Litol si odvezla z Vyšehradu osmibrankovou nakládačku!

„A“muži Svědky historické události se stali fanoušci, kteří navštívili divizní zápas 27. kola Vyšehrad – Litol. Šemíci doslova rozprášili na svých kopytech tým sršnů 8:3 a pamětníci se marně rozpomínali, kdy na našem stadionu bylo lze vidět obdobnou kanonádu.

Hattrickem se blýskl Martin Kohout, jednou se trefili Peter Horkavý, Tomáš Nosek, Vláďa Hradecký, Michal Kočí a debutant Lukáš Primus. Ten se stal již devátým dorostencem, který nastoupil v této sezoně za A-tým mužů. Poprvé od zimní pauzy hrál za áčko, a to dokonce od začátku zápasu, další hráč U 19 Christov. Tři gólové asistence si připsal Hradecký, po dvou Kubík a Horkavý, po jedné Čižikov, Kohout a Švejda. Tři kola před koncem figuruje Vyšehrad v tabulce na páté příčce se ziskem 47 bodů. Tolik jich ovšem mají i čtvrtý Meteor a šestý Žatec.

Na podzim Vyšehrad vyhrál v Litoli 2:0, vstup do odvety však vyšel lépe středočeskému týmu. Již po několika vteřinách hry Nigerijec Ezeala přihrál Bohdanovi a kapitán Litole ťukl do míče tak šikovně, že ten dolétl k zadní tyči a zapadl do sítě: 0:1.

Bohdan vzápětí hasil gólovou situaci před vlastní bránou, když cestě balonu do sítě z kopačky Hradeckého zabránil ramenem. Následovaly tři pokusy Kočího, vyrovnání však přinesla až nacvičená standardka v 9. minutě. Hradecký kopal roh, na bližší tyč si naběhl Horkavý a hlavou poslal balon do sítě: 1:1!

Čtyři minuty nato Horkavý společně s Kubíkem vybojovali míč pro Kohouta a ten jej z úhlu napálil ke vzdálenější tyči: 2:1! Další ostřelování brány Litole (Houdek, Kočí, Kohout) efekt nepřineslo, a tak ve 20. min. udeřili hosté. Po rohu Ježek hlavou vyrovnal na 2:2. Uplynuly ale jen čtyři minuty a Vyšehrad byl znovu o krok napřed. Po přihrávce od Kubíka Kohout podruhé poslal šemíky do vedení: 3:2!

Ve 33. min. spálil obrovskou šanci Hradecký a chvilku nato Kohout pohotovou střelou trefil bohužel jen břevno. Pět minut před poločasem však už byl muž tohoto zápasu u další gólové situace, byl totiž před šestnáctkou faulován a Nosek provedl trestný kop brilantně: 4:2! V součtu všech 11 tref do černého šlo o vítězný gól. Další branky mohli přidat ještě před odchodem do šaten Hradecký i Švejda, oba však těsně minuli.

Hned v nástupu do druhé půle Kohout zkompletoval svůj hattrick, z hranice vápna našel horní růžek svatyně jejího nebohého strážce Nováka: 5:2! V 54. min. upadla obrana Slavoje již potřetí do mikrospánku a Mlčovský snížil na 5:3. Třetí střelecký pokus Litole znamenal její třetí gól…

Závěrečnou půlhodinu už ale plně ovládl Vyšehrad. Po rohových kopech minuli prostor mezi třemi tyčemi Houdek i Baratinskij. V 62. min. vystřídal Houdka jiný dorostenec Primus a v divizní premiéře mu stačily jen čtyři minuty k zápisu do listiny střelců. Po přihrávce Horkavého obloučkem poslal balon k zadní tyči: 6:3! Za dalších pět minut (mezitím Kočí trefil gólmana Nováka) přihrával Švejda a Hradecký se konečně trefil do sítě: 7:3!

Čtvrt hodiny před koncem měl příležitost vstoupit do gólových statistik i střídající Čižikov, ocitl se sám před gólmanem, ale trefil jen do něj. Těsně nato na druhé straně Ezeala v čisté šanci přestřelil Krčovi branku.

Deset minut před posledním hvizdem si Čižikov vše vynahradil přihrávkou Kočímu, jenž uzavřel skóre na 8:3! V 85. min. spálil další jasnou gólovku Kohout a pak se podruhé trefil Primus, leč z ofsajdu.

V zápase nadcházejícího 28. kola se představí náš tým v sobotu 2. června od 17 hodin na hřišti osmého Vilémova. Domácí derniérou bude v neděli 10. června tradičně od 10.15 hod. utkání s posledními Blšany a celou letošní sezonu uzavře Vyšehrad v sobotu 16. června opět dopoledne vystoupením na stadionu předposledního Českého Dubu.

