – Šedivka, Kembický. ŽK: Wulkan, Švejda, .Hradecký, Nosek – Bílek.

Diváci: 262.

Vyšehrad: Krček – Kohout, Švejda, Hendrych, Nosek – Zim-mermann (60. Horkavý), Kočí, Wulkan, Kubík – Hradecký, Ba-bašta. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Smutný, Čižikov a Baratinskij. Trenér Jaroslav Klíma.

Jirny: Šebek – Bílek, Šašek, Obermajer, Šimek – Zoubek (67. Haviernik), Jindráček (46. Jandzik), Šafránek, Held – Mbah, Ibe. Trenér Josef Jícha.