Trenér Jaroslav Klíma: „Zápase se hodnotí dobře, i když se dají vytknout tři inkasované branky, které padly z prvních tří střel soupeře. Kvůli tomu to bylo také skoro až do poloviny druhé půle 5:3 a soupeř byl stále v zápase. Ale počet čtyřiceti našich střeleckých pokusů, to se nestává často. To je masakr. Kromě osmi gólů jsme nedali další neuvěřitelné šance, mohli jsme je klidně nastřílet už do poločasu. Proměnit jen polovinu našich šancí, šlo by vytvořit rekord divize. Jsem rád, že si zahráli další dorostenci a také bylo znát, že jsme hráli po delší dobře v trochu konsolidovanější sestavě, protože Horky, Švejdis a Nosál byli předtím nějaký čas mimo hru.“

Autor hattricku Martin Kohout: „Tři góly jsem dal naposledy v žácích Černčic a dva za Most v utkání dorostenecké ligy. Byl to určitě můj nejlepší zápas za Vyšehrad, tři góly, jedna asistence a ještě nastřelené břevno. Soupeř však nebyl na divizní úrovni. Hattrick mě bude stát pětistovku. Není to málo, ale pokladník Vláďa Hradecký mi to neodpustí.“

Autor vyrovnávací první branky Peter Horkavý: „Prohrávali jsme, ale pak nám vyšel nacvičený signál a brzy jsme vyrovnali. Šel jsem při rohu Vládi Hradeckého hlavičkovat na bližší tyč, máme to nacvičené včetně toho, že mi Michal Švejda odblokoval protihráče. Takže to byla pro mě jednoduchá situace. Hezký výsledek, za týden Vilémov však bude určitě těžším soupeřem.“

Autor šesté branky a debutant Lukáš Primus: „Kluci mi hodně pomohli, takže jsem do zápasu nešel ani s nervy, a dopadlo to dobře. Navíc jsem dal hned z první střely góla, takže super. Pak jsem dal chvíli před koncem ještě jeden, ale odmávali mi ofsajd. Pokud vůbec byl, tak opravdu malinký.“

Autor sedmé branky Vladimír Hradecký: „Škoda, měl jsem dost šancí. Proměnit je, mohl jsem už dnes smáznout ztrátu v počtu gólů na Kafeho. Tři čtyři góly jsem mohl dát určitě. Ale nemrzí mě to, protože jsme vyhráli, měl jsem tři asistence a do hry zasáhli i další kluci. Byla to pohoda, konečně jsme si přihráli, i Kočku to bavilo, a to bylo na hře znát. Na druhou stranu Litol byla hrůzostrašná. Čekají nás ještě tři soupeři, Vilémov, Blšany a Český Dub. Tak se to snad ještě na čele tabulky střelců mančaftu v poslední chvíli otočí a sázku s Kafem vyhraju, aby musel pozvat na večeři on mě. To by se mi líbilo.“

Autor osmé a poslední branky Michal Kočí: „Čtyřicet našich střel odpovídá obrazu hry. Byl to jen otázka toho, kolik gólů dáme. Klidně jich mohlo být patnáct a nikdo by se asi nedivil. Popravdě tak snadný zápas dlouho nepamatuji. Teď ještě udělat deset až dvanáct bodů z posledních tří zápasů, abychom mohli být na konci sezony spokojeni. Ani teď ve Vilémově nám bod nestačí, pojedeme tam vyhrát.“

Jiří Kubík: „Litol byl po čtvrtém nebo pátém gólu zcela odevzdaná, proto neměl druhý poločas ani divizní parametry. Zase jsem putoval sestavou, ale jsem rád, že jsem alespoň ten poločas odehrál v útoku. Tam jsem cítím dobře. Jsem zvědav na zápasy s Blšany a Českým Dubem, které jsou na posledních dvou místech.“

Trenér Litole Roman Šemberk: „Utrpeni… V první půli jsme snad ještě mohli sehrát vyrovnanou partii, dali jsme rychlý gól, pak jsme ale inkasovali lacinou vyrovnávací branku. Ve druhé půli mi už připadalo, jako kdyby někteří naši fotbalisté hráli s týmem Vyšehradu. Osm gólů je hodně, ale nedá se nic dělat, máme velkou marodku. Nejde už o postup ani o sestup, sezona se jen dohrává, a tak to podle toho vypadalo. Nejsme také zvyklí hrát na umělce, kluci kvůli tomu nadávali, ale na to se nechci vymlouvat.“

Slavoj Vyšehrad – FK Litol 8:3 (4:2)

Branky: 13., 24. a 47. Kohout, 9. Horkavý, 40. Nosek, 66. Primus, 71. Hradecký, 80. Kočí – 1. Bohdan, 20. Ježek, 54. Mlčkovský.

Střely na branku: 19:4. Střely mimo: 21:6. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:5.

Rozhodčí: Vinter – Baum, Kapoun. ŽK: Horkavý (Vyšehrad).

Diváků: 183.

Vyšehrad: Krček – Švejda, Hendrych, Houdek (62. Primus), Christov (56. Baratinskij) – Kohout, Horkavý (70. Čižikov), Kočí, Nosek – Kubík, Hradecký. Na lavičce byl ještě připraven brankář Blažek, Zimmermann a Babašta. Trenér Jaroslav Klíma.

Litol: Novák – Urban (52. Helmich), Ježek (34. Fér), A. Petrouš, Mlčovský – Cáska, Jareš, Čemus, Světlý (52. Sosnovský) – Ezeala, Bohdan. Trenér Roman Šemberk.